30 Mayıs 2020 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

 Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

Rüyada Şeytan Valak’ ı Görmek

Rüyada şeytan valak’ı görmek, kişinin kurduğu sıra dışı hayaline işarettir. Kişnin hiçbir zaman ulaşamayacağı bir arzusuna ve yaşayacağı sıra dışı süprize işarettir.

Rüyada İnsan Kılığına Girmiş Yakışıklı  Şeytan Görmek

Rüyada İnsan Kılığına Girmiş Yakışıklı  Şeytan gören, yakışıklılığı, tatlı dili ve şirin davranışlarıyla, rüya sahibini kandıracak, hataya süreükleyecek ve zarar verecek bir kişiye işaret eder.

Rüyada Şeytanı yanı başında Hissetmek

Rüyada yılanı görmeden yanın başında hissettiğini gören kişi, yapacağı bir işte yanlışa düşmek üzere olduğunu ve yanlışa yöneleceğine, düşünme aşamasında olan işin hatalı olduğunun farkında olduğuna işarettir.

Rüyada Cinler Hakkında Konuşmak

Rüyada Cinler Hakkında biri le konuşmak yapılacak bir işte veya konuda hataya yapmamak, kimseye zarar vermemek, ibadetlerimizi bırakarak şeytanı sevindirmemek için önceden bilen bir kişiden akıl ve daha çok bilgi edinmeye işarettir.

Rüyada Cin Padişahını (Hüddam) Görmek

İslami Rüya Yorumcularının Bazıları tarafından, dört veçhe ile yorumu yapılır: 1) Kötü  düşman , 2) Tamahkar zengin , 3)  Yaptığı İşleri ve amelleri kötü alim , g) İspiyoncu ve cahil adam.
# Olumsuz olarak hayatındaki sorunlarla ilgilenmeyip, psikolojik sorunlar yaşaması. Kimi Tabircilere göre, konuştuğunuz bir sözden ötrü ,  birinin vebal almaktır. Rüyayı gören kişi ticaretçi ise yalan söyleyeceğine işaret eder.
# Ünlü filozof İbnül Cevzî  rüya tabirin de: yolculuğa çıkmak için niyetlenen insanlar için, beklenmedik bir hastalanacağına yolculuğunu erteleneceğine tabir edilir. Salisen bazı rüya tabircileri görülen rüya için rüya sahibinin sıdk ve doğruluğuna delâlet eder.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada Kahkahayla Gülen Şeytan Görmek

Rüyada kişi şeytanı kahkaha atarak güldüğünü görmüşse, rüya sahibinin yakınlarında yüzüne gülen fakat fesat biriyle muhatab olacağına, bu yakınlaşmanın kendine getireceği kötülüklerin ve uğrayacağı zararların farkında olmayacağına yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Şeytanın Irzına Geçtiğini Görmek

Rüyada baştan aşağı kırmızı bir şeytanın tecavüzüne uğramak, gören kişinin korkularına ve istemediği bir durumla karşı karşıya kalmasına, şeytanın kırmızı oluşu, yaşanacak olaylarda, rüya sahibinin yaşayacağı korku ve heyecanının şiddetine işarettir.

Rüyada Cinin Musallat Olduğunu Görmek

Rüyada Cin Musallatı görmek hayırlı değildir. batıl inanç sahibi olduğuna, cin, fal, büyü işlerine ilgi duyup inandığına, inancı doğrultusunda bu işler uğraşmasına yorumlanır, kişinin nefsine yenik düşeceğine, istek ve arzularına yenik düşüp yanlışlar yapacağına, ruhen rahatsız olacağına ve çok sıkıntı yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Ailesi İle Görmek

Rüyada Cin Padişahını (Hüddam) Gören kişinin, kısmetinin açılacağına, Hüddam’ ı ailesi ile birlikte görmek: ailecek yaşanacak bir şansa veya şanssızlığa tabir edilir.

Her görülen rüyanın bir anlamı manası yoktur, Görülen rüya sizi korkutuyorsa, bu rüyayı sakın kimseye anlatmayın ki vuku bulmasın , bu gibi rüyaları gören kişi besmele çekmeyi ihmal etmesin, besmele. Kötü rüyalara karşı bir silahtır.

Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri
Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

RÜYADA ŞEYTAN GÖRMEK

RÜYADA ŞEYTAN GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI : Şeytan biz insan oğlu için korkutucu bir figürdür. İnsan için şeytan kötü duygu ve kötü niyet anlamına gelir. Hatta birinin bir kötülük veya fenalık yapmasına şahit olsak o kişiye şeytan benzetmesinde bulunuruz. Şeytan bilinç altımızda kötü şeyleri ifade eder.

