30 Mayıs 2020 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

 Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

Rüyada Şeytan Valak’ ı Görmek

Rüyada şeytan valak’ı görmek, kişinin kurduğu sıra dışı hayaline işarettir. Kişnin hiçbir zaman ulaşamayacağı bir arzusuna ve yaşayacağı sıra dışı süprize işarettir.

Rüyada İnsan Kılığına Girmiş Yakışıklı  Şeytan Görmek

Rüyada İnsan Kılığına Girmiş Yakışıklı  Şeytan gören, yakışıklılığı, tatlı dili ve şirin davranışlarıyla, rüya sahibini kandıracak, hataya süreükleyecek ve zarar verecek bir kişiye işaret eder.

Rüyada Şeytanı yanı başında Hissetmek

Rüyada yılanı görmeden yanın başında hissettiğini gören kişi, yapacağı bir işte yanlışa düşmek üzere olduğunu ve yanlışa yöneleceğine, düşünme aşamasında olan işin hatalı olduğunun farkında olduğuna işarettir.

Rüyada Cinler Hakkında Konuşmak

Rüyada Cinler Hakkında biri le konuşmak yapılacak bir işte veya konuda hataya yapmamak, kimseye zarar vermemek, ibadetlerimizi bırakarak şeytanı sevindirmemek için önceden bilen bir kişiden akıl ve daha çok bilgi edinmeye işarettir.

Rüyada Cin Padişahını (Hüddam) Görmek

İslami Rüya Yorumcularının Bazıları tarafından, dört veçhe ile yorumu yapılır: 1) Kötü  düşman , 2) Tamahkar zengin , 3)  Yaptığı İşleri ve amelleri kötü alim , g) İspiyoncu ve cahil adam.
# Olumsuz olarak hayatındaki sorunlarla ilgilenmeyip, psikolojik sorunlar yaşaması. Kimi Tabircilere göre, konuştuğunuz bir sözden ötrü ,  birinin vebal almaktır. Rüyayı gören kişi ticaretçi ise yalan söyleyeceğine işaret eder.
# Ünlü filozof İbnül Cevzî  rüya tabirin de: yolculuğa çıkmak için niyetlenen insanlar için, beklenmedik bir hastalanacağına yolculuğunu erteleneceğine tabir edilir. Salisen bazı rüya tabircileri görülen rüya için rüya sahibinin sıdk ve doğruluğuna delâlet eder.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada Kahkahayla Gülen Şeytan Görmek

Rüyada kişi şeytanı kahkaha atarak güldüğünü görmüşse, rüya sahibinin yakınlarında yüzüne gülen fakat fesat biriyle muhatab olacağına, bu yakınlaşmanın kendine getireceği kötülüklerin ve uğrayacağı zararların farkında olmayacağına yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Şeytanın Irzına Geçtiğini Görmek

Rüyada baştan aşağı kırmızı bir şeytanın tecavüzüne uğramak, gören kişinin korkularına ve istemediği bir durumla karşı karşıya kalmasına, şeytanın kırmızı oluşu, yaşanacak olaylarda, rüya sahibinin yaşayacağı korku ve heyecanının şiddetine işarettir.

Rüyada Cinin Musallat Olduğunu Görmek

Rüyada Cin Musallatı görmek hayırlı değildir. batıl inanç sahibi olduğuna, cin, fal, büyü işlerine ilgi duyup inandığına, inancı doğrultusunda bu işler uğraşmasına yorumlanır, kişinin nefsine yenik düşeceğine, istek ve arzularına yenik düşüp yanlışlar yapacağına, ruhen rahatsız olacağına ve çok sıkıntı yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Ailesi İle Görmek

Rüyada Cin Padişahını (Hüddam) Gören kişinin, kısmetinin açılacağına, Hüddam’ ı ailesi ile birlikte görmek: ailecek yaşanacak bir şansa veya şanssızlığa tabir edilir.

Her görülen rüyanın bir anlamı manası yoktur, Görülen rüya sizi korkutuyorsa, bu rüyayı sakın kimseye anlatmayın ki vuku bulmasın , bu gibi rüyaları gören kişi besmele çekmeyi ihmal etmesin, besmele. Kötü rüyalara karşı bir silahtır.

Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri
Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

RÜYADA ŞEYTAN GÖRMEK

RÜYADA ŞEYTAN GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI : Şeytan biz insan oğlu için korkutucu bir figürdür. İnsan için şeytan kötü duygu ve kötü niyet anlamına gelir. Hatta birinin bir kötülük veya fenalık yapmasına şahit olsak o kişiye şeytan benzetmesinde bulunuruz. Şeytan bilinç altımızda kötü şeyleri ifade eder.

Rüyada şeytan Görmek : nasıl yorumlanır. Şeytan,kötülüğe teşvik eden açıkça insanın düşmanı olarak bilinen, Hz Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasına,sebep olan sinsi bir düşmandır.

 

Rüyada görülen şeytanın bu etkisi neye göre yorumlanmıştır, sizler için araştırdık, şeytanın bir diğer adı da iblistir.
Rüyada şeytan görmeküç kağıtçı, içten pazarlıklı, haris bir düşmana işaret eder.

Rüyasında şeytan gören kişi,  bazen kötü huylu ve kıskanç biri olarak-da yorumlanır.

Rüyada görülen şeytan bazen iman etmiş mümin için güçsüz ve aciz bir duruma işaret eder.

Rüyada Şeytanla Vakit Geçirdiğini

Rüyada şeytanla vakit geçirdiğini gören kişi faiz yemeğe ve diğer kötü amellere yöneleceğini haberdar ettiği şeklinde’de yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Mutlu Görmek:

Rüyayı gören kişinin nefsine yenileceğini işaret eder.

Rüyada Şeytanla Konuşmak

Rüyada şeytanla konuşmak düşmanlarınızın aleyhinize çalıştığını haberdar eder. Bir başka rivayete göre, de Rüyada görülen şeytan, hilekar ve haris din düşmanlığına yorumlanır.

Rüyada şeytan görmek Bazen de ferahlık ve şehvete yalana yönelmek diye yorumlanır. Haram kazanç elde edeceğinize,de işaret ettiği söylenir.

Rüyada Şeytan Görmek

Rüyada şeytan görmek, hedeflediğiniz amaca ulaşmak yaptığınız kötülüklere ve hilelere son vermeniz anlamında uyarı olduğunda söylenir.

Rüyada Kendinin Şeytan Olduğunu Görmek

Bir kimse rüyada kendisini şeytan olmuş görse, o kimse daima şeytanın elinde olur,yada Allah’ın (C.C) rahmetinden uzak yaşar.

Rüyada Şeytan Öldürmek

Rüyada şeytanı öldüren kimse hilebaz ve hilekar insanlara ders vereceği olarak-da yorumlanır.

Rüyada Şeytanla Sohbet Etmek

Rüyada şeytanla sohbet etmek yalancı dost görünüşlü bir düşmanla karşılaşacağınıza işaret eder.

Rüyada Şeytanı Yenmek

Rüyada şeytanı eğer yenilgiye uğratırsanız, bir takım zorlukları yenilgileri aşacağınızı işaret eder.

Rüyada Şeytanı Uzaktan Görmek

Rüyada şeytanı uzaktan görmek zahmetli bir iş sonucunda yüksek miktarda mirasa yada paraya kavuşacağınızı işaret eder.

Rüyada Şeytanın Kendi Üzerine İndiğini Görmek

Rüyada şeytanın kendi üzerine indiğini gören bir kimse iftira, yalan ve günaha gireceğine yorumlanır.

Rüyada Şeytan Taşlamak

Rüyada şeytanı taşlamak hayırlı işlere adım atacağınızı ve bu işlerde başarılı olacağınıza yorumlanır.

Rüyada şeytanı taşlayan kişinin çok kısa zamanda borçlarından kurtulacağına ve sıkıntı çekmeyeceğine feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada şeytana atılan taşlar ödenecek borçları simgeler ve aynı zamanda şeytan düşmanı simgelediği için kısa bir süre içinde rüyayı gören kişinin düşmanını yenerek, hayırlı işler yapacağını müjdeler.

