Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Rüyada Karınca Görmek
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karıncaya Ekmek Vermek

Rüyada karıncaya ekmek vermek, kişinin karşısına çıkan imkanları en iyi şekilde kullanacak fakat, durumunu düzeltmeyeceğine, ailesinin daha iyi yaşaması için doru adımlar atacak, ailesinin huzurlu, rahat bir yaşam sağlamasına rağmen kendi ağız tadının olmayacağına, yaşayacağı sıkıntılı günleri kendi çalışması ve azmi ile geride bırakacak, akıllı ve isabetli kararlarının sonucunu en iyi şekilde alacağına işarettir. Kişinin başarısını kıskanan insanlarla tartışarak, zorda kalacağına tabir edilir.

Rüyada Kolun Üstünde Yürüyen Karınca Görmek

Rüya sahibi için büyük bir kazanca, zengin bir eşle evliliğe, bolluğa, berekete ve kişi için hayatında maddi sıkıntı çekmeyeceğine Tabir edilir

Rüyada karınca görmek ve rüya yorumları

Rüya yorumcuları rüyada karınca görmeyi farklı şekillerde yorumlamışlar: rüyayı gören kişinin ev halkına ve akrabalarına yolculuklar, ayrılıklar, mal ve kazança delalet ettiği yorumlaması yapmıştır.

Rüyada karıncanın uçarak evden uzaklaşmasını gören kişi evinden birini gurbete yolcu edeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada bir çok karıncayı bir arada görmek kalabalık insan topluluklarına karışma, askere kalabalık asker topluluklarına, veya bol kazanca, bol rıska delalet ettiği biçiminde yorumlanır.

Rüyada karıncanın elinizin üstünde yürüdüğünü görmek: Elinize bol para geçeceğine ve o paraları elinizle tutacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyasında karıncaların uzaklaşması için çeşitli yollar deneyip karıncaları uzaklaştırmadığını gören kişi: sevmediği bir işten para kazanacağına delalet eder, şeklinde anlatılmış.

Rüyasında evinin duvarlarında karıncaların dolaştığını gördüyse ve karıncalardan tiksindiyse: reel hayatta vesvese yapacağı sorunları olacağına delalet eder….

Rüyasında bir yiyeceğin üstüne karıncaların toplandığını görmek: O gıda maddesinin fiyatının pahalılaşacağına delalet eder.

Rüyada karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara işaret eder.

Rüyada karıncaların ağzından burnundan geldiğini görmek. kişinin vefat edeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada atlı karınca görmek: yapılacak konulara kolay uyum sağlamak, konuya çözüm üreten, becerikli bir insana, sevinçli güzel haber alınacağına delalet eder.

Rüyada karınca yuvası görmek: yardımlaşarak bir işi tamamlayacağınız şeklinde yorumlanır. Evin içinde görülen karınca ise eş, dost çevrenizin genişleyeceğine delalettir.

Rüyada karınca yemek, evine karıncaların girdiğini görmek: bolluk berekete işaret eder.

Rüyada karıncanın konuştuğunu görmek: Rüyayı gören kişinin memuriyetinin olacağı manası taşır.

Rüyada karınca yakmak: çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın isteyerek kalbini kırmak, arkadaşınızı bilerek üzeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada karınca öldürmek: herhangi bir konuda bilinçsiz kara verip zarar göreceğinize dalalet eder.

Rüyada Karınca yuvası bozmak: Bilip bilmeden bir konu üzerinde çabuk kararlar alıp karar aldığının konu ile alakalı büyük zarara uğrayacağınıza delalet eder.

Rüya tabir eden Ebu Sait El-Vaiz`in karınca yorumları :

Rüyada Çok karınca görmek, askerle kıyaslanır. Karınca bulunması gerekmeyen bir yerde birçok karınca olduğunu görmek, orada oturanlar için iyi değildir. Bir rivayete göre, orası askerler tarafından işgal olunur. Cafer-i Sadik’a (ra) göre ; Rüyada karınca görmek, dört şekilde tabir olunur; ev halkı, akraba, yolculuk, mal ve nimet. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, görülen karınca zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur.

 

admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

18 Yorum

  • Sedat bayram
  • 12 Şubat 2018

  Merhaba rüyamda ekmeği ısırıp ağzıma sayısız ca karınca doldunu görüp bağırıp agzimi elimle temizleyip sonra abim yanıma geldini gördüm
  Sonrasında uyandim

  Cevapla
   • admin
   • 6 Haziran 2018

   Rüyada karınca yemek, bolluk ve bereketle yorumların, rüyada karıncaları yememek, sizin bolluk ve bereketi geri çevirmenize rızkınızın bir kısmından vazgeçmenize tabir olunur.

   Cevapla
  • Nur
  • 19 Mayıs 2018

  Rüyamda evin önünde sigara içerken taşların üzerinde gezen karıncaları farketmeyip sigaramı söndürdüm karıncaların yandığını gördüm daha sonra karincalarin yandığı yer sıcak alev gibi oldu ve simsiyah bir köpek geldi ve o yanmâkta olan yerden su içti boğazının yanarak can vermeye çalıştığını gördüm sebep olduğum için çok üzüldüm uyandım rüyama lütfen bir yorum yapın

  Cevapla
   • admin
   • 6 Haziran 2018

   Rüyada bilmeden karınca yakmak, sizin farkında olmadan bir dostunuzu kırmanıza işarettir, Rüyada ölen karıncaların yerinde siyah su çıkması ve bir köpeğin o sudan içip ölmesi, dostunuzun sizi bir düşmanınızdan koruyacağına ve o düşmanı sizin hayatınızdan sonsuza dek uzaklaştıacağına, sizi çektiğiniz sıkıntılardan kurtaracağına yorumlanır.

   Cevapla
  • Hüseyin
  • 6 Haziran 2018

  Merhaba.Rüyamda ellerimde ve ayaklarımda kavga eden tartışan siyah iri karıncalar gördüm.bana bir zararı yoktu.nasil yorumlanır acaba

  Cevapla
   • admin
   • 6 Haziran 2018

   Ev halkınıza edeceğiniz iyilik ve yardımla yorumlanır.

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.