14 Temmuz 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Ay Görmek Nedir

Rüyada Ay Görmek Nedir

Rüyada Ay Görmek Nedir

Rüyalarımız gerçek gibidir, rüyamızda gezer ruhumuz diyar diyar, bazen bir kuş kanadında, bazen bir yelkenlinin güvertesinde. Manalandırmak zordur. Rüyada dolunay görmek İslami yorumcular tarafından farklı farklı yorumlanmış. Rüyada gördüğünüz ne şekildeydi aşağıdan yayımlanan yorumlardan hangisine uyumaktadır bakınız. Ay geceyi aydınlatan  ışık olduğu için, gören kişilere hayır müjdecisi gibidir. Yorumcular ay, ay ışığı, dolunay, hilal ay, yakamoz be yarım ayı farklı şekillerde değerlendirmişlerdir.

Rüyada Mor Ay Görmek

Rüyada Mor renkte ay görmek, kişinin yaşayacağı sevince, çevresi tarafından, görüntüsü, aklı ve davranışlarıyla ilgi çeken, yapacağı işlerle ve kişiligiyle kıskanılacak biri olacağına veya hayırlı bir evlada işarettir.

Rüyada Kanlı Ay Tutulması Görmek

Rüyada Kanlı Ay Tutulması Görmek, rüya sahibinin hayatının en şanslı döneminde olduğuna ve istediği bir şeyi gerçekleştirme fırsatına kavuşacağına yorumlanır. Kazanacağı hayırlı bir fırsatla hayatının akışını değiştireceğine tabir edilir.

Rüyada Alevler İçinde Dolunay Görmek

Rüyada alevler içinde kalmış dolunay görmek, insanın hayatındaki sevincin, mutluluğun, elde ettiği güzelliklerin zarar görmesine ve kişinin bu durumdan rahatsız olmasına, üzülmesine yorumlanır.

Rüyada Ay görmek

Rüyada ay görmek, şekli ne olursa olsun rüyayı gören kişinin sevdiğine olan sevgisi ve verdiği değerin daha çok artacağına, işinde başarısının yükseleceğine aynı zamanda, çocuğu olmayan kişinin , çocuk sahibi olacağına delalet eder.

Ayın Küçülüp Yıldızlara Dönüştüğünü Görmek

Umutla beklenen bir haberin, zaman içinde önemini yitirmesine, belli makama olan inancın azalmasına, yönetime olan güvenin azalmasına yorumlanır.

Rüyada Ay Işığının Üstüne Düşmesi

Rüyada Ay Işığının Üstüne Düşmesi, kişinin, beklediği devlet kararını duymaya, aydınlık bir habere, aydınlanması beklenen bir sorunun, hayırla aydınlığa çıkacağına, anne, babası ile ilgili alacağı habere işarettir.

Rüyada Hilal ve Dolunayın Üstüne Gelip Gittiğini Görmek

Rüyada ayın dolan ve hilal halinde üstüne gelip gittiğini gören kişinin, askıda kalan bir atama veya devletin belli kademesinden alacağı bir haberin, çözüm sürecinin uzamasına, bu sürecin gergin geçmesine tabir edilir.

Rüyada İki Karanlık Ay Görmek 

Rüyada İki tane karanlık ay görmek, devletteki üzücü olaylara, acı haberlere, rüyayı gören kişinin, işlerinin ters gitmesine, lider konumunda olan kişinin başına gelecek üzücü olaylara ve o liderin çaresizliğine yorumlanır.

Rüyada  İki Tane Dolunay Görmek

Rüyada görülen iki dolunay, alınacak iki müjdeli haber, devlette olacak, iki mutlu karara, devlet başkanı veya devletin temsilcisi iki liderin adaletinin doğruluğuna yorumlanır.

Rüyada Aya Tutunduğunu Görmek 

Rüyada aya tutunduğunu görmek, gören kişinin çok büyük maddi imkanlara kavuşacağına ve ününün artarak çoğalacağına delalet eder.