Rüyada Şeytan Kılığına Girmiş İnsan Görmek

Rüyada bir kimse şeytan kılığına girmiş bir insan görse rüyayı görenin bu kişi hakkında yanılmadığını anlasak bir olay yaşayacağını işaret eder. Yani kişi bu insan hakkında ne kadar olumlu düşünmeye gayret ensede içindeki şüpheleri ortaya çıkaracak bir olay yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dövdüğünü Görmek Nedir

Rüyada şeytanı dövdüğünü gören bir kimse defalarca affettiği bir kişinin yeniden kötülüğüne uğrayacağına işaret eder.

Ayrıca rüyada şeytanın tırnağını görmekte bu şekilde yorumlanır.

Rüyada Şeytanın Evinize Girmesi Nedir

Şeytanın evinize girdiğinizi görseniz iki yüzlü fesat deyim yerinde ise hem insanların ekmeğini yiyen ve onlara ihanet eden bir insanın varlığına katlanmak zorunda kalacaklarını işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dua İle Kovmak Nedir

Rüyada şeytanı Dua ile kovmak kişinin öfkesine yenilmeden hezeyana kapılmadan, sabrını kaybetmeden, ettiği Dualarla, Allah’ ın yardımıyla ve izniyle bir düşmanlığı ortadan kaldırarak insanlarla arasındaki hasımlığı kaldıracağını anlamına gelir. Bu rüya sahibi akraba ve ailesi dostları için kazanmak anlamına gelir.

Rüyada Bir Çocuğun İçine Şeytan Girdiğini Görmek

Rüyada bir çocuğun içine şeytan girmesi Anne ve Babasına saygısızlığa işaret eder.Rüyada şeytanı düşman kabul eden kimsenin,mütedeyyin olduğuna ve Allah (C.C) in emirlerine uyacağına işaret eder.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

104 Yorum

 1. Rüyamda şeytan insan kılığında ve cok yakışıklı idi. Ben onunla evleniyordum. Gelinliği giydim . Aynada kendimë bakıp çok güzel olmuşum ne kadar da yakışmış diyorum. Arkadaşlarım geliyor hadi hazırlanan daha oynayacağız diyor. Bende ben sevdiğim ile evlenmiyorum ki neden oynayım diyorum. Sonra şeytan karşımda oturuyor hiç konuşmadan sadece sakin bir şekilde gülüyor. Ben ona diyorum ki ağlayarak neden sende iyi bir insan olumuyorsun ne olur dene . O bana ben bir şey yapmıyorum ki diyor gülümseyerek ben sadece insanların içindeki kötülüğü ortaya çıkarıyorum diyo. Ve onu ikna etmeye çalışırken uyandım.

  • Sizi hal, hareket, davranışları ve yakışıklılığıyla baştan çıkaracak sizi hataya sürekleyecek yoldan çıkaracak bir insanın varlığına işaret eder. Bu kişi siz ve çevrenizi kandırıp gözünüzü boyayacak sizin güveninizi kazanarak sizi kötü durma düşüreceğine işaret eder. Bu kişinin gerçek amacını anladığınızda büyük üzüntü yaşayacağınıza tabir edilir.

 2. Rüyamda bir kale gibi bir yerdeyim çok kalabalık insan var ve kalenin etrafı ormanlık, bir ara bakıyorum büyük kırmızı bir yüz gökyüzünde sanki bize bakıyor ve çok yavaşça yaklaşıyor. Bende biriyle ormana gidiyorum ormanın içinde ama sanki yer yarılmış ve biz içinde yaşıyormuşuz gibi bir bakıyoruz şeytanın ayağı tam o yarık olan kısmı geçiyor ama okadar gerçekçi ve okadar Büyük ki şeytan korkup geri dönüyoruz. Gördünüz mü falan diyoruz. Kalenin içine giriyoruz bi oda gibi ama hep kadınlar var ve bi bakıyoruz şeytan duvarın dibinde insan boyutunda ama hala kırmızı tam bağıracakken eliyle birşey yapıyor kıpırdayamıyoruz sadece kasılıyoruz ben birkaç kişiyi saklamaya çalışıyorum ve sanki onlarda etkilenmiş gibi üstlerine yapraklar atıyorum. Sonra hepimize baka baka kapıya doğru ilerliyor yanımdan geçerken zorla lütfen düzelt bizi diyorum bi süre suratıma bakıyor ve yine el işaretiyle düzeltip çıkıyor bizde seviniyoruz hatta içimden şeytanı kandırdım diyorum. Sonra kapıdan dışarı çıkıyorum herkes zombi gibi geziyor dışarıda. Sonra da diğer bir kasabaya giden bir kaç adam görüyorum haber vermek için kaçmışlar onlar tahta kapıdan geçiyorlar sonraki at arabasını süren at geçmek isterken kafasını sıkıştırıyor sanki neyin geldiğini biliyor gibi….. Burda uyandım yorumlarsanız sevinirim çok etkilendim bu rüyadan. hayırlı günler

