22 Eylül 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Haberler / Yemen’e Hava Saldırısı

Yemen’e Hava Saldırısı

 Yemen’e Hava Saldırısı

27.03.2015 23:10

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah:  Ne Oldu da Araplar Bu Kadar Gözü Pek Oldu bu açıklama Müslüman dünyasında cevapsız kaldı.

Yemen'e Hava Saldırısı
Yemen’e Hava Saldırısı

 

 Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen’e  Hava Ssaldırısı

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, yaptığı açıklamalarda; Suud’un elinde “saldırları durdurmak için hala bir şans var”  şeklinde açıklama yaptı.

Nasrallah; Yemen’de başlatılan hava saldırılarına ilişkin açıklamalar yapan Hizbullah Genel Sekreteri , “Ne oldu da Araplar bu kadar gözü pek oldular” dedi.

Asıl bu hava saldırılarının altında yatan sebep, “Suud ailesinin Yemen’deki nüfuzunu kaybetmesi” olduğunu öne süren Hasan Nasrallah, bir televizyon konuşmasında, Suudi Arabistan eşliğinde. Yemen’de Husi Ensarullah gelişmelerine yönelik başlatılan hava saldırılarına tepkisini gösterdi. Konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Yemen'e Hava Saldırısı
Yemen’e Hava Saldırısı

“NE OLDU DA ARAPLAR BU KADAR GÖZÜ PEK OLDULAR”

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah yaptığı tüm açıklamalarda Irak’taki saldırlardan, Suriye’de nin bugünkü ortamından tek sorumlu tuttuğu Sudi Arabistan hakkında konuşmaya devam ediyor. Tek sıkıntının  “Suud ailesinin Yemen’deki nüfuzunu kaybetmesi” kaybettiği nüfusu bu yolla kazanmaya çalıştığını ifaderi arasında belirtti.Suriye’de siyasi çözüme engel olmakla suçladığı,  Suudi Arabistan’ı, aynı zamanda Irak’ta yapılan intihar saldırlarının da sebebi olarak Suud ailesini gösterdi. Bu hava saldırlarının Sudi Arabistan öncülüğünde yapılmasının tek sebebi budur dedi açıklamalarında.

Cumhurbaşkanlığının Hadi’ye iade edilmesi bahanesi, Yemen’e savaş açmak için yeterli bir sebep mi? İsrail hiçbir zaman Suudi Arabistanlı yöneticilerin ve onların yandaşlarının gözünde böyle bir operasyonu gerektirecek tehdidi oluşturmadı.” hepsi bahane diyerek açıklamalarına devam etti….

Yemen'e Hava Saldırısı3
Yemen’e Hava Saldırısı

 

“SUUD’UN ELİNDE HALA BİR ŞANS VAR”

Yemene yapılan bu saldırlara sesiz kalan Müslümanların günahkar olduğunu mahşer gününde bunun hesabını vereceklerdir diyen sözlerine devam eden Nasralllah,

“Saldırının en bariz bahanesi, ‘İran’ın Yemen’de nüfuzunu artırdığı’ iddiasıdır ki bu yalanların en büyüğüdür. Bölgenin kapılarını İran’a açan Suudi Arabistan’daki yönetici akıldır.” dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah “Ne oldu da Araplar bu kadar gözü pek oldular. Cumhurbaşkanlığının Hadi’ye iade edilmesi bahanesi, Yemen’e savaş açmak için yeterli bir sebep mi? İsrail hiçbir zaman Suudi Arabistanlı yöneticilerin ve onların yandaşlarının gözünde böyle bir operasyonu gerektirecek tehdidi oluşturmadı.” bahane üretiyorlar dedi.

Burdurma sesiz kalan Müslümanlara da öfkesini konuşmaları arasında dile getiren Nasrallah bu durumdan sorumlu tutuğu Suud ailesinin İran’ın Yemen’de nüfuzunu artırdığı’ iddiasıdır başka birşey değildir anlamında konuştu.

Saldırları durdurmak için ellerinde hala bir şans var diyen Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah sözlerini tamamladı

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

Tek Çatı İslamiyet Aslında, Çanakkale'ye, Erzurum'a, Sİvas'a. Ne oldu

Tek Çatı İslamiyet Aslında

 Tek Çatı İslamiyet Aslında Elinizde kumanda gezerken kanalları bir kanalda rast gelirsiniz, çocuklar duymasın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.