24 Ağustos 2019 - Cumartesi
Ana Sayfa / Genel / İslamiyete Uygun Sohbet Sitesi

İslamiyete Uygun Sohbet Sitesi

İslamiyete Uygun Sohbet Sitesi

İslamiyete Uygun Sohbet Sitesi
İslamiyete Uygun Sohbet Sitesi

İslamiyete Uygun Sohbet Sitesi arıyorsanız siz sohbet İslami sohbet severlere islamruzgari.net adresini önere bilirim. Sohbet seviyenizi siz belirleyin. Seviyeli sohbetin tadına varmak için öncelikle sohbet etmeyi bilmek gereklidir. Sohbetlerinizin içeriği sohbetin konusu sohbet için çok önemlidir. edeceğiniz sohbetlerden zevk alamak bir başka güzel olur. Yaşamımızda sohbetlerini sevdiğimiz birileri mutlaka vardır. Konuşmasını bilmek kadar, dinlemesini bilmek çok önemlidir. İslamı uygun sohbetlerde öğretiler fazladır, Peygamber efendimiz S A V sohbetinde bir adabının olması gerektiğini sohbet adabına vurgu yapmıştır. Sohbet edilirken. konuşmacıyı dikkatli dinlemek, sohbet sırasında başka şeylerle meşkul olmamak sohbetin özüne bağlı kalarak İslamiyete Uygun Sohbet Sitemizde zevk alabileceğiniz sohbetler edebilecek arkadaşlar bula bilirsiniz.

Efendimiz  S A V in sohbet konusunda kuranda da belirtilen ayetleri

Hutbe esnasında boş konuşan ve başka şeylerle ilgilenen kişi sevaptan mahrum kalır; ancak cumaya ezandan önce gelen, mü’minleri rahatsız etmeyen, hutbeyi sükûnet ve edep içinde dinleyen, namazı huşu ile kılanın bu namazı ise, bir önceki cumaya ve fazladan da üç güne kadar (işlemiş olduğu) günahlara keffarettir; zira Cenab-ı Hak: “Kim bir hayır yaparsa bu kendisinden on misliyle kabul edilir.” buyurmuştur

Kuran`da konuşma adabı çok detaylı yer bulmuştur. maddeler halinde sohbet adabını verdik. hayatınızda sohbet, muhabetleriniz daim olsun, güzel  olsun dileğiyle.

sohbet ederken kişi söyleyeceği sözün nereye gideceğini bilmeli

insanlara faydası olmayan sözleri konuşmamalı

Kişi söylediği sözlerle karşıdakini kırmamalı

insanlar arsında düşmanlık yada kargaşa çıkaracak sözler konuşulmamalı

Büyüklerin yanında bağırarak konuşmamalı

şayet insanın kendine verilmiş bir sır varsa onu kesinlikle söylememeli

Ağzına her gelen lafı boş boğalık edip konuşmamalı

konuşurken bilmişlik taslamamalı, insanlara tepeden bakmamalı

Kişi sohbet sırasında yalan, dedikodu, gıybet etmemeli

Kaba ve küfürlü konuşmamalıyız

konuşma sırasında yalan yere söz vermek

sohbetin güzelliğini bilgilendirici zevk vermesi için sohbetin konusu içeri, ve hatta ses-tonu samimiyet çok önemlidir, yazarak edilen sözlerde kullanılan kelimeler daha dikkatli seçilmelidir her konuşma şeklin bir adabı var bu terbiye ve düzen içinde edilen yazılı chat sohbetlerin de daha dikkatli olmalıyız. yanlış yazılan bir kelime karşı-tarafı kırar çok üzer şayet yanlış anlaşılmış-sanız bunu acilen doğru cümlelerle yazıştığınız kişiye iletin. Güzel bir sohbet için, yazacağımız, her kelimeyi çok dikkatli seçmeliyiz unutmayalım ki karşıtarata bizimle yazışan insanı görmesekte, bize karşılık yazan kişi de bizim gibi bir insan, sanal ortam deyipte kırmamalıyız sanalı oluşturan bizleriz.

 

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Sohbet ve Chat İslami Sohbet in Sosyal Hayatımızdaki Yeri ve Önemi.. Sohbet tüm Dünya nın …

1 Yorum

  1. Bu güzel annem ilahisini her dinlediğimde gözlerim dolar alla rahmet eylesin anacım aklıma gelir. Anne ilahisini yayınlamışsınız,bir çok kez dinledim sitenizde de görünce dinledim elinize sağlık yorum yapmadan geçemedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.