13 Ekim 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Haberler / Çalıştayda Kürt Meselesine İslami Çözüm Arayışları

Çalıştayda Kürt Meselesine İslami Çözüm Arayışları

Çalıştayda Kürt Meselesine İslami Çözüm Arayışları

Güneydoğu Anadolu bölgesindeki  sivil toplum örgütleri,  7 Mart’ta Diyarbakır’da Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalıştayı düzenleyecek.

Diyarbakırda`dünelenen Kürt Meselesine İslami Çözüm  konulu çalıştayda Bütün konularıyla kürt meselesine çözüm aranacak. Dünelenen Çalıştayın tertib komitesinde yer alan Mustafa Kayan,  çalıştayla ilgili konu başlıklarını Memur-Sen Diyarbakır Şubesinde düzenlediği basın toplantısında yaptı. “Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalıştayını, Güneydoğu Anadolu bölgesindeki sivil örgütler bir araya gelerek tertiplediler. Kürt sorununun  çözümü halkın ortak arzusu, adalet ve barış sürekliliği olan kardeşlik ortamının sağlanması olduğu şeklinde açıklamalar yapan Kayan, Bölgenin huzura kavuşması için bütün çabayı sarfetmeli bu tarihi bir sorumluluktur dedi. Kaya bölgedeki sorunlarda islami açıdan bakılması kalıcı sonuçlar ortaya çıkaracaktır , dedi.

Mustafa Kayan, şunları söyledi: “Omuzlarımıza binen tarihi sorumluluk gereği, barış ve adaletin tesisi konusunda inisiyatif alan İslami sivil toplum kuruluşları olarak bu konuda söz ve önerilerimizi topluma sunmak için 7 Mart 2015’te Diyarbakır’da ‘Kürt Meselesine İslami Çözüm’ konulu çalıştay gerçekleştireceğiz. Bölgemizdeki birçok İslami sivil toplum kuruluşu, Türkiye’deki birçok üst çatı sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderinin desteğiyle gerçekleştirilecek çalıştayda, İslami çözüm önerileri ortaya konulacaktır.” .

Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalıştayını bende destekliyorum.

Geçmişten günümüze Türk ve Kürt halkı birlik beraberlik içinde yaşamış olup, zaman zaman dış güçlerin kaşımasıyla iki halkı bir birbirine kırdırıp aradan nemalanmaya çalışmak arzuları geçmişten günümüze süre gelinen bir gerçektir. Oysaki Türk ve Kürt halkı İslam dinine mensup din ve kardeşlik bağlarıyla bir birlerine bağlıdır. Bu güzel kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Tarihin derinliklerinden bu güne yüz yıllar boyu, KIZ ALIP , KIZ VERMİŞLER KANLARI KANLARINA KARIŞMIŞ. olan bu iki toplumu karşı karşıya getirmeye çalışanlar, düşman etmeye kalkışanlar bu seferde bu emellerine ulaşamayacak, bizi bizden koparamayacaklardır. Türk ve Kürt halkının 3000000 a yakın ortak kurdukları evlilikler vardır, bu evliliklerden doğan çocuklar, torunlar vardır. Aynı camide namaz kılıp İslam çatısı altında birleşen bu halkları bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Güneydoğu Anadolu bölgesindeki  sivil toplum örgütleri, Diyarbakır’da 7 Mart’ta düzenleyecekleri Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalış tayını bende destekliyorum. Bu çalış-tayda konuşulacak  olumlu yada olumsuzu her konunun kardeşliğimize katkısı olacağı kanaatindeyim. İki halkında bu iblis oyununa gelmemeleri her platformda birliğimiz beraberliğimiz devamı için Çatımız İslam demeliyiz. Siyasiler bu konuda gerekli girişimleri yapmalı geçmişte örnekleri çok olan Provekelere gelmemeliler, iki toplumun huzurunu İslam çatısı altında tesis etmeli kalıcı bir çözüm yolu bulmalılar.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

Tek Çatı İslamiyet Aslında, Çanakkale'ye, Erzurum'a, Sİvas'a. Ne oldu

Tek Çatı İslamiyet Aslında

 Tek Çatı İslamiyet Aslında Elinizde kumanda gezerken kanalları bir kanalda rast gelirsiniz, çocuklar duymasın bir …

1 Yorum

  1. garip diyor ki: 15 Aralık 2016, 19:13sulardan hiiç bahsetmiyorsunuz beyelr bu ay yenilen kazık yenilir yutulur gibi değil evimde çamaşır makinesi yok bulaşık makinei hiç yok kısaca su harcamamı grektiren hieç bir gerek yok asadece akşamdan akşama elde yıkadığım iki tabak başka bir şey yok ayın ikisinde bir fatura geldi 1800 lira şaşırdım en şaşırtıcı olansı 3 kere bu ayla ilgili ikinci fatura geldi 4100 lira niye bir ayda 2 fatura dedim yılbaşı diye dediler yani 1 ayda 59 liralık su kullanmışım akşamdan akşama yıkadığım 2 bulaşıkla birilerinin rakı parası bitti galiba ayıptır beyelr yılbaşı yapacaksınız diye milletin sırtına bu kadar binmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.