14 Aralık 2019 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Haberler / Selahattin Demirtaş ‘İslamî kesim’ ile görüşecek

Selahattin Demirtaş ‘İslamî kesim’ ile görüşecek

Selahattin Demirtaş ‘İslamî kesim’ ile görüşecek

Demirtaş, bugün İslami kesim temsilcileriyle konuşacak.

2015 seçimlerine siyasi parti olarak girmeyi düşünen Halkların Demokratik Partisi, seçim öncesinde tüm kesimler görüşeceklerini konuşmasında belirtti. Bu açıklamanın akabinde ilk görüşmenin İslami kesimle yapılacağı açıklaması geldi. Parti genel merkezinden yapılan açıklamada İstanbul’da İslami kesim” temsilcileriyle  Demirtaş`ın bugün bir araya geleceği açıklaması geldi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Hüda Kaya nın İslami kesim görüşmelerini organizede başı çektiği ve Kaya bu bir ilk dedi. HDP’nin temsil ettiği ilkeler, topluma bakışı, politikasının gereği toplumun her kesimiyle görüşülmelidir diyen Kaya; Biz burada dindar, müslüman, sosyalist, Alevi, hepimiz biraradayız. Nasıl Alevi kesimle, Ermeni temsilcilerle görüşmeler gerçekleştiriliyorsa diğer tüm kesimlerle de görüşmeler yapılır. İslami kesim ile de buluşmalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.

“Bu buluşma HDP’nin temsil ettiği ilkeler, topluma bakışı, politikasının gereğidir. Biz burada dindar, müslüman, sosyalist, Alevi, hepimiz biraradayız. Nasıl Alevi kesimle, Ermeni temsilcilerle görüşmeler gerçekleştiriliyorsa diğer tüm kesimlerle de görüşmeler yapılır. İslami kesim ile de buluşmalarımız devam edecek.”  toplantıya katılacak isimlerle ilgili bilgi vermeyen Hüda Kaya buisimlerle alakalı suskun kaldı.

Ancak kulislerde İhsan Eliaçık ın bu toplantıya katılanlardan biri olacağı yönünde, Eliaçık’ın adı 2015 seçimlerinde HDP’nin göstereceği milletvekili adayları arasında yer alıyor. Ancak Eliaçık’ın yakın çevresine siyasete girmeyi düşünmediği şeklinde konuştuğunu belirtiliyor.

Bu toplantıların toplumumuzun barışı açısından hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Zor-günlerden geçen ülkemizin birlik beraberliğe ihtiyaç duyulduğu şü günlerde akli salim, sağ duyulu şekilde konulara yaklaşılmasını toplum olarak bekliyoruz

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

Tek Çatı İslamiyet Aslında, Çanakkale'ye, Erzurum'a, Sİvas'a. Ne oldu

Tek Çatı İslamiyet Aslında

 Tek Çatı İslamiyet Aslında Elinizde kumanda gezerken kanalları bir kanalda rast gelirsiniz, çocuklar duymasın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.