  • Rüyada kale gibi bir yerde olmak,rüyada orman, rüyada kalabalık insanlar,rüyada ormana gitmek, rüyada yerin yarılıp altında yaşıdığını hissetmek, rüyada büyük şeytan ayağı, rüyada kalenin içine girmek, kırmızı şeytan rüyada at arabası. Rüyanız hayır ve şerri, mutluluk ve üzüntüyü bir arada işaret ediyor, iş hayatınızda başarınıza ve geleceğiniz resmi makamdaki makamınıza çevrenizle birlikte yaşanacak bir çelişki sonucu, düşülecek umutsuzluğa, karşılık görmeyecek bir sevgiye, istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesine, yeni bir atılım, yeni bir başlangıca ve bu başlangıcın hakkınızda hayırlı olacagına yorumlanır.

 3. Rüyamda 6 aylık kızımın içine şeytan girmis gözlerinden anlıyorum (göz bebekleri yok önce sonrasında göz beyaz oluyor) durumu fark edince dua okumaya başlıyorum bebegimden irin akıyor hemen esimle birlikte arabaya binip ya annem ile babama ya da bir imama gidiyoruz yolda gitmeme rağmen sanki yol hiç azalmiyordu. O ara Felak süresini okuyorum ben. CD lerde Kuran okuyan imamlar var o CD yi açmaya çalışıyorum bir yandan ama açamıyordum. Tam bu sırada uyandım. Ne anlama geliyor bunlar. Şimdiden teşekkürler. Ayrıca bu rüyayı anlatmam da sakınca var mı?

  • Sizi yanıltacak bir olaya , ailenizle birlikte görmek üzere olduğunuz bir kötülükden, yanlıştan kurtulamaya çalışmanıza imanınız ve itikatınızdaki eksikliğe, çocuğunuzun selametine işarettir

 4. Ruyamda banyoya giriyorum aynaya baktığımda aynada kardeşimi seytan olarak görüyorum banyonun kapısını acmaya calisiyorum kapi acilmiyor sonra dua ediyorum ve kapi aciliyor.

  • Arif bey sizin rüyada banyoya girerken banyo aynasında kardeşinizi şeytan olarak görmeniz ve dua etmeniz açılmayan kapının açılması, içinde bulunduğunuz sıkıntılı bir durumun varlığından yakınınızın yardımı ile sürpriz bir şekilde kurtulmanıza tabir edilir.

 5. Rúyamda kizil sacli beyaz tenli bir kadinla iliskiye giriyordum odada seytan cemberi fark ettim ustunde bardak vardi bardagi attim kadin tekrar koydu bunun anlami ne?

  • Onur bey, rüyanız hayırlara vesile olsun, rüyada beyaz tenli bir kadınla ilişkiye girmek, temiz kısmetle yorumlanır fakat sizin bu ilişki sırasında rüyada odada şeytan çemberi olduğunu görmeniz, üstünde duran bir bardağın olması, o bardağı atmanız, ilişkiye girdiğiniz kadının o bardağı tekrar koyması, sizin yeniliklere açık olmadığınızın işaretidir, hayatınıza alacağınız yeni bir insanın sizin yaşamınıza sürpriz yenilikler getirmesine işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.