26 Mayıs 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Ay Görmek Nedir

Rüyada Ay Görmek Nedir

Rüyada Ay Görmek Nedir

Rüyada Ay ve Güneşi Beraber Görmek

Rüyada ay ve güneşi beraber görmek; güvendiğiniz dostlarınızdan, aile bireylerinden destek görmeye, aldığı yardımlarla içinde bulunduğu çıkmazdan ve sıkıntıdan kurtulmaya, rahata eren rüya sahibinin kötü günlerinde yardım eden kişilere minnet duymasının işaretçisidir. Rüyada ayla güneşi beraber gören kişinin içinde bulunduğu zorluklardan kurtulması için yardım edecek insanların varlığına tabir edilir.

Rüyada Ay Ve Güneşin Parladığını Görmek

Rüyada ay ve güneşin parladığını görmek; iyi  bir insana, zahmet çekmeden kazanılan mala, becerilerini gelire dönüştüre bilen marifetli insana,  hünerleriyle kazanacağı paralarla rahata ve mutluluğa kavuşmaya, başkalarına muhtaç olmamak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya, eli açık bir insanla tanışmaya, rüyayı gören kişinin yapacağı güzel işlerin işaretçisidir.

Rüyada Ayın Etrafında Uyduların Döndüğünü Görmek

Rüyada Ayın Etrafında Uyduların Döndüğünü Görmek, ışığa koşan pervane misali yaşanacak bir iyiliğe şahitlik etmenize, devlet büyüklerinden birinin yükselişine ve adil yönetimine masar olacağınıza tabir olunur

Rüyada Kırmızı Ay Görmek

Rüyada kırmızı ay görmek, sizi tanıyan birinden kötülük göreceğinize, ailenizin içinde yaşayacağınız sıkıntı sorun ve huzursuzluğa yorumlanır.

Rüyada büyük dolunay görmek

Rüyada büyük dolunay görmek, yaşayacağınız bir takım sıkıntı ve sorunlardan kurtularak, düzgün ve başarı getirecek çalışmalar içine gireceğiniz işaretçisidir.

Rüyada Ayın Parçalanarak Ateş Topları Halinde Dünyaya Düştüğünü Görmek

Rüyada Ayın Parçalanarak Ateş Topları Halinde Dünyaya Düştüğünü Görmek, ülkece yaşanacak bir sıkıntıya veya berekete, yöneticilerin alacakları yanlış kararlar sonucu halkın yaşayacağı sıkıntıya tabir edilir.

Rüyalarımız gerçek gibidir, rüyamızda gezer ruhumuz diyar diyar, bazen bir kuş kanadında, bazen bir yelkenlinin güvertesinde. Manalandırmak zordur. Rüyada dolunay görmek İslami yorumcular tarafından farklı farklı yorumlanmış. Rüyada gördüğünüz ne şekildeydi aşağıdan yayımlanan yorumlardan hangisine uyumaktadır bakınız. Ay geceyi aydınlatan  ışık olduğu için, gören kişilere hayır müjdecisi gibidir. Yorumcular ay, ay ışığı, dolunay, hilal ay, yakamoz be yarım ayı farklı şekillerde değerlendirmişlerdir.

Rüyada Mor Ay Görmek

Rüyada Mor renkte ay görmek, kişinin yaşayacağı sevince, çevresi tarafından, görüntüsü, aklı ve davranışlarıyla ilgi çeken, yapacağı işlerle ve kişiligiyle kıskanılacak biri olacağına veya hayırlı bir evlada işarettir.

Rüyada Kanlı Ay Tutulması Görmek

Rüyada Kanlı Ay Tutulması Görmek, rüya sahibinin hayatının en şanslı döneminde olduğuna ve istediği bir şeyi gerçekleştirme fırsatına kavuşacağına yorumlanır. Kazanacağı hayırlı bir fırsatla hayatının akışını değiştireceğine tabir edilir.

Rüyada Alevler İçinde Dolunay Görmek

Rüyada alevler içinde kalmış dolunay görmek, insanın hayatındaki sevincin, mutluluğun, elde ettiği güzelliklerin zarar görmesine ve kişinin bu durumdan rahatsız olmasına, üzülmesine yorumlanır.

Rüyada Ay görmek

Rüyada ay görmek, şekli ne olursa olsun rüyayı gören kişinin sevdiğine olan sevgisi ve verdiği değerin daha çok artacağına, işinde başarısının yükseleceğine aynı zamanda, çocuğu olmayan kişinin , çocuk sahibi olacağına delalet eder.

Ayın Küçülüp Yıldızlara Dönüştüğünü Görmek

Umutla beklenen bir haberin, zaman içinde önemini yitirmesine, belli makama olan inancın azalmasına, yönetime olan güvenin azalmasına yorumlanır.

Rüyada Ay Işığının Üstüne Düşmesi

Rüyada Ay Işığının Üstüne Düşmesi, kişinin, beklediği devlet kararını duymaya, aydınlık bir habere, aydınlanması beklenen bir sorunun, hayırla aydınlığa çıkacağına, anne, babası ile ilgili alacağı habere işarettir.

