14 Temmuz 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / RÜYADA AT GÖRMEK İslami Yorumu

RÜYADA AT GÖRMEK İslami Yorumu

RÜYADA AT GÖRMEK İslami Yorumu

Rüyada Ata Su Verdiğini Görmek

Rüyada ata su verdiğini gören kişinin aydınlık olacak bir muradına tabir edilir. Kişi içinde hayalini kurduğu murad ettiği bir konuda elleriyle besleyip büyüttüğü, tırnaklarıyla kazıyıp muradına ereceğine tabir olunur.

Rüyada at görmek

Rüyada Ok İle Atın Vurulduğunu Görmek

Kişi rüyada ok ile bir atı vurduklarını görmüşse; başarmak için hedeftlenmiş bir işin başarısız olması için çalışan kişilerin varlığının işaretçisidir, kişi kendisi rüyada atı ok ile vurmuşsa hedefine koyduğu işi başarmasına işarettir.

RÜYADA AT GÖRMEK İslami Yorumları;

Rüyada at 5 şekilde tabir olunur

İzzet, Mertebe, Hükümdarlık, Büyüklük, Murat ile yorumlanır. Rüyada at İslami Danyal (a.s) demiştir’ ki rüyada at görmek, güç.şeref ve para kazanmaya tabir edilip yorumlanır. Atın takımında olan eksiklik şerefin derecesindeki eksiği gösterir. Atının kuyruğu uzamış ve kılları çoğalmış görmek taraftar ve hizmetçilerinin artmasına kuyruğunun kısa ve kıllarının azlığı yardımcı ve işçilerinin azalmasına atın azasında ki eksiklik ve güç şerefine gelen zararı gösterir, kanatlı bir ata binip havada uçtuğunu görmek dünyevi ve dini şerefe bir rivayete göre yolculuğa işarettir.
Rüyada Eğzersiz ve Gemsiz ata binmek, eğersiz ve gemsiz bir erkek taya bindiğini,  gören kimse şeref ve güç sahibi olarak alabildiğine yükselir. At üzerinde atın girmeyeceği bir yerde, mesela bir minare üzerinde bulunduğunu gören kimse dinen çirkin görülen yüksek bir mevki elde eder veya büyük bir günah işler.

Rüyada Attan İnmek veya Düşmek :

Attan indiğini düştüğünü veya atın üzerinde bayıldığını gören kimsenin mevki ve memurluğu elinden gider. Bir rivayete göre eşi vefat eder. Eger carşı içinde halkın arasında attan düşerse, makamını ve gücünü kaybettiği halk arasında duyulur.Bir rivayete göre elindeki malın son kuruşuna kadar harcar. Diger bir görüşe göre isteği iş olmaz. Bir attan inip başka ata bindiğini gören kimsenin Görevi ve makamı değişir.

Elinde Silahla Ata Bindiğini Görmek:

At üzerinde silahla halka hücum ettiğini gören kimse halkın canını sıkacak şekilde ısrar edip zorlayarak bağış ister atının çalındığını öldüğünü ve kaybolduğunu gören kimsenin evindeki hastası vefat eder. bir gözü kör veya görmesi az bir atı rüyada görmek işlerinin kötü gitmesine ve gelir darlığına düşüp sonra kurtulmaya atın kendisiyle konuşduğunu görmek hayret edeceği bir işe gireceği,ni işaret eder.

Rüyada Evinde At Görmek:

Bir atın evine girdiğini görmek büyük bir kimsenin geleceğine atın bir yerden cıkdıgını görmek, oranın kıymetli bir kimsenin çıkıp gideceğine bir takım atlıların bir yerde yarıştıklarını görmek orada sel veya kuvvetli yağmur olacağına bir kac atı olduğunu görmek fayda göreceği bir işe kavuşmaya işarettir.

Rüyada At Arabası Görmek :

Arabaya koşulmuş at yani rüyada at arabası görmek rüya sahibi için muvaffakıyetle sonuçlanacak bir işe teşebbüs etmeye delalet eder .At arabasına binmek veya at arabası sürmek ise bir işin ucundan tutacağına ve o işle büyük yükselişlere bol kazanç ve hayırlı ticarete yorumlanır.

