Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Erdoğan’dan Ukrayna ya Hibe Açıklaması
İslami Haberler

Erdoğan’dan Ukrayna ya Hibe Açıklaması

Erdoğan’dan Ukrayna ya Hibe Açıklaması

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile 3 saati aşan ikili, görüşme sonrası ortak basın toplantısında konuştu…

Erdoğan'dan Ukrayna ya Hibe Açıklaması

Erdoğan’dan Ukrayna ya Hibe Açıklaması

Erdoğa’nın ikili gözümlerin ardından çok ciddi karalar açıkladı. B karaların başında Ukrayna’ya yüklü hibe, kredi, girimler, girişimciler bu önemli başlıkları ve açıklamaları haberin ayrıntısında okuya bilirsiniz. Esed in başında olduğu Suriye’nin huzura kavuşamayacağını da söyleyen Erdoğan bu konuda Suriye’nin karnesinin refahtan yana sıkıntılı olduğu kanatın de olduğunu söyledi.

Biz de stratejik ortağımıza elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Ukrayna’ya 50 milyon dolarlık kredi açmayı kararlaştırdık. Yerlerinden edilmiş kişiler için kullanılmak üzere 10 milyon dolarlık yardımı hibe olarak Ukrayna hükumetine iletme kararı aldık.
Erdoğanın konuşmasından başlıklar şu şekilde sıralandı

“Esed’in başında olduğu bir Suriye’nin artık huzura refaha ermesi kesinlikle mümkün değildir. Amerikan yönetiminin de kurumlarının da böyle bir katilin arkasında yer alacağına ihtimal vermiyorum.

“Türkiye Karadeniz’de güvenlik alanında bir sigortadır”

10 MİLYON DOLARLIK HİBE 50 MİLYONLUK KREDİ

– Biz de stratejik ortağımıza elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Ukrayna’ya 50 milyon dolarlık kredi açmayı kararlaştırdık. Yerlerinden edilmiş kişiler için kullanılmak üzere 10 milyon dolarlık yardımı hibe olarak Ukrayna hükümetine iletme kararı aldık.

– Az önce görüşmelerimizin sonuçlarına ilişkin olarak bir ortak mutabakat imzaladık. Ukrayna ile ticaret hacmimiz 6 milyar dolar seviyesine çıktı. Serbest ticaret antlaşmasını en kısa zamanda sonuçlandırmayı kararlaştırdık.

– Ukrayna’nın Türk şirketlerine vereceği destekten eminim.

admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.