Rüyada Hilal ve Dolunayın Üstüne Gelip Gittiğini Görmek

Rüyada ayın dolan ve hilal halinde üstüne gelip gittiğini gören kişinin, askıda kalan bir atama veya devletin belli kademesinden alacağı bir haberin, çözüm sürecinin uzamasına, bu sürecin gergin geçmesine tabir edilir.

Rüyada İki Karanlık Ay Görmek 

Rüyada İki tane karanlık ay görmek, devletteki üzücü olaylara, acı haberlere, rüyayı gören kişinin, işlerinin ters gitmesine, lider konumunda olan kişinin başına gelecek üzücü olaylara ve o liderin çaresizliğine yorumlanır.

Rüyada  İki Tane Dolunay Görmek

Rüyada görülen iki dolunay, alınacak iki müjdeli haber, devlette olacak, iki mutlu karara, devlet başkanı veya devletin temsilcisi iki liderin adaletinin doğruluğuna yorumlanır.

Rüyada Aya Tutunduğunu Görmek 

Rüyada aya tutunduğunu görmek, gören kişinin çok büyük maddi imkanlara kavuşacağına ve ününün artarak çoğalacağına delalet eder.

Rüyada Dolunay Görmek 

Rüyayı gören kişinin bir devlet büyüğüyle tanışacağı manasında yorumlanır.

Rüyada Yakamoz Görmek

 Ayın suya vurmuş ışığını ( Yakamoz) görmek, karanlıkta kalmış, muallaklı bir işinizin kısa sürede aydınlığa çıkacağına delalettir.

Rüyada Ayı Hilal Görmek

Rüyada görülen hilal ay yeni bir başlangıç, hayırlı bir iş, erkek evlat şeklinde yorumlanmıştır.

 Rüyada Ayın Üstünde Yürümek

Rüyayı gören kişinin büyük bir makama geleceği, devlet kademesinde çok iyi bir yönetici olacağına, büyük bir mülke kavuşacağına veya büyük bir mülkün yöneticisi olcağına işaret eder.

Rüyada Ayın Tepeye Yükseldiğini İzlemek Görmek

Ayın tam tepeye yükseldiğini izlemek görmek, rüya sahibinin evladının, makam, mevki sahibi olmasına delalet eder.

Rüyada Ayın Doğuşunu İzlemek

Kişinin sevdiği birine kavuşması, muradına ermesi, başarı şeklinde yorumlanır.

 Rüyada Ay Tutulması

Ay tutulması devlet içinde büyük karışıklıkların olması, devleti yönetenlerin, büyük zorluklar çekeceğini ve ahalinin darlıklara düşeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ayı Ters Görmek

Rüyada ayın ters görülmesi gören kişi makam sahibiyse; makamında büyük yenilgiler yaşayacağına, iş güç sahibiyse işinde başarısızlıkların başlayacağına delalettir.

Rüyada Ayın Üstüne Doğması

Rüyada ayın üstüne doğduğunu görmek, Kişi ayın tam üstüne doğduğunu görmesi anne ve babasının hayır dualarını alacağına, başarılı olcağına işaret eder.

Rüyada Gayri Müslim Birinin Ay Görmesi

Gayri Müslim biri rüyasında ay görmüş ise, İslam dinine geçerek hidayete ereceğine delalettir.

Rüyada Ayışığını Evinin İçine Girdiğini Görmek

Ay ışığı evin içini aydınlatıyorsa rüyayı gören kişinin mevkili biri tarafından ödüllendirileceği, taltifleneceği manasında yorumlanır,

Rüyada Ayın ve Yıldızların Güneş Etrafında Toplanması

Rüyada ayın ve yıldızların güneşin etrafına toplanması, şahsın önemli bir mevkide, etrafındakileri aydınlatması bir güneş gibi yükselecek bir kişi olmasına yorumlanır.

İslami yorumcuların yorumları:

İbn-i Şîrîn (rh.a)demiştir ki:

– Rüyada ay bedir halinde görülür se bir milletin büyüğü ve ulusu ile tabir olunur. Ayın gökte iki parçaya ayrıldığını görmek, yüce şahsiyetlerden birinin öleceğine delâlet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki:

ı) Hayır sahibi ve ondan gelecek menfaat.

Ibn-i Fuzale demiştir ki: ülkenin selametine, ulu lidere işarettir.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

48 Yorum

  1. Rüyamda ay gördüm çok güzel parlakve üzerinde allah lafzı vardı Arapça yanında bir kelime daha yazıyordu okuyamıyordum. Oğluma fotoğrafını çek çabuk derken battı ay. Sonra uzaklardan parlak şekilde tekrar doğmaya başladı. Bu sefer üzerinde yazı yoktu sonra uyandım içim çok ferah uyandım anlamı nedir. Teşekkürler

    • Sevgili Pkz Rüyada çok güzel parlak ve üzerinde allah lafzı olan ay görmeniz okuyamadığınız arapça kelime, oglunuza fotoğrafını çektiremeden ayın batması, sonra uzaklardan parlak şekilde tekrar doğmaya başlamasıve bu sefer üzerinde yazının olmayışı; yaşanacak güzel fırsatlara ve güzelliklere fakat bu yaşanacakları engelleyecek büyük sıkılar yaşanmasına uzun sürecek sıkıntının arkasından gelecek hayırlı işlere ve duygulara yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.