20 Mayıs 2019 - Pazartesi
Ana Sayfa / İslami Haberler / IŞİD’e karşı Türkiye savaşa mı giriyor

IŞİD’e karşı Türkiye savaşa mı giriyor

 IŞİD’e karşı Türkiye savaşa mı giriyor

 

Bakan Yılmaz Irak`ta Temaslarda Bulundu

 

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Irak’ta görüşmeler yaptı. Türkiye’nin Irak’a IŞİD’de karşı verdiği mücadelede her türlü yardımı sağlayacağını söyledi.

Savunma bakanı Yılaz:“Musul`a başlatılacak bir operasyonda Irak’ın yanındayız. Türkiye, Irakın terörle mücadelesinde hertürlü istihbarat ve lojistik destek vermeye hazırdır.“ dedi.

Bakan yılmaz ve Irak Savunma bakanı Halit el-Ubeydi, heyetler arası ve baş başa yaptıkları görüşmenin sonuda ortak basın toplantısı düzenleyen Milli savunma bakanları açıklama yaptılar; “Ubeydi ile terörle mücadele, güvenlik, savunma ve askeri işbirliği konularını ele aldık. Türkiye, Irak’ın birliği, bütünlüğü, istikrarı, güvenliği ve refahı için elinden gelen katkıları sunmayı sürdürecektir. Kapsamlı bir yapıya sahip İbadi hükümetini ve programını destekliyoruz” dedi.

“Musul’a başlatılacak bir operasyonda Irak’ın yanındayız” diyen Yılmaz, “Türkiye, Irak’ın terörle mücadelesinde her türlü istihbarat ve lojistik desteği vermeye hazırdır. Bu desteğin yanı sıra Irak ordusuna ve Peşmergeye eğitim ve donanım yardımına da hazırız. Irak’ın bütün güvenlik güçlerine askeri yardımımız devam edecek” açıklamasını yaptı..

Operasyon sırasında Musulu terk edecekler için Kamp

Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Irak halkının yaşadığı acıları azaltmaya çalıştıklarını vurgulayarak, Türkiye’nin Irak’a ilk insani yardım ulaştıran ülkelerden olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin bugüne kadar Irak’a 800 tırla insani yardım yolladığını, Yılmaz, söz konusu yardım malzemelerinin hiçbir ayrım yapılmadan “tüm Iraklı kardeşlere” dağıtıldığını anla. İsmet Yılmaz, insani yardımların devam edeceğini söyledi, “Musul’a yönelik operasyon sırasında yerlerinden olacak Iraklılar için insani yardım ve kamp kurma konusunda Türkiye hazırdır. Türkiye, Musul’un kurtarılması için Iraklı kardeşlerinin yanında olacaktır” diye konuştu.

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

Tek Çatı İslamiyet Aslında, Çanakkale'ye, Erzurum'a, Sİvas'a. Ne oldu

Tek Çatı İslamiyet Aslında

 Tek Çatı İslamiyet Aslında Elinizde kumanda gezerken kanalları bir kanalda rast gelirsiniz, çocuklar duymasın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.