12 Ekim 2019 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Bilgiler / Kuran`da Adı Geçen Cehennem Bitkileri

Kuran`da Adı Geçen Cehennem Bitkileri

Kuran`da Adı Geçen Cehennem Bitkileri

 KURANDA YER ALAN Darı Dikeni
DARI DİKENİ

Kuranda adı Gaşiye Suresi 6 da geçen DARI DİKENİ araştırmacılar tarafından uzun yıllarda dayanan bir araştırma konusudur. Adı cehennem bitkisi olarak günah işleyenlerin yemeği olarak denilmiştir. Fakat insan sağlığı için çok faydaları vardır.

Kanı çoğaltır ve göğsü yumuşatır.Karaciğer koruyucu , antioksidan özelliği ile şifalı bitkilerden birisidir. Bitkinin en önemli özelliği, siroz ve kimyasal toksinlere karşı gelişen karaciğer hasarlarının tedavisinde, sarılık, karaciğer yağlanması gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. İçki alan kişilerde karaciğeri koruyucu etki gösterir. Bitkisel ilaç olarak kullanılr, Karaciğeri zehirli maddelerden temizler. Bu bitkini insan sağlığına faydaları halen araştırılmaktadır. Bir tatlı kaşığı deve dikeninin tohumunu ezerek bir bardak kaynar suda haşlanarak üç öğün aç karnına içilir, faydalı olan darı dikeni kullanıldığı gün barsaklarda mülayimlik yapa bilir.

Doğada yetişen tüm bitkiler şüphesiz insanların yararlanması için yaratılmıştır. bazı bitkiler Kuran`da yer alırlar bu bitkilerin araştırılması uzun yıllar devam etmiştir, araştırmacılar  bu bitkilerin araştırmasını yapar iken insan sağlığına olan faydalarının ne kadar çok olduğunu her geçen gün yeni bulgularla yeni faydalar tespit etmekteler. Kuran`da Adı Geçen Cehennem Bitkileri sağlık açısından çok önemli ilaçların yapımında kullanılmaktadır.

Gaşiye Suresi 6:Darı Dikeni : Onlar için (zehirli olan) dari’ dikeninden başka bir yiyecek yoktur.

KURANDA YER ALAN CEHENNEM BİTKİSİ Zakkum
ZAKKUM

Zakkum Kuran`da cehennem bitkisi olarak adı geçmekle birlikte, ehil ellerde işlendiğinde insan sağlığına çok faydalı hale gelir. Zakkum kanser tedavisinde kullanılan ilaçlarda, uyuz kaşıntıların da, idrar söktürücü olarak, kalp güçlendirici olarak kullanılır. çok zehirli bir bitki olduğu için fazla kullanımı öldürücü olur, zakkum bitkisini yiyip ölen hayvanların eti de zehirlidir. Kuran`da   Saffat Suresi, 62-65 surede daha adı geçmektedir.Kuranda günahkarların yemeği olarak geçmektedir.

  Saffat Suresi, 62-65  Zakkum : Nasıl, böyle bir konaklanma mı daha hayırlı yoksa zakkum ağacı mı? Doğrusu biz, onu kâfirler için bir fitne (bir imtihan konusu) kıldık. Şüphesiz o, ‘çılgınca yanan ateşin’ dibinde bitip çıkar. Onun tomurcukları, şeytanların başları gibidir.

 Duhan Suresi, 43-46: Doğrusu, o zakkum ağacı; Günahkar olanın yemeğidir. Pota gibi; karınlarda kaynar-durur; Kaynar-suyun kaynaması gibi.

Vakıa Suresi, 52-53: Şüphesiz zakkum olan bir ağaçtan yiyeceksiniz. Böylece karınları(nızı) ondan dolduracaksınız.

Müzzemmil Suresi, 13 : Boğazı tıkayıp kalan bir yemek ve acı bir azab vardır.

 Gaşiye Suresi, 6-7 : Onlar için (zehirli olan) dari’ dikeninden başka bir yiyecek yoktur. Ne doyurup-semirtir, ne açlıktan korur.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

Kaçıncı Veda Gerçek Hayat Hikayesi

Kaçıncı Veda Gerçek Hayat Hikayesi

Kaçıncı Veda Gerçek Hayat Hikayesi Kaçıncı Veda Bir kadın tanıdım yaklaşık 4 yıl önce… Çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.