13 Ekim 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Bilgiler / Çocuklar Çizdiği Resimlerde Neler Anlatır (Cuma-02-2015)

Çocuklar Çizdiği Resimlerde Neler Anlatır (Cuma-02-2015)

Çocuklar Çizdiği Resimlerde Neler Anlatır (Cuma-02-2015)

123

Çocuklar masumiyet ve samimiyetleriyle bilinirler.hic birşey saklayamazlar. Kendilerini yetişkinler kadar rahat ifade edemeselerde oyun oynarken yada cizdikleri resimlerden ruh dunyalarını anlamak mümkündür.Çoğu zman resimleri, oyun oynarken üstelendikleri roller,kurdukları cümleler ve oyuncaklarına muamameleleri onların pisikolojilerine dair ciddi ip uçlari barındır.Anne babasını nasıl gördüğü,kardesine bakiş acisi evde yaşananların ruh dünyasina yansimalari,okul yaşamlari, arkadaşlariyla ve öğretmenleriyle ilişkileri adeta bir yazı gibi çocukların resimlerinden okuna bılmekmektedir.Elbette buna en iyi ve profesyonelce çocuk terepistleri yapabilmekte ve bu yöntemlerle pek cık sorun önceden cözüle bilmektedir. Çocuklarınızın cizdiği resimleri ara ara ona hissetirmeden inceleyebilir, hatta çizdiği resme dair bazi sorular sorarak siz de bir şeyler yakalaya bilirsiniz.Ancak çocuk yaşına uygun sekılde ileyişim kurulmalı, hissetiklerini rahat ifade edilmesi için ona imkan saglanmalidir.
BIR SORU BIR CEVAP
cocuk aldirmanin kefaret’ varmidir
Ana rahmindeki ceninin annenin hayati dogrudan etkileyecek bir tibbi zaruret olmadan aldirmasi veye kasitli olarak dusurmesi ya da muessir bir fiil tehdit veya korkutma ile dusmesi durumunda gurre adi verilen bir tazminat odenir gurrenin 1|20 diyet yani 5 deve veya 50 dinar (212’5 gr altin) oldugu kabul edilmistir ceninin dusmesine neden olan kisinin ceninin annesi babasi veya baska bir kisi olmasi arasinda fark yoktur

ÖZLÜ SÖZ kula kullauk eteme!Unutmaki sende kulsun.ve kimseye gerektiginden fazla önem verme! yoksa unutulursun . Necip Fazil Kisakurek

GÜNÜN İSİMLERİ

İSRA MİRSAD

GÜNÜN YEMEKLERİ
Tavuk çorbası
Kisir
Kiymali  Börek
Zeytin yagli patates dolmasi
Sutlac
TARİHTE BUGUN

G,rele’nin dusman isgalinden kurtulusu:1918

Hulagu, bagdat’i isgal etti. 200 bin Bagdatli oldu:1258

Erzincan’in dusman isgalinden kurtulusu: 1918

GÜNÜN AYETİ
Ey iman edenler! Toplantilarda size gelenlere yer acin denildigi zaman hemen yer acin ki ALLAH da size genislik verip darliginizi gidersin kalkin ve yer verin delinildiginde kalkin ki ALLAH sizden iman edenlerken kendilerine ilim verilmis olanlari derecesine yukseltsin ALLAH yaptikalrinizdan hakkyla haberdardir.
Mucadele suresi 11 ayet

EZAN SAATLERI
imsak 05|14 gunes 06|55
ogle 12|30
ikindi 15|21
aksam 17|42
yatsi 19|13

GUNUN SOZU
Kaybetmeyi ahlaksiz bir kazanca tercih et ilkinin acisi bir an ontekinin vicdan azabi bir omur boyu surer bazi idealler okdar degerlidir ki o yolda maglup olman bile zafer sayilir bu dunyada birakacagin en buyuk miras durustluktur.

GUNUN DUASI
Eger bir is senin ezeli ilminde benm dinim ve hayatim hakkinda ve isimin akibeti hakkinda serli ise onu benden geri cevir beni de ondan vaz gecir ve benm icin nerede olursa olsun yanlizca hayirli olani takdir et sonra beni ona razi kil.

Takvim Yaprağı Perşenbe 02. 2015
Takvim Yaprağı

 

 

 

 

hazirlayan | MeKanSiZ
Tarih|13|02|2015
CUMA

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

Kaçıncı Veda Gerçek Hayat Hikayesi

Kaçıncı Veda Gerçek Hayat Hikayesi

Kaçıncı Veda Gerçek Hayat Hikayesi Kaçıncı Veda Bir kadın tanıdım yaklaşık 4 yıl önce… Çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.