25 Mayıs 2019 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Deve Yavrusu İslami Yorumları

Rüyada Deve Yavrusu İslami Yorumları

Rüyada Deve Yavrusu İslami Yorumları

Rabik Rüyası

Rüyamda Çekyatın altindan sirayla 3 beyaz deve yavrusu çıkıyor yeni dogmus gibi bende diyorumki orda at kestanesi vardi ondan çiktilar herhalde diyorum yorumlarsaniz sevinirim.

Ebu Sait Elvaiz’e göre: rüya sahibi için deveye binmek haçla müjdelenir.

Ibni Sirin’e göre: deveye binip gittiğini gören: bir yolculuğa çıkacağına işaret eder, deveden indiğini görmüşse: bir hastalığa yakalanacağına, aldığı devenin bir çocuğunun var olduğunu gören kişinin: evleneceği kadından çocuk sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada Deve Yavrusu Görmek

Kişi Rüyada deve yavrusu görmüşse; Şerefli, terbiyeli adap ve edepli bir çocuğa yorumlanır Şayet rüyayı gören kişi yanında bir deve yavrusu olduğunu görmüşse kişinin bir erkek evlat sahibi olacağına delalet eder.

Bazı Rüya Alimleri

nin Rüyada deve görmekle ilgili yorumları 

Rüya sahibi Deve yavrusu görmek eğer rüyayı gören evli ise, erkek çocuk sahibi olur denilmiştir. Rüyada yavru deve görmek çalışkan ve akıllı bir evlada, sevinçli bir haber almaya işaret eder. Rüyada devenin yavrusunu görmek; bekar için evlilik demektir.

Rüyada Deve Yavrusu Beslemek

Rüyada Deve Yavrusu Beslemek; rüyayı gören kişiye müjdeli bir haber geleceğini ve bu haberle çok sevineceğine maddi açıdan düzeleceğine yorumlanır.

Rüyada Deve Yavrusu Sevmek

Rüyada Deve Yavrusu Sevmek; rüya sahibinin şefkatli ve iyi biri olduğuna bu nedenle işlerinin ve özel hayatındaki sorunların çözülüp mutlu olacağına işarettir.

Rüyada Deve Yavrusu Almak

Rüyada Deve Yavrusu Almak; huzurlu ve artık mutlu olacağı bir iş yapacağına ve sonuçlarının iyi olmasına iyi mevki sahibi olup zengin olacağına delalettir.

Rüyada Deve Yavrusuna Binmek

Rüyada Deve Yavrusuna Binmek; rüya sahibinin dikkatli olması gerekir. Çünkü deve yavrusuna binmek iyiye yorumlanmaz. Elinde bulunan zenginliği malı ve mülkü kaybedebilir.

Rüyada Deve Yavrusu Öldürmek

Rüyada Deve Yavrusu Öldürmek; düşmanından kurtulduğuna ve içinde bulunduğu zor durumdan kurtulup refaha çıkmasıdır.

__________________________
Ibni Sirin’e göre: rüyasinda deveye binmis olarak gittigini gören, yolculuga çikar; deve üzerinde döndügünü gören, kedere ve düsünceye kapilir; deveden indigini gören hasta olur, sonra iyilesir. Deveye binmis oldugu halde yolunu kaybedip bilme-digi yerlere gittigini gören, saskinliga düser. Bir disi deve buldugunu gören, evlenir. Eger o disi devenin bir de yavrusu varsa, aldi-gi kadindan bir çocugu olur. Danyal Aleyhisselama göre: Rüyada kizgin bir deve görmek asil bir erkege delalet eder. Rüyasinda kendi mali olan bir çok de-veleri otlattigini gören, bir yere amir olur ve sözü geçer. Rüyada deve. kadin hizmetçiye delalet eder. Devenin yavrusu olmasi bir çocugu olacagina, malinin artmasina, yahut muradinin olacagina isarettir.

