22 Eylül 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Videolar / Kuranı Kerimde Bildirilen Peygamberlerin Mucizeleri

Kuranı Kerimde Bildirilen Peygamberlerin Mucizeleri

Kuranı Kerimde  Bildirilen Peygamberlerin Mucizeleri

Mucizeler videosunda daha güzel ve görsellerle anlatılan mucizeleri siler için yayınladık zira okuma yazması olmayanlarda dinleyerek, veya izleyerek bu Mucizelerden çıkarımlarını yapsın diye.

Kuranı Kerimde Peygamberlerin Mucizeleri nasıl bildirmişlerdir:

Kuranı Kerimde  Bildirilen Peygamberlerin Mucizeleri günümüze kadar gelen ve herkes tarafından bilinene mucizelerden Babil Hükümdarı Nemrud tarafından ateşe atılan,  Hazreti İbrahim`(Kulnâ yâ nâru kûnî berden ve selâmen alâ ibrahîm)  “Ey Ateş, İbrahim’e karşı serin ve zararsız ol” İbrahimi ateş yakmamıştır. Semud kavminin Hazreti Salih’ten bir deve istemesi üzerine, Hazreti Salih’in, bir deve getirmesi ve bu deveyi Semud kavminin kesmesi sonucu, Allah’ın büyük bir deprem emretmesiyle olan deprem sonucu  Semud kavmi telef olmuştur (eş-Şuara 26/141-158). (Yusuf 12/92-96). da bildirilen  Hazreti Yakub’un oğlu Yusuf’un gömleğini kör olan gözüne sürmesi sonucu gözlerinin açılması mucizesi. Hazreti Musa’nın  asanın yılan haline gelmesi (Taha 20/17-21); elini koynuna sokup çıkardığında elinin tamamının beyaz olması (Taha 20/22; en-Neml 27/12; el-Kasas 28/32); asasının Firavun’un yanındaki büyücülerin ip ve sopalarını yutuması, (Taha 20/65-70); asasını denize vurunca denizin ikitarafa  yarılarak, İsrailoğulları açılan yoldan geçmesi, İsrailoğulları`nın peşinden gelen Firavun ve ordusunun,  geçeceği sırada denizin tekrar kapanıp Firavun ve ordusunu telef etmesi (eş-Şuara 26/61-66). Hazreti Süleyman’ın hayvanlarla konuşma mucizesi:bir kuşla konuşması (en-Neml 27/20-28) bildirilmiş; karıncanın sözünü anlaması (en-Neml 27/18-19) bildirilmiş.  Hazreti İsa’nın ise  Allah’ın izniyle çamurdan bir kuş yapıp, o kuşu  üflediği zaman canlı bir kuş olup uçması, ölüleri diriltmesi, anadan doğma körü ve de alaca hastalığına yakalanmış kişiyi iyileştirmesi (el-Maide 5/110)bildirilmiş, havarilerin acıkıp yemek isteği üzerine gökten sofra indirmesi (el-Maide 5/114-115) bildirilmiş. her peyganbere ayrı bir mucize vermiştir. bu mucizeler KURAN’ DA ayrı ayrı yer almış olup insanların bu mucizelerden çıkarımlarda bulunması içine KURAN’ DA bildirmiştir.

Hz. Musaya İnanmayan Kavmin ugradığı felaketler; Yüce Allah, Hz Musa aracılığı ile düzelmeyen  bu kavme beş ayrı felaket gönderdi.

  • 4) Tufan
  • 5) Çekirge
  • 6) Buğday güvesi
  • 7) Kurbağa
  • 8) Kan

Bu mucizelerin birer imtihan olarak İsrailoğullarına gönderildiği, ayetlerde şöyle bildirilmiştir:
Onlar: “Bizi büyülemek için mucize (ayet) olarak her ne getirirsen getir, yine de biz sana inanacak değiliz” dediler. Bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler (ayetler) olarak üzerlerine tufan, çekirge, buğday güvesi, kurbağa ve kan musallat kıldık. Yine büyüklük tasladılar ve suçlu-günahkar bir kavim oldular. (Araf Suresi, 132-133)

Onlar ise bu azaplara rağmen akılsızca inkara devam ettiler.

Valide: Allah sevgisi kalplerinizden eksik olmasın Aminnn

 

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

En Güzel İlahiler , en güzel ilahi videolarından bir

En Güzel İlahiler

En Güzel İlahiler  2017 – 2018 YÜREK YAKAN İLAHİLER EN GÜZEL SEÇMEKARIŞIK İLAHİLER İslam dininin …

2 Yorum

  1. Metehan KIZILTUNC ( ReiS)

    Bildiğimiz gibi Her Peygamberin Mucizeleri vardır… Kimisi Asasını yere vurur Koca deniz ortadan ayrılır kimisi Gemisine Toplar Ciftleri Felaketten Korur… Rabbim Büyüktür vardır bildiği

  2. Allaha inanan bunlarada inanir inanmayan kendi bildini yapar Allahim bizi kendi yolundan ayirmasin insallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.