26 Mayıs 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Deve Görmek İslami Yorumu

Rüyada Deve Görmek İslami Yorumu

Rüyada Deve Görmek İslami Yorumu

Geçici ölüm denilen uykuda görülen garip haller… Niçin ve ne surette rüya görüyoruz? İlk insan’ın yaratılışından bu güne kadar filozoflar, bilim adamları çeşitli şekillerde açıklamışlar, düşünmüşler, fakat rüyayı kesin bir şekilde belirleyememişlerdir. Ancak şu kadarını bilmemizde fayda vardır ki rüya, büyük ve soyut bir dünyadır. Aynı zamanda rüya, öldükten sonraki yaşantımız ile de ilişkilidir.
Rüyada deve görmek;
Ibni Sirin’e göre: Rüyasinda deveye binmis olarak gittigini gören, yolculuga çikar; deve üzerinde döndügünü gören, kedere ve düsünceye kapilir; deveden indigini gören hasta olur, sonra iyilesir. Deveye binmis oldugu halde yolunu kaybedip bilme digi yerlere gittigini gören, saskinliga düser. Bir disi deve buldugunu gören, evlenir. Eger o disi devenin bir de yavrusu varsa, aldigi kadindan bir çocugu olur.

Danyal Aleyhisselama göre:

Rüyada kizgin bir deve görmek asil bir erkege delalet eder. Rüyasinda kendi mali olan bir çok de veleri otlattigini gören, bir yere Amir olur ve sözü geçer. Rüyada deve. kadin hizmetçiye delalet eder. Devenin yavrusu olmasi bir çocugu olacagina, malinin artmasina, yahut muradinin olacagina isarettir.

Kirmanî’ye göre: bir yerde bir çok develerden olusan bir sürü görmek, düsmanlarin toplandigina veya bir sel gelecegine veya bir hastalik çikacagina;

eger develer bugday veya Arpa yüklü ise, bu selden hayır ve rızk hasil olacagina delildir.

Devenin cesedinden kan aktigini görmek, mutluluk ve nimete

yularından tutup bir de veyi götürdüğünü görmek;bir kisi ile düşmanlığa

sahrada veya çölde bir çok başi boş develer bulduğunu görmek; yükselecegine ve sözlerinin geçerli olacagina;

iki deve bulduğunu görmek; bir iti barli insandan menfaat bulacağına

bir kadının deveye binmiş ve istediği yere sürdüğünü görmek; evleneceğine ve kocasının kendisine saygılı ve itaatli olacağına;

devesinin başka bir deveyi çektiğini görmek; devlet büyüğünden mal ve nimet alacağına

deve derisi görmek, fayda bulacağına; bir rivayete göre mirasa konacağına

bir devenin kendisiyle konuştuğunu görmek; herkesin şaşıracagı bir yerden hayır ve menfaat göreceğine delalet eder.

Ebu Said elvaiz demistir ki, rüyada deveye binmek hacca gitmeye, yolda deveden inmek, yolculuk esnasinda hasta olup sefere gidememeye isaret eder, demistir. Deveden düstügünü gören, tehlike ve hatali bir ise düser, iki devenin kavga ettigini görmek, iki devlet baskaninin savas edecegi manasina gelir.

Es-Salimî’ye göre; rüyasında kimin bilmedigi bir deveye bindiğini gören, uzak bir yolculuga çikar. Halid’ül-Isfahanî’ye göre: Rüyasında deveye bindiğini gö-ren, büyük bir serefe nail olur.Rüyayi gören hasta ise vefat eder.Rüyada kendi üzerine devenin bindiğini gören, hüzne kapilir.Bir kadınin deveye bindiğini görmesi, evlenmesi ile yorumlanır.Eğer kadın evli ise hayirdir.Eğer kocasi gurbette ise döner.Bir de-veyi muvakkaten aldiğini gören hasta olur ve çabuk iyilesir.Bir deve ile ugrastiğini gören, düsmani ile çarpisir.Bir rivayete göre akrabasindan biri ölür.Bir deveyi zaptederek yola getirdiğini gören, düşmanina üstün gelir.

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

islamruzgari rüya

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada Şehit Görmek Rüyada şehit görmek, insanın yaşadığı toplum içindeki seçkinlik ve saygınlığının artacağına, tanıyan …

2 Yorum

  1. Rüyada deve görmek çok ilginç ben bu zamana kadar hiç deve görmedim rüyamda 🙂

  2. ilğinç ama dikkatle okudum rüyamda görmesemde ilğimi cekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.