26 Mayıs 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Deniz Görmek İslami Yorumları

Rüyada Deniz Görmek İslami Yorumları

Rüyada Deniz Görmek İslami Yorumları

Rüyada Denizin Kuruduğunu Görmek

Rüyada denizin kuruduğunu görmek, devlet başkanının veya o ülkenin yöneticisinin ölümüne veya kudretinin azalmasına yorumlanır.

Rüyalar gören kişilere ve ortama göre ayrı manalar içerse de, bazı rüyalar vardır ilahi olanlar haberci rüyalar olup çok sıklıkla görülmez. Her görülen rüya haberci rüya değildir. Rüyalar üç çeşittir.

1. Salih rüya ,
 
2. Şeytani rüya,
 
3. İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya.
onun için her rüya salihi rüya değildir.
 • Sali rüya: olay oluşmadan önce kişiye ayan olması demektir. Peygamber efendimiz “Müminlerin rüyası nübüvvetin kırk altı bölümünden bir bölümdür.” demiştir.
 • Rüyanın şeytani olanı insanı korkutan, korkuya, üzüntüye boğar. Efendimiz SAV şeytani rüyalar hakkında; “Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah’tandır. Bunun için Allah’a şükür edip rüyasını anlatsın. Hoşuna gitmeyen  rüya görürse o şeytandandır. Şeytanın Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye anlatmasın. Bu rüya gören kişiye zara verecektir.”
 • İnsanın günlük yaşadığı aklını çok meşgul eden günlük olaylardan rüyalar: bu rüyalar insanın ilgilendiği işlerle alakalı olup, insanın aklını fazlaca meşgul eden olayları rüyasında görmesidir. bu rüyalarla alakalı : ” Rüya üçtür. Allah tarafından olup müjde veren sali rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya.”

Rüyada  Mavi Yeşil Türkuaz  Deniz Görmek

Rüyada Mavi Yeşil Türkuaz Deniz görmek, Bir çok işten kazanacağınız hayırlı kazanlara işaret eder, bu rüya aynı zamanda karışık ruh haline ve kararsız olmaya tabir edilir.

Rüyada Deniz Görmek İslami yorumları

Rüyada deniz görmek suyun tabiatı vesilesiyle arındırıcı temizleyici, bereket , bolluk, aydınlık haberler, güzel olaylara işaret eder.

Rüyada deniz görmek maddi açıdan rahatlamaya ve bereketlenmeye delalet  eder. Rüyayı gören kişi yatırım yapabilir, yeni eşyalar alabilir veya para biriktirebilir. Ayrıca paranızın bereketi de artar. Yeni kazanç kapıları açılabilir.Rüyasında deniz gören kişinin gönlünde ne varsa gerçekleşir. Hedeflerine kolayca ulaşır. Rüyada deniz görmek kazancınızın artacağına işaret etmektedir.

Rüyada görülen deniz genelde hayra yorulur. Güzel bir deniz manzarası.görmeniz manevi hayatınızdaki yükselmeye ve derinden gelen huzura delalet eder. Denizde dalgalar olsa bile hayırlı anlamı değişmez.

Eğer deniz size uzak kalmışsa, feraha erene kadar biraz sıkıntı çekeceksiniz demektir. Denizi gönül rahatlığıyla izlemeniz içten gelen huzuru işaret eder.

Deniz ayrıca günah işleyen bir kimse için günahlardan pişman olarak tövbe etmeye de yorumlmaktadır. Bu rüyayı gören kişi bir kafir ise dine dönecektir.

Rüyasında bir yolculuğa çıktığını ve denizin yolu üzerinde bir engel oluşturduğunu gören kimse, planladığı yolculuğa çıkamaz.

