Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bitkiler De Acıyı Hissediyormu ?
İslami Videolar

Bitkiler De Acıyı Hissediyormu ?

Bitkiler De Acıyı Hissediyormu ?

Son zamanlarda bitkilerin acı duyup duymadığı merak konusu deneyler yapılıyor hakkında, her gün yeni bir teori geliştiriyor. İzleyeceğiniz videoda bitkilerinde acı çektiğini ıspatlamaya çalışıyorlar ,Atalarımızdan gelen bir söz vardır“ Yaş kesen baş keser“ bence canlı olan her şey acı çeker. Dikkat edelim bitkilerin acı Çektiğini, veya sevildiğini anlamamız mümkündür. Evde beslediğimiz çiçeklerinizi sularken veya günlük olarak onlarla biraz sohbet edin konuşun. Delimisin diyenler Çıkacaktır ama olsun bir süre sonra sevdiğiniz çiçekleriniz daha canlı ve daha çok çiçek açacaktır. Her canlının kendine göre verdiği bir tepki vardır. İnsanların her canlının verdiği ayrı bir tepki olduğunu ve bu tepkimenin yanlış anlamamalarını hatırlatmak istedim. Bitkilerin mevsiminde açması veya küstüm çiçeğine dokunduğumuzda yapraklarını kapaması, çiçeklerin mevsiminde açması hepsi bu doğal dengenin bir parçası. Allah’ın yarattığı nefes alan her canlı acıya, sevince, sevgiye cevap verir. Bunu anlamak için biraz dikkatli bakılması yeterlidir.

Küstüm çiçeği üstünde yapılan deneyde bilim adamları, araştırmacılar, bitkilerin acı çektiğini kanıtlamaya çalışıyorlar, önce herhangi bir ilaç vermeden yapraklarına dokunulan bitki hemen yapraklarını kapıyor bu özelliğinden dolayıdır ki küstüm çiçeği adını alır, deneyin devamında bitkiye verilen ilaçın etkisiyle bitki yapraklarını kapatmıyor bu şekilde. Bu şekilde bitkilerin acı çektiği deneyi ispatına gidiliyor.

admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

1 Yorum

    • DanGeRGhosT
    • 11 Mart 2015

    Çok ilginç valla bitkilerde hissediyor demekki herşeyi herşeyden çnce insanlar insanları katlediyor onlar için birşey yapılması lazım burakınki bitkilere bile acıdım adm çakmakla yakınca 🙂

    Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.