13 Ekim 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Resülüllah’ı Rüyada Görmek İslami Rüya Tabirleri

Resülüllah’ı Rüyada Görmek İslami Rüya Tabirleri

Resülüllah’ı Rüyada Görmek İslami Rüya Tabirleri

RESÛLULLAH’I (sas) RÜYADA GÖRMEK NASIL YORUMLANIR

Resûlullah (sas) Rüyasında Gören Kişinin Kaleminden.

Kapı önünde temizlik yapıyorum, bir gurup insan kapı önünden geçiyor, evin önü yeşillik bir alan, dedilerki Resûlullah (sas) geldi, ben otarafa bakar ken uzaklaşmışlardı, koşarak arkasından bağırdım sadece arkadan görüyordum. Ben elinizi öpmedim elinizi öpmek isterim şefaatınız almak isterim dedim.Resûlullah (sas) DURDU BANA DOĞRU YÖNÜNÜ ÇEVİRDİ GÖBEGİNİNDEN YUKARIYI GÖREMİYORDUM ALLAHIN ŞEFAATI SENİNLE DEDİ. Yürüdü elini öpemedim Resûlullah diye koştum telaşla elini uzattı uzaklık yakın olmuştu başımı okşadı. Kayboldu ben hala bagırıyordum elinizi öpmedim diye büyük bir telaş ve huzur içinde uyandım kalbim yerinden çıkacak gibiydi.

Bir bardak su aldım kendime içimde huzurun mutluluğun esintisiyle hafiflemiştim tekrar dersime çalışmaya devam ettim. Rüyamı kimseye anlatmadım. Kendi içimden yordum, sıcaktan ders çalışamıyordum sınıfta kalırsam annem okula göndermeyecekti fakir bir ailem vardı. İçimdeki rahatlık huzurla“ben bu dersi geçeçeğim, Resûlullah (sas) bana müjdesini verdi“ diyerek dersimi çalıştım. Zayıf dersimi eylül sınavında verdim ve okulumu bitirdim.

Herkesin hayatında önemli olan bir şey vardır, benim hayatımda da Öneli olan bu zorlu sınavı verip geçmek fakir ailemin umuduydu. Resûlullah (sas) ti rüyamda görmem benim hayatımın dönüm noktasıdır şefatı üstümden eksik olmaz inşallah aminn.

Resûlullah (sas) :Rüyasında beni gören, doğru görmüştür“ dedi

Arapçada görme anlamına gelen “rü’yet” kelimesinden türetilmiştir. rü’ya; insanın uykuda iken gördüğüklerine denir.

Rüyada Resulullah`ı görmek rüyaların en güzelidir şüphesiz rüya yorumcuları: Rüyada Resulullah`ı görmek şüphesizki dünya ve ahret işlerinizde fazla yorulmadan, zorlanmadan, iyi yerlere geleceğinize delalettir. diye yorumlanır.

. İslam âlimleri  rüyayı  iki kategoride ele almışlardır. 1- “edğâs-u ahlam” denilen, insanın kendi nefsinin ya da şeytanın etkisiyle uyurken gördüğü, gerçek âlemle  bir ilgisi olmayan çeşididir. 2- “sâlih rüya” olarak adlandırılan  peygamberliğin 46. cüzünden bir parça olarak görülen rüyadır. (Buhari, Ta’bir 2,4; İbn Mâce, Rüya1). Salih rüyanın, böyle kabul görmesi, Allah Resûlü’nün (sas) nübüvvet yıllarıyla alakalıdır. Bu yıllar:: Nübüvvet 23 yıl sürmüştür….. ilk altı ay vahiilerin daha çok rüyada gelmesiyle alakalıdır……. , İlk altı ay, toplam peygamberlik süresince 1/46’ya tekabül etmektedir.  Sağlam rivayetlere göre, nübüvvet başlamadan hemen önceki zaman içerisinde de Allah Resûlü (sas), rüyasında ne görmüş ise,  gördüğü rüya gördüğü gibi gerçekleşiyordu.

Resûlullah (sas) bir beyanlarında, “Rüyasında beni gören, doğru görmüştür veya doğruyu görmüştür. Zira şeytan benim suretime giremez.” (Buhari, İlim 38, Ta’bir 10; Müslim, Rüya 11) cümlesiyle bu müjdeyi vermişlerdir.

 

Valide: Resûlullah şefaat senden gelirse, huzurum sonsuz olur.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Yatmak İslami Yorumları

Rüyada Yatmak İslami Yorumları Rüyada Yatmak  Rüyada Yabancı Bir Kimseyle Birlikte Yatmak Yabancı bir kimseyle …

2 Yorum

  1. Rüyamda biri bana “İslam eyle genç adam” diyor ve o an uyanıyorum uyanırken ise o kişinin Hz. Hızır olduğu düşüncesi sarıyor beni ve heyecanlanarak uyanıyorum.Ve kalbimde bu kişinin Hz.Hızır olduğuna dair çok büyük bir his var.Rüyada kimsenin yüzünü görmüyorum.Uyandığımda içime bir heyecan ve mutluluk doluyor.Uyandıktan bir kaç saat sonra bile bir kısmını atabiliyorum bu heyecanın.

    • Salih bey, Rüyanızda bir erkeğin “İslam eyle genç adam” demesi, Rüyada sizin o kişiyi Hızır olarak hissetmeniz uyandığınızda da aynı hislerle heyecanlanmanız, işlerinizin yoluna gireceğine fakat, imanınızdaki eksikliği tamamlamanız gerektiğine, hile ile bir şeyler kazanıyor veya birilerini kandırarark hakkınız olmayan bir şeyler kazanıyorsanız, birilerine haksızlık ediyor inancınızın yapma dediğini yapıyorsanız tövbe etmenize işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.