Rüyada At Görmek ile alakalı kapsamlı yorumlar

 • Kendisini bir atın teptiğini veya ısırdığını gören kimse, âilesinden bir darbe yer.
 • Atının çalındığını gören kimse, hanımını boşar, âilesi dağılır.
 • Bir at satın almak istediğini gören kimse, bir kadınla evlenmek ister.
 • Kuyruksuz bir at satın alındığını gören kimse, aslı bozuk bir kadınla evlenir.
 • At üzerinde uçup bir daha inmediğini gören kimse, vefat eder.
 • Rüyada havadan atsız olarak indiğini gören kimse, hasta olur ve şifâ bulur
 •  Rüyada Atı alıp üzerine binerse, bir kadınla evlenir.
 • Rüyada Attan düşerse, Bir rivayete göre ailesinden ve işinden ayrılır.
 • Uzaktan bir at görmek, ileride bir müjde almaya,
 • Ayakları demirden bir ata bindiğini gören kimse, vefat eder.
 • Atın kuyruğu uzun ise dost ve yakınlardan yardım görmeye,
 • Atın kuyruğu kesilmiş ise; dostlar tarafından terk edilmeye,
 • At sakat olur veya topallarsa; güçlükle karşılaşı­lacağına delâlet eder.
 • Rüyada bir at almak veya bir ata binmek; iyi işlere ve istifadeli bir evliliğe,
 • Sakat at görmek de teşebbüs edilen işlerde geç muvaffakiyet zuhur edeceğine,
 • Görülen at siyah ise; zengin fakat düşük ahlâk sahibi bir kadına sahip olmaya
 • Kirli bir at görmek, ke­der ve üzüntüye, ızdıraba, işlerde güçlüğe,
 • Be­yaz veya gri At ise; güzel, faziletli, güzel ahlâk sahibi bir hanıma sahip olmaya,
 • Cesurca ata binmek pek çabuk ilerle­mekle yorumlanır.
 • Nallanan at görmek; hastalığa de­lâlet eder.
 • Birtakım adamların refakatiyle at ile gitmek; saade­te delâlet eder.
 • Birtakım adamların refakatiyle at ile gitmek; saade­te delâlet eder.
 • Kadınların refakatiyle at ile gitmek; ihanet ve musibete delâlet eder.
 • Bahar Yok: Ölmüş at görmek; akraba ve dosttan birinin ölüme delâlet eder.
 • Rüyada At­la vurmak, dövmek; hapse işarettir.
 • Rüyâda kır bir ata bindiğini gören kimse,halk içinde hayır veya şer ile meşhur olur.
 • Rüyada anasının ata bindiğini gören, bir ev sahibi olur,
 • Rüyada babasını ata bindiğini gören nesli hayırlı bereketli olur,
 • Arkadaşını veya bir tanıdığını ata binerken gören, ummadık bir hayra işaret eder.
 • Rüyada at ile konuştuğunu görmek, büyük arzulara nail olmaya, akıbetin hayrına,
 • Rüyada ata binip uçtuğunu görmek, bir mevkiden bir mevkiye yükselmeye işarettir

 

RÜYADA AT GÖRMEK İslami Yorumularını yaraken siz okurlarımızın da desteklerini bekliyoruz başka şekillerde yorumlar varsa konunun altındaki yorum köşemizden yapabilir, sosyal paylaşımlarla da desteklerinizi vere bilirsiniz.

Teşekkürler

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

53 Yorum

 1. Merhabalar, rüyamda kızıl bir at gördüm, arap atı galiba parlaktı yarış atı gibi oldukça atletik. Atı hızlıca sürüyordum, karşımıza daha irice beyaz bir at çıktı, arkasında tahta araba bağlıydı fayton gibi. Beyaz at şişman olmasına rağmen bizden ürktü ve şaha kalktı, o ürkünce yerden biraz toz toprak kalktı. Toprak atımı rahatsız ettiyse diye gözlerinden tozları elimle uzaklaştırdım başını sevdim. Benim atım sakindi. Sonra biraz dinlenmeye karar verdik. O sırada normal atlardan çok daha yüksek görünümlü bir at geldi, tam olmasa da üst kısmı insan silüetliydi, her hangi bir zarar vermeyi amaçlıyor gibi değildi.