Rüyada şeytan Görmek : nasıl yorumlanır. Şeytan,kötülüğe teşvik eden açıkça insanın düşmanı olarak bilinen, Hz Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasına,sebep olan sinsi bir düşmandır.

 

Rüyada görülen şeytanın bu etkisi neye göre yorumlanmıştır, sizler için araştırdık, şeytanın bir diğer adı da iblistir.
Rüyada şeytan görmeküç kağıtçı, içten pazarlıklı, haris bir düşmana işaret eder.

Rüyasında şeytan gören kişi,  bazen kötü huylu ve kıskanç biri olarak-da yorumlanır.

Rüyada görülen şeytan bazen iman etmiş mümin için güçsüz ve aciz bir duruma işaret eder.

Rüyada Şeytanla Vakit Geçirdiğini

Rüyada şeytanla vakit geçirdiğini gören kişi faiz yemeğe ve diğer kötü amellere yöneleceğini haberdar ettiği şeklinde’de yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Mutlu Görmek:

Rüyayı gören kişinin nefsine yenileceğini işaret eder.

Rüyada Şeytanla Konuşmak

Rüyada şeytanla konuşmak düşmanlarınızın aleyhinize çalıştığını haberdar eder. Bir başka rivayete göre, de Rüyada görülen şeytan, hilekar ve haris din düşmanlığına yorumlanır.

Rüyada şeytan görmek Bazen de ferahlık ve şehvete yalana yönelmek diye yorumlanır. Haram kazanç elde edeceğinize,de işaret ettiği söylenir.

Rüyada Şeytan Görmek

Rüyada şeytan görmek, hedeflediğiniz amaca ulaşmak yaptığınız kötülüklere ve hilelere son vermeniz anlamında uyarı olduğunda söylenir.

Rüyada Kendinin Şeytan Olduğunu Görmek

Bir kimse rüyada kendisini şeytan olmuş görse, o kimse daima şeytanın elinde olur,yada Allah’ın (C.C) rahmetinden uzak yaşar.

Rüyada Şeytan Öldürmek

Rüyada şeytanı öldüren kimse hilebaz ve hilekar insanlara ders vereceği olarak-da yorumlanır.

Rüyada Şeytanla Sohbet Etmek

Rüyada şeytanla sohbet etmek yalancı dost görünüşlü bir düşmanla karşılaşacağınıza işaret eder.

Rüyada Şeytanı Yenmek

Rüyada şeytanı eğer yenilgiye uğratırsanız, bir takım zorlukları yenilgileri aşacağınızı işaret eder.

Rüyada Şeytanı Uzaktan Görmek

Rüyada şeytanı uzaktan görmek zahmetli bir iş sonucunda yüksek miktarda mirasa yada paraya kavuşacağınızı işaret eder.

Rüyada Şeytanın Kendi Üzerine İndiğini Görmek

Rüyada şeytanın kendi üzerine indiğini gören bir kimse iftira, yalan ve günaha gireceğine yorumlanır.

Rüyada Şeytan Taşlamak

Rüyada şeytanı taşlamak hayırlı işlere adım atacağınızı ve bu işlerde başarılı olacağınıza yorumlanır.

Rüyada şeytanı taşlayan kişinin çok kısa zamanda borçlarından kurtulacağına ve sıkıntı çekmeyeceğine feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada şeytana atılan taşlar ödenecek borçları simgeler ve aynı zamanda şeytan düşmanı simgelediği için kısa bir süre içinde rüyayı gören kişinin düşmanını yenerek, hayırlı işler yapacağını müjdeler.

Rüyada Şeytan Kılığına Girmiş İnsan Görmek

Rüyada bir kimse şeytan kılığına girmiş bir insan görse rüyayı görenin bu kişi hakkında yanılmadığını anlasak bir olay yaşayacağını işaret eder. Yani kişi bu insan hakkında ne kadar olumlu düşünmeye gayret ensede içindeki şüpheleri ortaya çıkaracak bir olay yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dövdüğünü Görmek Nedir

Rüyada şeytanı dövdüğünü gören bir kimse defalarca affettiği bir kişinin yeniden kötülüğüne uğrayacağına işaret eder.

Ayrıca rüyada şeytanın tırnağını görmekte bu şekilde yorumlanır.

Rüyada Şeytanın Evinize Girmesi Nedir

Şeytanın evinize girdiğinizi görseniz iki yüzlü fesat deyim yerinde ise hem insanların ekmeğini yiyen ve onlara ihanet eden bir insanın varlığına katlanmak zorunda kalacaklarını işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dua İle Kovmak Nedir

Rüyada şeytanı Dua ile kovmak kişinin öfkesine yenilmeden hezeyana kapılmadan, sabrını kaybetmeden, ettiği Dualarla, Allah’ ın yardımıyla ve izniyle bir düşmanlığı ortadan kaldırarak insanlarla arasındaki hasımlığı kaldıracağını anlamına gelir. Bu rüya sahibi akraba ve ailesi dostları için kazanmak anlamına gelir.