Rüyada Dolunay Görmek 

Rüyayı gören kişinin bir devlet büyüğüyle tanışacağı manasında yorumlanır.

Rüyada Yakamoz Görmek

 Ayın suya vurmuş ışığını ( Yakamoz) görmek, karanlıkta kalmış, muallaklı bir işinizin kısa sürede aydınlığa çıkacağına delalettir.

Rüyada Ayı Hilal Görmek

Rüyada görülen hilal ay yeni bir başlangıç, hayırlı bir iş, erkek evlat şeklinde yorumlanmıştır.

 Rüyada Ayın Üstünde Yürümek

Rüyayı gören kişinin büyük bir makama geleceği, devlet kademesinde çok iyi bir yönetici olacağına, büyük bir mülke kavuşacağına veya büyük bir mülkün yöneticisi olcağına işaret eder.

Rüyada Ayın Tepeye Yükseldiğini İzlemek Görmek

Ayın tam tepeye yükseldiğini izlemek görmek, rüya sahibinin evladının, makam, mevki sahibi olmasına delalet eder.

Rüyada Ayın Doğuşunu İzlemek

Kişinin sevdiği birine kavuşması, muradına ermesi, başarı şeklinde yorumlanır.

 Rüyada Ay Tutulması

Ay tutulması devlet içinde büyük karışıklıkların olması, devleti yönetenlerin, büyük zorluklar çekeceğini ve ahalinin darlıklara düşeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ayı Ters Görmek

Rüyada ayın ters görülmesi gören kişi makam sahibiyse; makamında büyük yenilgiler yaşayacağına, iş güç sahibiyse işinde başarısızlıkların başlayacağına delalettir.

Rüyada Ayın Üstüne Doğması

Rüyada ayın üstüne doğduğunu görmek, Kişi ayın tam üstüne doğduğunu görmesi anne ve babasının hayır dualarını alacağına, başarılı olcağına işaret eder.

Rüyada Gayri Müslim Birinin Ay Görmesi

Gayri Müslim biri rüyasında ay görmüş ise, İslam dinine geçerek hidayete ereceğine delalettir.

Rüyada Ayışığını Evinin İçine Girdiğini Görmek

Ay ışığı evin içini aydınlatıyorsa rüyayı gören kişinin mevkili biri tarafından ödüllendirileceği, taltifleneceği manasında yorumlanır,

Rüyada Ayın ve Yıldızların Güneş Etrafında Toplanması

Rüyada ayın ve yıldızların güneşin etrafına toplanması, şahsın önemli bir mevkide, etrafındakileri aydınlatması bir güneş gibi yükselecek bir kişi olmasına yorumlanır.

İslami yorumcuların yorumları:

İbn-i Şîrîn (rh.a)demiştir ki:

– Rüyada ay bedir halinde görülür se bir milletin büyüğü ve ulusu ile tabir olunur. Ayın gökte iki parçaya ayrıldığını görmek, yüce şahsiyetlerden birinin öleceğine delâlet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki:

ı) Hayır sahibi ve ondan gelecek menfaat.

Ibn-i Fuzale demiştir ki: ülkenin selametine, ulu lidere işarettir.

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

islamruzgari rüya

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada Şehit Görmek Rüyada şehit görmek, insanın yaşadığı toplum içindeki seçkinlik ve saygınlığının artacağına, tanıyan …

38 Yorum

  1. Rüyamda ay kırmızıydı kanlı ay tutulması daki gibi

  2. RÜYAMDA AYIN RENGİNİ MOT OLARAK GÖRDÜM VE AYA BAKTIĞIMDA BÜYÜK BİR GÖLHE BELİRDİ ANLAMI BEDİR ?

    • Hayırlı bir evlat veya yaşayacağınıza ve dış ve iç güzelliğiniz, aklınızla dikkat çekeceğinize işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.