Kirmanî’ye göre: bir yerde bir çok develerden olusan bir sürü görmek, düsmanlarin toplandigina veya bir sel gelecegine veya bir hastalik çikacagina; eger develer bugday veya arpa yüklü ise, bu selden hayir ve rizk hasil olacagina delildir. Devenin cesedinden kan aktigini görmek, mutluluk ve nimete; yularından tutup bir de-veyi götürdüğünü görmek, bir kisi ile düsmanliga; sahrada veya çölde bir çok basi bos develer buldugunu görmek, yükseleceğine ve sözlerinin geçerli olacağınına; iki deve buldugunu görmek, bir iti-barli insandan menfaat bulacagina; bir kadinin deveye binmis ve istediği yere sürdügünü görmek, evleneceğine ve kocasinin kendisine saygili ve itaatli olacagina; devesinin baska bir deveyi çektigini görmek, devlet büyüğünden mal ve nimet alacagina; deve derisi görmek, fayda bulacagina; bir rivayete göre mirasa konacagina; bir devenin kendisiyle konustugunu görmek, herkesin sasiracagi bir yerden hayir ve menfaat görecegine delalet eder. Disi bir deve-nin etini dagittigini görmek, karisinin malini israf etmege; devesini sagdigini görmek, devletten mal veya para alacagina; devenin memesinden bal sagdigini görmek, helal mala; bir yere bir çok de-velerin girdigini görmek, etrafinin düsmanla çevrili olduguna; de-venin üzerine bastigini görmek, korkuya düstügüne; eger memur veya isçi ise, isinden atilacagina isarettir. Es-Salimî’ye göre; rüyasinda kimin oldugunu bilmedigi bir deveye bindigini gören, uzak bir yolculuga çikar.

Halid’ül-Isfahanî’ye göre: Rüyasinda deveye bindigini gö-ren, büyük bir serefe nail olur. Rüyayi gören hasta ise vefat eder. Rüyada kendi üzerine devenin bindigini gören, hüzne kapilir. Bir kadinin deveye bindigini görmesi, evlenmesi ile yorumlanir. Eger kadin evli ise hayirdir. Eger kocasi gurbette ise döner. Bir de-veyi muvakkaten aldigini gören hasta olur ve çabuk iyilesir. Bir deve ile ugrastigini gören, düsmani ile çarpisir. Bir rivayete göre akrabasindan biri ölür. Bir deveyi zaptederek yola getirdigini gören, düsmanina üstün gelir. Evinde bir deve oldugunu gören, eger hasta ise iyilesir, bir ri-vayete göre de, ev halki bir nimete kavusur. Evinde kesilmis bir deve görmek, o evin ev sahibinin ölümüne isarettir. Evinin kapisinda çökmüs bir deve gören, eger hastasi varsa, ölür. Erkek devenin disi develeri kovaladigini görmek, zalim bir devlet adamina, düsmana veya halka zarar veren sele delalet eder. Rüyada bir devenin sigamayacagi derecede dar bir yerden, de-ve ile geçtigini görmek, alisilmadik bir isi yapmaya; bir disi deve-nin bir yere girdigini görmek, fîtneye; disi devenin sütünün meme-sinden aktigini görmek, berekete; bir disi deve buldugunu veya ona bindigini görmek asil bir kadin ile evlenmeye; deveyi sagmak,kadinlardan mal gelecegine; disi devesinin kaçtigini görmek, esiyle arasinin bozulacagina delalet eder.

Ebu Sait Elvaiz’e göre: rüyada deveye binmek hacca gitme-ge; yolda deveden inmek yolculuk sirasinda hasta olup yolculuga devam etmemege; deveden düstügünü görmek, tehlikeye; iki de-venin kavga ettiklerini görmek, düsmani varsa, aralarinda kavga çikacagina; deveye ters bindigini görmek, karisi ile ters münasebete delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada disi develere sahip oldugunu görmesi, otorite sahibi olmaya isarettir. Disi deveye sahip oldugunu görmek, akibetin güzelligine, din ve dünyaca selamete isarettir. Rüyada deveye binip sür’atle yürüdügünü gören, sefere çikar. Rüyada katar halinde deve görmek, kis mevsiminde yagmura isarettir. Ebu Said elvaiz demistir ki, rüyada deveye binmek hacca gitmeye, yolda deveden inmek, yolculuk esnasinda hasta olup sefere gidememeye isaret eder, demistir. Deveden düstügünü gören, tehlike ve hatali bir ise düser, iki devenin kavga ettigini görmek, iki devlet baskaninin savas edecegi manasina gelir.

Birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız. Fakat sabırlı ve güçlü olarak bunların üstesinden gelebileceksiniz. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, maddi durumunuzun düzeleceği ve elinizin para göreceği anlamındadır.

Birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız. Fakat sabırlı ve güçlü olarak bunların üstesinden gelebileceksiniz. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, maddi durumunuzun düzeleceği ve elinizin para göreceği anlamındadır.

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

islamruzgari rüya

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada Şehit Görmek Rüyada şehit görmek, insanın yaşadığı toplum içindeki seçkinlik ve saygınlığının artacağına, tanıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.