Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Rüyada Ateş Görmek
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş görmek, ateşin tabiatı göz önünde bulundurulursa; ateş yakıcı yıkıcı, olduğu gibi, doğru kullanılırsa, çokta faydalıdır. Şeytanın da ateşe ten yaratıldığını düşünürsek ateşi rüyada görmek mana, yorum bakımından, farklıdır. Rüyayı gören kişi ve görüş şekli bakımından ayrı ayrı değerlendiriliyor.İslami rüya yorumcularından, Nablusi, Diyanet, Seyyid Süleyman, Buhari ye göre ateşin rüyada görme tabirleri biri birine benzerlik gösterir. rüyada ateş göreme ile ilgili İslami tabirlerini yayımlayacağız.

Rüyada Evin Önünde Ateş Yakmak

Rüyada Evin Önünde Ateş Yakmak, rüya sahibi için çevresine veya ailesine sağlayacağı fayda ve maddi, manevi katkılarının olacağına yorumlanır. Aynı zamanda, kişinin işinde elde edeceği başarının büyüklüğü ile bir çok insanın hayatına mutluluk getireceğine tabir edilir.

Ünlü rüya tabircileri bu konuda şöyle açıklamalarda bulunmuşlardır;

Nablusi: Rüyada ateş görmek, müjde, korku, harp, azap, sultan hapis, zarar, günah ve berekettir. Ses çıkararak ağaçları yakan alev ve kıvılcımlı ateş gören yaktığı miktarca bir alimin ölümüyle orada çıkacak fitnedir.

Diyanet:Ünlü rüya tabircileri rüyada ateş görülmesini değişik şekillerde yorumlamışlardır Danyal (a.s) yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında dumansız ateş görmesi o kimsenin devlet başkanına yaklaşacağına, durgun olan işlerinin açılacağına ve zor olan işlerinin de kolaylaşacağına işaret eder. Kişinin rüyasında kendisini ateşe attığını ve fakat yanmadığını görmesi; devlet tarafından zulme uğrayacağına delalet eder.

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada Ateş Görmek

Seyyid Süleyman: Danyal (a.s) buyurmuşlardır ki; Rüyasında dumansız ateş gören, büyüklere yakın olur. Bağlı işleri açılır. Zor işleri kolaylaşır. Birinin kendini ateşe attığını fakat yanmadığını gören, hükumetin zulmüne uğrar ama, çabucak selamete çıkar. Şayet ateş kendisini yakarsa, istemediği halde yola gider yahut zarar görür.

 

Ve bazı yorumları da şu şekilde yorumlayalım
• Ateş bazen müjde, bereket;
• bazen savaş, korku, hapis, zarar ve günahtır.
 Rüyada İnsanın kalbini yakan ateş, kara sevdaya,
Rüyada Ağaçları yakan alev, değerli bir insanın ölümüyle meydana gelecek sürtüşmelere,
Rüyada Ateşe zorla sokulmak, hapisse,
Rüyada Yakın ateşte ısınmak, korku ve sıkıntıya,
Rüyada Kışın ateşte ısınmak, zenginliğe,
Rüyada Karanlıkta ışık saçmak, amacıyla ateş yakmak insanları bir konuda uyarmaya,
Rüyada Ateşe girip ondan zarar görmek, günah işlemeye,
Rüyada Ateşin üzerinden atlamak ya da ona girip ardı sıra çıkmak, Cennet’e girmeye,
Rüyada İnsanların çevresinde toplandığı ateş, bereket, bolluk ve toplu sevince,
Rüyada Ateşin insana verdiği az zarar, birinin vaadini yerine getirmesine,
Rüyada Bir yerde toplu yangın alevli ve uğultulu bir sesle görülürse, savaşa,
Rüyada Evin önünde görülen dumansız, kor ateş, hacca gitmeye,
Rüyada Bir yerde ateşin göğe doğru alevlenerek yükselmesi topluca işlenen çirkin davranışlara,
Rüyada Ateş üzerinde et kızartmak, gıybet ve kedere,
Rüyada Parlak ve yararlı ateş, sevinç ve sürura,
Rüyada Evde ateş çıkması, meslek ya da işinde kuvvet bulmaya,
Rüyada Eve ateş düşmesi, nimet ve bolluğa,
Baş ya da vücuttan parlak renkli ateşin çıkması,  hanımı hamile ise- kendisiyle hayır görülecek oğul evladına, değilse hanımından sevgi ve ilgi görmeye,
Dağ başında yakılan ateş, Allah’a -c.c.- yakın olmaya, ihtiyaçların giderilmesine, yolcunun eve dönmesine,
Rüyada Tandır ateşi, evde olan eşinin hamile kalmasına,
İnsanlara zararı olacak ateşi çoğaltmak, onlara düşmanlık etmeye, İnsanlara zara verecek bir ateşi söndürmek, orada vaki olan fitneyi yatıştırmaya delalet eder.

Buhari Tabiri:

Ateşinizin çıktığını görmek;  luzumsuz  işlerlerle uğraştığınız ve hayatta asıl güzellikleri yaşayamadığınız anlamına gelir. Kendinize biraz çeki düzen verip daha verimli olmaya çalışın.