Rüyada Bir Çocuğun İçine Şeytan Girdiğini Görmek

Rüyada bir çocuğun içine şeytan girmesi Anne ve Babasına saygısızlığa işaret eder.Rüyada şeytanı düşman kabul eden kimsenin,mütedeyyin olduğuna ve Allah (C.C) in emirlerine uyacağına işaret eder.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

104 Yorum

 1. Rüyamda halamla beraberim ve erkek gibi görünen bir yaşlı kadın beni şeytanın varlığına inandırmaya çalışıyordu bende kesinlikle inanmayı reddediyordum kadın ben inanayım diye şeytanın boynuzunu bile getirdi ben yine inanmadım ve evden bir an önce çıkmak istedim saat geç ve tenha bir yer olduğundan el feneri istedim hiçbir şekilde şeytanın varlığına inanmadım ve korkmadım evden çıktım. Sonra ben bi eve geldim yine odada duruyordum iki tane kötü görünümlü şeytan kılıklı erkek beni korkutmaya çalıştı ve ben onlardan da korkmadım hatta güldüğümü hatırlıyorum sonra onlarda beni korkutmaktan vazgeçtiler rüyamda korkmadım ama uyandığımda korkmaya başladım 🙂

  • Hayırlara çıksın rüyanız imkanınızın ve karakterinizin sağlam olduğuna işarettir. Karşınıza çıkacak yanlış işler veya yolların varlığına fakat sizin bu yanlışlıklara düşmeyeceğinize işarettir. Sabah uyandığınızda korkmaya başlamanız kalbinize giren vesveseden başka birşey değil bir an önce çıkın o korkudan.

 2. Rüyamda evdeydim,okuldaki Kur’an hocam vardı cinlerle alakalı konuşuyorduk sonra ben ALLAH bizim evi koruyor cin giremez dedim sonra içeri, mutfağa gitti rüyada içimde bir his vardı kötü bir his. Sanki cinler bana kötü bişey yapacak gibi sonra bende peşinden gittim korkuyordum ama aramızda mesafe vardı o çoktan mutfaktaydi sonra mutfağa girmeden hemen tekli bir kanepe vardı, o kanepenin yanından geçerken arkasından yüzü felan boyalı çoğunlukla kırmızı renkliydi bı kız çıktı birden sonra birden kahkaha atmaya başladı çok fena korktum anlamı nedir acaba ? Teşekkürler.

  • Başka insanlara kötülük etmemek veya kötü olan şeytanın sizi doğru yoldan çıkarmasına fırsat vermeden bilen bir tanıdığınızdan destek ve yardım alacağınıza, aklınızda oluşacak fena düşüncelerden uzaklaşmak için önceden yardım almanıza, doğru yoldan çıkmış birinden uzaklaşacağınıza yorumlanır.

 3. Ruyamda şeytan insan suretiyle yatak odamdaydi.konustuk sonra ben felak suresini okudum kayboldu şeytan.Daha sonra banyoda bir erkek sesiyle felak suresini okuyan şeytanmis bunu eşimden uyanıp duydu o sirada uyandım.

  • Yapmak üzere olduğunuz bir hatadan dönmenize işarettir. Kötü yolda olan o kişinin yapacağı kötülükten pişman olarak hak yoluna döneceğine yorumlanır.

 4. Rüyamda şeytanı görmedim ama onu yanı başım da hissettim ve ondan eüzü besleme çekerek uzaklaşmaya çalıştım. niyeyse o an ki aklımda duşa girip abdestlenmek vardı. besmele çeke çeke tam banyoya girdim uyandım . yorumlarsanız çok sevinirim

  • Planlama aşamasında olduğunuz bir iş hakkındaki yanlışın farkında olduğunuza, son anda bu hatalı işten vaz geçeceğinize işarettir. İşinizde veya hayatınızda düşündüğünüz yeni bir başlangıç için dikkatli olacağınız dönemdesiniz.

 5. Rüyamda anne evindeyim ve otururken birden bire ablamın ( evlenmek üzere ablam) içine şeytan girdi ve bizimle konuşmaya başladı ben duayla onu uzaklaştırmaya çalıştım olmadı sonra balkondan attım fakat geri 5. Kata uçarak geldi camiye gitmek için evden kaçtım koşarken uyandım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Umulmadık bir sürprize, istenmeyen bir duruma, yeni bir heyecana, sizin bu gidişatların birinde ablanıza zarar verecek bir olaydan korumanıza işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.