  • Ayşe hanım rüyanız hayırlı olsun, kısa bir zorluk arkasından yaşayacağınız mutluluğa, muradınızın gerçekleşmesine, makam sahibi birinden bir yardım göreceğinize işaret eder. Ancak rüyanızda bir çok atın olması insan silüetine giren bir at ve bindiğiniz kızıl at, beyaz bir at, arkasında tahta araba bağlı olması, gidilmek istenen bir yere işaret eder, bu rüyanın yakınınızdan birinin evlenmesine veya zor bir durumdan sizin önderliğinizde kurtulmasına da rivayet eder.

 2. Merhaba. Ben evimize balkondan giren 4 tane at gördüm. Hepsi kahverengiydi. Ben onlar girerken sokaktan balkona bakıp hayretler içinde kalmıştım. Sonra evin içinde biraz dolastiklarini gördüm atların. Sahipleri ile gelmişlerdi eve. Sonra yine ben kendimi sokakta gördüm ve yine eve dışardan bakıyordum atlar salon penceresinden çıktı gittiler. Bizim oturduğumuz kat 2. Katı evin. Ve şok oldum. Niye geldi bu atlar ve niye her seferinde camdan girip ciktilar diye ağzım açık izledim

  • Nurdan Kurt hanım, başladığınız bir işte başarıya ulaşmak için çok çalışmanız ve karşılığını almanıza, başarıya ulaşacağınız işten maddi ve manevi bakımdan doyuma ulaşmanıza işaret eder. başarınızı destekleyen kudretli makam sahibi birinden destek görmenize işarettir.

 3. merhabalar. rüyamda 3 tane beyaz at gördüm. 2 si ölmüş 1 i de yaralanmıştı ve annem onu iyileştirmek için götürüyordu. bu arada annem de ruyam da hamileydi.

  • Melike hanım rüyada iki ölü at görmek gerçekleşmeyecek dileklerinize rüyada yaşayan bir at muradınızın gerçekleşmesine, rüyada annenizin hamile olması, alınacak çok sevindirici kısmete işarettir.

 4. rüyamda beyaz bir gemi gördüm babam bana nasihatlar veriyordu. sonra ben gemiye binmeden önce babamla ve yakın arkadaşlarımla vedalaşmak istedim ama onlar gitmişlerdi ben de çok üzüldüm ağladım sonra da gemiye bindim

  • Melike hanım, rüyada beyaz gemiye binmek, rüyada babanın nasihat etmesi, rüyada arkadaşlara veda etmedğiniz için aglamak; hayırla gideceğiniz bir yerde babanızında desteğiyle kavuşacağınız hayallerinize, sevdiklerinizden uzak kalacağınız için yaşayacağınız üzüntüye ve kavuşacağınız mutluluğa işarettir.

 5. Ben beslemek için eve at alıyormuşum biri anne at bir de yavrusu var, ben bu atlar eve nasıl girdi falan diye düşünüyorum, annem kızar diye de çekiniyorum rüyamda bir de ben Atlara su vermeyi unutmuşum abim atlara su veriyordu. Ayrıca daha sonradan atlara evde bakmayacağımı düşünüp atları geri vermeyi düşünüyorum. Yorumunu yapar mısınız.

  • İrem hanım rüyada anne at ve yavru at görmek sizin muradınızın ve gerçekleşecek muradın sizn mutluluğunuz ve bahtiyar olmanızın delaletidir ancak atlara annenizden çekindiğiniz için cesaret edemeyeceğinize, abinizin atlara suvermesi sizin unutmanız, muradınızdaki aydınlıga abinizden destek verileceğine tabir olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.