25 Mayıs 2019 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Boşanma Yorumları

Rüyada Boşanma Yorumları

Rüyada Boşanma İslami Yorumları

İslami açıdan rüya tabiri yapanların bu konuda açıklamaları şu şekilde olmuştur.
Kirmani (r.a), Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a), İmam-ı Nablusi gibi yorumculardan derlediğimiz yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

Boşanma rüyasının tabirinde tabirciler bir çok şey zikretmişlerdir. Rüyada boşandığını görmek, zenginliğe ve bir rivayete göre işinden yada sevdiği bir ortamdan ayrılmaya riayet eder.

Rüyada Boşanma Yorumları
Rüyada Boşanma Yorumları

İslami Tabiri Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada eşini boşamak yedi türlü tabir olunur: Zenginlik ve servet, ortağından ayrılma, görevinden alınma veya sürgüne gönderilme, ticareti bırakma, malının elden gitmesi, istemediği şeyin olması.

Diyanet Yorumcusu Ibni Şirin Rahmetullah ise demiştir ki: Rüyada bir tek eşini boşadığını gören kimse, izzet ve şerefini kaybeder. Eğer rüya sahibinin diğer bir eşi var ise, malında eksiklik olur. Evli olmadığı hâlde karısını boşadığını gören kimsenin eceli yaklaşmıştır.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor Ebû Said’ül-Vaaz (r.a.) diyor ki: Eşinden ayrıldığını Rüyada gö¬ren kimse, zengin olur.

İbn-i Şirin’e göre: rüyasında karısını boşadığını gören şerefini ve itibarini kaybeder. Eğer rüya sahibinin başka bir karısı varsa malında eksilme olur. Karisi olmadığı halde rüyasında karisini boşadığını görenin eceli yaklaşmıştır.

Rüyada Boşanmak
Bir rivâyete göre bu rüya sahibi lider, başkan, yönetici veya patronundan ayrılır. Diğer bir görüşe göre rüya sahibi memur ise, görevinden alınır veya sürgüne gönderilir.

Rüyada Karısını Boşamak
Rüyada Eşini boşadığını gören kimse, en sadık bir dos¬tunu şiddetle azarlar veya bir suçla itham eder. Eşini bir talâk ile boşa¬dığını görmek, rüya sahibi hasta ise, kendisi veya eşi hasta ise, onun şi¬fasına tabir edilip, yorumlanır. Eğer üç talak ile boşarsa hasta olur.

Rüyada Kocasından Ayrılmak
Rüyada Eşini boşadığını gören kimse, ahireti arayanlardan ise, Dünya’dan kesilerek ahiret için meşgul olmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada kocasını eşini terk eden kadın, sıkıntıya ve dara düşer istemeden bir yeri terkine delalet eder.

Rüyada Boşanmak İstemek
Rüyada Eşini boşamak istediğini görmek, bu rüyayı gören kimse, elindeki işi terk eder ve ona dönmeyi bir daha istemez. Eşini boşadığını ve sonra onu kıskandığını gören kimse, onu tekrar almayı arzu eder. Zira tabirciye göre kıskanmak hırs ile tabir olunur.

Rüyada Ayrılmak
Rüyada eşinden ve sevdiğinden ayrılmak, Zengin olacağına ve iş değişikliği yapacağına delalet eder. Rüyada Ayrılmak eşini boşamak ile aynı tabir edilir, rüyada eşinden ayrılmak sevdiği birinden ayrılmak veya sevgiliden ayrılmak ile yorumu aynıdır.

Rüyanızda boşandığınızı görmek
Evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyada Boşanma Yorumları

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

islamruzgari rüya

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada Şehit Görmek Rüyada şehit görmek, insanın yaşadığı toplum içindeki seçkinlik ve saygınlığının artacağına, tanıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.