20 Mayıs 2019 - Pazartesi
Ana Sayfa / Genel / En Güzel İslami Muhabbet Odaları

En Güzel İslami Muhabbet Odaları

En Güzel İslami Muhabbet Odaları

En Güzel İslami Muhabbet Odaları
En Güzel İslami Muhabbet Odaları

Efendimiz S A V in Ashabıyla sohbet etmesi ve bu sohbetlerin özellikleri güzellikleri yorumlanırken sohbetin gerçek manasını, anlamak gerekir insan hayatında zaman zaman daraldığı bunaldığı anlar olur, bunlarda yanında muhabbet edeceği ve ettiği sohbeti anlattıklarını anlayacak içten birilerini ister akıl almak ister günümüzde zamansızlıkların çok olması sebebiyle bir çok insan yalnızlıkta bunalıp. Psikologlara gider işte sizler için hazırladığımız güzel İslami muhabbet odaların da yalnızlığınız gidere bilirsiniz içten muhabbetlerin döndüğü gerçek dostlukların kurulabildiği İslama uygun muhabbet odamıza sizde sohbet için bekleriz.

Peygamber efendimizin yapmaktan en çok hoşlandığı asabıyla sohbet etmek onların sorun sıkıntılarına çare aramak ve doğru yönlendirmekti. Resurullah efendimiz asabıyla, bir olay üstüne konuştuğu zaman, bir örnek teşkili bakımından, olayın detaylarını ve soruna çözüm yaklaşmını sahabeler dinlerdi yol iz olurdu Müminlere.

Efendimizin Cuma günleri namazdan önce cemaatle konuşurdu sıkıntılarını dinlerdi. O zaman Müslümanlar az olduğu için asabın dertleri dinlenir ve çözüm aranırdı. Efendimizin Cuma günleri ayrıbir özen gösterirdi kendine asabıyla bir araya gelmek onlarla sohbet etmek arkasından Cuma namazlarını edea etmek. Şimdilerde malesef bu şansımız pek olmuyor insanlar sohbet edecek manevi destek alacak kimseleri bulamadıkları için parayla Piskoloklara gidiyorlar. Bu durumun çözümüne azda olsa katkıda bulunmak için ücretsiz en güzel İslami muhabbet odalarının yer aldığı şirin bir muhabbet sitesidir.

Efendimiz S A V in Çok önem verdiği bu görevi hiç ihmâl etmezdi.

Sabaha doğru müezzin, Resûlullah’ın evine iki defa uğrardı. Birincisinde namaz vaktinin girdiğini haber verir, o zaman Efendimiz tekrar kalkıp sabah namazının iki rekat sünnetini kılar, sağ tarafına uzanıp dinlenirdi. Müezzinin ikinci gelişinde mescide çıkıp kendisini bekleyen ashâbına sabah namazını kıldırırdı. (Buhârî, Teheccüd 23) Namaza başlamadan önce safların ip gibi düzgün tutulmasını tavsiye eder, bazen sahabilerin omzuna dokunarak herkesi bir hizaya getirirdi. (Müslim, Salât 122-128 )

Ashabıyla sohbet ederdi
Ortalık iyice aydınlanmadan namaz kılınmış olur, kadınlar geldikleri gibi sessizce evlerine döner, âcil işi olmayan erkekler Peygamberimiz’le beraber olmak, onun gül yüzüne doya doya bakmak için yerlerinden ayrılmazlardı. Mihrapta bağdaş kurup oturan Efendimiz güneş doğuncaya kadar ashâbıyla sohbet ederdi. (Müslim, Mesâcid 286) Bazen ashâbına o gece gördükleri rüyayı sorar, rüyalarını tâbir ederdi; rüya gören olmamışsa kendi rüyasını anlatırdı.
Zira Peygamberimiz rüyalarda önemli olayların ipuçlarını bulur, mü’minin gördüğü rüyanın peygamberliğin kırk altıda biri olduğunu söylerdi. (Buhârî, Ta’bîr 2)

 

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Sohbet ve Chat İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi.. Sohbet tüm Dünya nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.