Rüyada Deniz Görmek Tabirleri

Rüyada Dalga sesleri dinlemek; yalnızlığa delalet eder, denize düştüğünü gören kişi; ummadığı yerden büyük kazanç elde eder, deniz kıyısında olmak ve izlemek; tutkulu bir sevgi yaşayacağınıza delalet eder. denizi köpüklü görmek; miras kalacağına, rüyada denize açılmak; yaşantınızın tamamen olumlu yönde değişmesine işaret eder. Denize işemek; aç gözlülüğe delalet eder. Deniz feneri görmek; canınızı sıkacak olaylara işaret eder. Denize girmek; devlet kapısında iş, hayatınızda olumlu değişiklikler, ibadet e delalet eder. Denizde boğulmak; beklemediğiniz darlığa ve çözümü zor olan bir karışıklıkla karşılaşacağınıza işaret eder

Rüyada Deniz Suyu Görmek

 Rüyada deniz suyunu çoğalmış halde görmüşseniz; devletteki askerlerin çoğalacağına delalet eder.

Rüyada deniz suyunu azalması; devletteki askerlerin azalacağına delalet eder.

Rüyada Deniz suyunun taşarak bulunduğunuz yerin sokaklarına erişmesi; o yerin yönetimine gelecek kişinin adaletli olacağına ve faydalı işler yapacağına işaret eder.

Rüyada Deniz suyunu avucunuzla alıp bir kaba biriktirme; rüyayı gören kişinin evladının uzun ömürlü olacağına yorulur.

Deniz suyunu biriktirmek aynı zamanda, devletten gelecek bir yarara işaret eder.

Rüyada Deniz Suyu İçmek

Rüyasında deniz suyu içen kişi hem maddi hem manevi olarak büyük ferahlığa kavuşur. Gelirinde sıkıntı varsa geliri artar, karşı cinsle olan sorunları varsa çözülür, hane içindeki mutluluk geri gelir. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Herhangi bir kursa gidebileceğiniz gibi bilgilerini çoğaltacak çeşitli girişimleriniz olabilir . Eğer denizin suyunun bütününü içmişseniz, bilgeliğe ereceğinize delalet eder.

Rüyada Tuzlu Deniz Suyu İçmek

İçtiğiniz deniz suyu eğer kirliyse bazı şeylerin sizi kaygılandıracağına yorumlanır.

Rüyada Acı Deniz Suyu İçmek

Rüyada İçtiğiniz deniz suyu eğer acı ya da tuzlu ise, önderlik ettiğiniz kişilere karşı cimrilik yapacağınıza işaret eder.başka bir yoruma göre, hasımlarına karşı yenik düşeceğine delalet eder, devlet kapısında bir sorunla karşılaşılacağını da göstermektedir.

Rüyada Soğuk Deniz Suyu Görmek

İçtiğiniz deniz suyu eğer soğuk ise, rüyayı gören ilim sahibi bir kimse ise, sahip olduğunuz bilgilerin size her durumda ve her zaman fayda sağlayacağına delalet eder,  mahkeme kapısında bir işinizin olacağına işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi kimse, makam sahibiyse etrafı tarafından sevilir ve sayılır.

Rüyada Sıcak Deniz Suyu Görmek

İçtiğiniz deniz suyu eğer sıcak ise, işlediğiniz günahlar dolayısıyla başınıza bir bela geleceği şeklide tabir edilir. Bu nedenle günahtan sakınmanız gerekmektedir.

İçilen deniz suyu size gelen nimetlerin miktarını gösterir. Çok deniz suyu içmişseniz hanenizin kazancı çok artacaktır.

Allame Meclisi ise bu konuda farklı bir yorum getirmiştir. Rüyada deniz suyu içmek, liderliğin simgesidir. Küçük ya da büyük bir insan topluluğuna liderlik yapabilirsiniz şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Denizden Su Almak

Yatırım yapacağınıza işaret eder. Para biriktirebilir veya değeri yükselecek mal alımına yönelebilirsiniz.

Rüyada Deniz Üzerinde Yürümek

İmanınızın artacağının müjdecisidir. Bu rüya dini dünyanızdaki tekamüle işaret eder. Dünya işlerinden çekileceğinize ve huzuru kendi içinizde bulacağınıza yorulur, denizde yürümek sıkıntılardan kurtulmaya işarettir, deniz üzerinde yürümek, ailenizden birinden veya yakın bir dostunuzdan yardım göreceğiniz şeklinde tabir edilir.Böyle bir rüya gören kimsenin dünyevi işleri de yolunda gider, girdiği işler kolaylaşır.

