Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Hızır Aleyhisselamı Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada Hızır Aleyhisselamı Nasıl Yorumlanır

Rüyalar çok çeşitlidir insanlar uyurken gördükleri şeylere rüya derler. Bu rüyaların gelecek ten haber verdiği ,yada yaşanacak bir olaya delalet ettiği varsayılır. Şüphesiz gelecekten bir tek Allah haberdardır. ALLAH bazı kullarına rüyalarında gelecekte olacak, yaşanacak olaylardan haberdar eder. Aynı rüyayı gören iki insanın rüyalarının yorumu aynı olmaya bilir. Rüyayı tabirleyen yoran kişinin yorumu ve rüyayı gören kişinin durumuyla alakalıdır. Her rüya gelecekten haber etmez. Rüyamızda dinimizce kuran da adının geçtiği  Hızır Aleyselam`ı  görenler için rüya tabircileri neler söylemiş bakalım.

Hızır Aleyhisselam

Hızır Aleyhisselam

Rüyada Hızır Aleyselam`ı Görmek gelecekte neye delalet eder:

Rüyada Hızır Aleyhisselamı görmek,kısa sürede, sıkıntı ve kederlerden kurtulacağınızın delaletidir. Hızır Aleyhisselam insanların en darda kaldıklarında yarımlarına koşan bir zati muhterem olduğu için bu nedenle rüyasında Hızır Aleyhisselam`ı görmek, dardan yoktan, sıkıntıdan kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hz. Hızır’ın kendisine yardım ettiğini GÖRMEK: Rüyasında Hz. Hızır’ın  kendisine yardım ettiğini görmek ise rüya tabircileri tarafından rüyayı gören şahsın daha iyi imkanlara kavuşup bazı isteklerine sahip olur. İyi niyetli bir erkekten yardım görmeye ve o erkeğin desteğiyle bir takım arzu ve isteklerini elde eder. şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hz Hızır A.s Işık Olarak Suyun İçinde Görmek: 

Yaşantınızdaki sıkıntıların, sorunların çözüme kavuşacağı günlerin sona bulup aydınlık günlerin başlayacağının işaretçisidir. Kimki rüyasında Hz Hızır a.s bir ışık olarak suyun içinde görmüşse, yaşantısında ferah, aydınlık yolların açılacağına tabir olunur.

Yaşanmış bir Hızır rüyası

Rüyamda evimizin penceresinde oturuyordum annemde evde yoktu, bir adam ve yanında 4 komşu ile avludan içeri girdiler, bana kapıyı açmamı söyledi komşumuz, bende açamam annem evde yok dedim. Hz. Hızır olduğu söylenen zat bana: kızım in aşağıya ben Hz. Hızır’ım dedi. Avluya çıktım kusura bakmayın dünya hali kötü birileri ola bilir dedim.

Hz. Hızır’ın elini öpmek için eğildim, o arada da  Hz. Hızır’ın başparmakla, işaret parmağı arasında kemik olmadığını, elini öperken kontrol edebileceğimi düşündüm.  Hz. Hızır’ın benim yüzüme bakarak ben Hızır`ım dedi ve güldü, bende elini öptüm, bana dileğimi sordu, bende din iman zenginliği isterim dedim. Bana sorulan bu soru  Hz. Hızır’ın tarafından 3 kez yenilendi bende aynı cevabı verdim: din iman zenginliği diyerek.  Hz. Hızır elini başıma koyarak : dileğin zaten sende var , ben sana iyi bir gelecek, güzel bir yuva, rızk bolluğu diliyorum Allah’tan dedi ve 4 komşumuzla çıktılar avludan.

Rüyanın Yorumunu kendi kendime yaptım çok huzurlu ve mutlu günlerim başladı dedim kendi kendime. Ogün bugün dür rüyamın yorumunu kendim yaptım, yaşadığım her güzel yada kötü oLay karşısında.

Allah beni darda koymayacağının müjdesini  Hz. Hızır’ı rüyama göndererek verdi, DİYE YORUMLADIM BEN.

Valide: Varında gidenlerden olmadım hiç bir zaman, Yokunda yardım etmek prensibimdir.

Ayselam

admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

51 Yorum

  • Nurcan
  • 7 Kasım 2017

  Rüyamda çok virajlı uçurumlu ormanlık alanda trafik kazası geçirmek üzereyken dua ediyorum yetiş yardimimiza ya Hz Hızır diyorum o sırada araba yavaşça yolda kontrole dönüyor ve arabayı kenara çekiyoruz arkamızdan yardıma iki adam geliyor biri orta yaşlı biride yaşlı yabancılar geliyor su veriyorlar bize en son yaşlı amcanın elini öpüp helallik ve dua istiyorum bizim senin dualarına ihtiyacımız var diyorum oda tebessümle helallik verip dua ediyor yolumuza devam ediyoruz rüyanın etkisinde kaldım yorumlarmisiniz

  Cevapla
   • admin
   • 8 Kasım 2017

   Rüyanız güzelliklerin en güzeli, iyiliklerin en iyisi sorunsuz bir hayata, helallik alarak çıkacağınız zor bir yola, alacağınız hayır dualarına, aydınlık sonuçlara, yardımını beklediğiniz, makam sahibi birine tabir edilir.

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.