14 Ağustos 2019 - Çarşamba
Ana Sayfa / Genel / İslam Ruzgarina Kapıldım İskoçya Sohbet

İslam Ruzgarina Kapıldım İskoçya Sohbet

İslamruzgarina Kapıldım

İslamruzgarina Kapıldım benim dünyamda hatırası olan bir sözdür,

Yıllar önce tanıdığımız bir papaz vardı, papaz aslen İskoç olup, bir yıldır, bir Bask baskınında, ölen eşinin, yaşadığı topraklarda, yaşamak ve çok sevdiği eşinin nefes aldığı İzmit’ te olmak istemiş. Ailesine ve yakınlarına bu isteğini söyleyip Türkiye`ye gelmiş. Kendi halinde bir komşumuzdu.

Hiç unutmuyorum büyük bir iftar sofrası hazırlamıştık çocuklar bu iftar sofrasına papazı da çağırmışlardı. Dualar okundu Oruçlar açıldı yemekler yenildi neşe ile iftar sonrası teravi namazı için saf tutuldu, papazda safa durdu teravi namazımızı eda ettik.

Papaz efendi teşekkür ederek yemekten ayrıldı. Aradan ne kadar geçti bilmem bir pazar günü evde oturuyoruz kapı çaldı, eşim kapıya baktı, buyur ediyordu birini kapıya dogru yöneldim. Papaz efendi gelmişti şaşırdım buyur ettik adamın üstünde  İskoçya`nın yöresel kıyafeti vardı. papaz bugün bayram olduğunu söyledi ailem burada olmadığı için bende sizlerle bayramlaşmak istedim dedi ve elindeki küçük hediyeleri bizlere uzattı şaşkınlıkla bakıyordum ben zaten rahibi de hiç sevmemiştim bana sanki bu adam siyonist gibi geliyordu.

rahip bir müddet sonra yarım yamalak Türkçesiyle anlatmaya başladı ben gidiyorum.  Papa II. Jean Paul’ün  daha ölmemiş o zaman. Özür dileyip mührümü vereceğim dedi eşim ve ben bir birimize baktık. sakin bir ses tonuyla neden böyle bir şeye gerek duydunuz siz din adamısınız, diye bir soru yönelttim rahibe. Rahip gülümseyerek baktı gayet sevecen bir ses tonuyla.

İslamrüzgarı sardı içimi ben artık rahiplik yapamam dedi.

Ağzımdaki pastanın bir an boğazıma düğümlendiğini hissettim, gülümseyerek HER YOL Allah’a çıkar Allah ayırmasın doğru yoldan dedim. bir müddet daha oturup rahibi yolculadık.

Rahibin verdiği hediyeleri açtık. Çocuklarıma verdiği hediye paketinden duaların tamamının olduğu bir kitap çıkmıştı,

Bu anı benim dünyamda çok farklı bir yerdedir.

Ogün ömrümde hiç utanmadığım kadar çok utanmıştım kendimden, sanırım bir an, o ara sıklıkla gündeme gelen siyonistler le ilgili yazılar ve tv programlarına konu olan, kandırılıp İslamdan uzaklaştırılan gençler, aklımı kurcalamış olmalı, ön-yargıyla yaklaşma sebebim bu olmalıydı, Bir an benimde çocuklarımı kandıra bileceklerini ve , çocuklarımı kaybedeceğimi düşündüm, beynim allak bullak oldu, Çocuklarımın Müslümanlıktan uzaklaştırılacağını falan düşünmüştüm resmen paranoyak olmuştum. Bu düşüncelerim aklıma geldikçe. Bu itiraf benim için çok zor oldu.

Allah İslamruzgarina Kapıldım diyenlerden olmak nasip eylesin A miin

www.islamruzgari.net

Sohbet

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Sohbet ve Chat İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi.. Sohbet tüm Dünya nın …

6 Yorum

  1. Olimpiyatlarda 23 yaş altı kuralının getirilmesinin temel sebbei FIFA’nın Dfcnya Kupası’nın anlamının kaybolmaması sitediği. Gereri bu işten IOC memnun değil. 2016’dan itibaren yaş sınırlaması olmayabilir. Bu arada Rafinha’yı kutlamak gerek. Diego ve diğerleri tırsak gibi davranırken, o cersurca kampını terk edip Milli Takıma katıldı. Diego onun hareketinden cesaret almış olmalı ki kararını değiştirip “ben de gidiyorum!” demiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.