Kendisini ateş olan bir yerde görmek, kokuya kapılmaya ve zarar görmeye, ateş ve duman görmek, hediye almaya, evini yanarken görmek, haram mala, ateşin bir yerini yaktığını görmek, malın zekatının verilmediğine,

kendisini ateşte görmek, büyük bir yerden tedbirle karşılanmaya, ateş söndürmek, iyi haberlere işarettir. Bir kimsenin Rüyada ateş görmesi, acele olan rızka ve hazırlanmış maksada işarettir. Rüyada ateşten menfaatlandığını görmek, bol rızıkla mükafatlandırılmaya delalet eder. Bazı kere de ateş, ilim taleb etmeye ve ilmi arzulamaya delalet eder.

Rüyada elinde alevli bir ateşin yandığını görmek, devlet tarafından veya yüksek makam sahibi biri eliyle gelecek rızık ve mala işarettir.

Rüyada bir cemaatin aralarına kıvılcım döküldüğünü görmek, o kişiler için düşmanlık ve kavga husulüne delalet eder.
Ateşle bir şey pişirdiğini görmek, güzel ve faydalı sohbetlerde bulunmaya ve iyi havadislere işarettir.

Karanlıkta birine yol göstermek için ateş yaktığını görmek, ilim ve irfanca ilerlemeye ve fazilete delalet eder.

Rüyada kış mevsiminde ateşte ısındığını görmek, zenginliğe; ateşe çekilmek de zindana işarettir.  ateşte mahvolduğunu görmek, haram mala

Rüyada ateşe girip hiçbir şey olmadan çıktığını görmek, feyiz ve Alla-hu Teala tarafından mağfirete delalet eder. rüyada Ateş görmek

admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

45 Yorum

  • Zeynep yumruçalı
  • 18 Şubat 2018

  Evimde yangın çıkmış ve oğlum yaniyordu onu görüyordum ve yardım edemiyorum kurtaramiyordum

  Cevapla
   • admin
   • 6 Haziran 2018

   Rüyada evinize düşen ateş, yuvanızda ki bolluğa, berekete, nimete işarettir, çocuğunuz yanması ise size ve çocuğunuza gelecek sevince işarettir.

   Cevapla
  • Onur
  • 2 Mart 2018

  Merhaba, ben rüyamda tanımadığım beyaz giyimli bir kişinin , insanları ateşe soktuğunu gördüm. Sanki insanlar sırayla önüne geliyor oda bi ateş topuna sokuyor ve insanlar ortadan kayboluyordu. Korktuğumu hissetmedim uzaktan izliyordum sadece. Teşekkürler.

  Cevapla
   • admin
   • 6 Haziran 2018

   Yardım edecek, Alla-hu Tealanın yolunda olan, sevilen, dini bütün, insanların güvendiği birinin yaşadığınız zor günlerden ve itikatsiliğinizden kurtulmanız için size yardım etmek isteyeceğine tabir edilir.

   Cevapla
  • Veysel
  • 8 Mayıs 2018

  İskence goruyordum yaraliydim ve bildiginiz sirtimdan cakmakla etimi yakip olmemi izliyorlardi ama olmemistim cok aci cekiyordum..

  Cevapla
   • admin
   • 9 Mayıs 2018

   Çekilecek büyük sıkıntıların arkasından kavuşacağınız rahata, hayatınızın daha kolay olacağına ve kolay yoldan kazanacağınız kazanca işaret eder.

   Cevapla
  • Burcu
  • 2 Haziran 2018

  Rüyamda Taksim de yuruyorken birilerinin oradakileri esir almaya başladığını farkettim. Sonra yakınımdaki bir apartmana girip dar ama çok uzun merdivenlerden tırmanmaya başladım. Sonra tepeye yaklastigimda bu apartmanın o haydutlara ait olduğunu anlıyordum. Karşıma çıkan ilk kapıdan içeri girdim. Bir an da kocaman bir çukur ve içinde ates, lavlar gördüm. Bana bir şey olmuyordu ama.. Sonra bir an da yatağımda uyudugumu gördüm. Yavru beyaz bir güvercin gelip ayağımın ucuna konuyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

  Cevapla
   • admin
   • 6 Haziran 2018

   Rüyada birilerini esir almaya çalışmak,çevrenizde hareketleri kısıtlanacak insanların olduğuna işarettir, rüyada apartmana girmek, sizin gideceğiniz bir yere ve oradaki sıkıntınıza yorumlanır, Rüyada kapıdan içeri girmek, size açılacak bilinmedik bir kısmete, Rüyada çukurun içinde alevler lavlar görmek, yaşayacağınız güzelliklere, Rüyada yatağında uyuduğunu görmek, sıkıntılarınızdan uzaklaşmaya, Rüyada yavru beyaz bir güvercinin ayağınızın ucuna konması, size gelecek bir haberle muradınızın olcağı günlerin yakınlığına tabir edilir.

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.