Deniz üzerinde yürüyerek dolaşmak, yolculuk yapacağınıza delalet eder, umut kestiği bir işin yoluna gireceğine yada rütbe sahibi olacağına yorulur.

Rüyada Denizde Durduğunu Görmek

Denizin içinde kendinizi ne yapacağınızı şaşırmış bir şekilde duruyor halde görmeniz, çalıştığınız işteki ya da idare ettiğiniz işteki belirsizliklere yorulur.

Rüyada Denizde Yıkanmak

Denize girerek vücudunuzu yıkamanız, geçmişte işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe edeceğinize işaret eder. Herhangi bir ruhsal veya bedensel rahatsızlığınız varsa kısa sürede derman bulursunuz. maddi acıdan sıkıntı çekiyorsanız yakın zamanda maddi açıdan düzeleceğinize ödeme kolaylığı bulacağınıza delalet eder.Sizi kaygılandıran, üzen ve sıkıntı veren durumlardan kurtulursunuz. Bu rüya günahlara tövbe edileceğine de yorulmaktadır. Rüyayı gören kişi kısa süre içerisinde günahlarının farkına varır ve tövbe ederek tekrar işlememeye devam eder şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Denizi İkiye Bölmek

Rüyasında denizi ikiye böldüğünü gören kişi rahata kavuşur. Tüm sıkıntıları kaybolur. Aklına takılan sorunlar kısa sürede çözülür.

Rüyada Denizde Oturmak

Denizde oturduğunuzu görmeniz, yüksek rütbe sahibi bir zat ile görüşme yapacağınıza delalet eder. Bu görüşme faydanıza olacaktır.

Rüyada Denizi Geçmek

Rüyanızda denizi geçtiğinizi görmek, herhangi bir hukuksal süreçte iseniz kararın lehinize sonuçlanacağına, mal elde etme amacıyla birileriyle mücadelede iseniz bu mücadeleyi kazanacağınıza delalet eder.

Böyle bir rüya gören ayrıca taşınmaz mallar alabilir. Eğer ev ya da araba almayı düşünüyorsanız, bu hayaliniz gerçekleşebilir.

Rüyada Denizin Taştığını Görmek

Rüyada denizin taşması, çıkacağınız bir yolda karşınıza sizi ürkütecek bazı olaylarla karşılaşabileceğinizin habercisidir.

Rüyada Denizin kuruduğunu Görmek

Rüyanızda denizin tamamen kuruduğunu görmeniz aslında sadece sizi ilgilendiren bir durumun haberi değildir. Deniz tüm insanlığa hizmet eden bir nimet kapısıdır. Dolayısı ile rüya tabiri yapan kişiler denizin durumunun rüyayı gören kişinin yaşadığı şehir ya da ülkeyi temsil ettiğini düşünmektedirler. Denizin tamamen kurumuş olması ise, ülke yönetimindeki kişilerin başarısızlığına yorulmaktadır. Denizin zeminini görebileceğiniz kadar deniz kurumuş ise ülke yöneticisinin adil olmayan bir kimse olacağına işaret eder.

Denizin kurumadığını fakat deniz suyunun azaldığını görmeniz ise, yaşadığınız ülkedeki ekonomik krizlerin kapıda olduğuna delalet eder.

Deniz suyunun azalarak, denizin bir dere ya da gölet halini alması, ülkedeki devlet yönetiminin el değiştireceğine delalet etmektedir.

Rüyada Fırtınalı Deniz Görmek

Rüyada fırtınalı deniz görmek, adil olmayan bir devlet yöneticisine yorulmaktadır. Tam tersine denizin durgun olması ise adil olan bir devlet yöneticisine yorulur, fazla emek vereceğiniz ve üzerinde çok çalışacağınız işlere işaret eder. Bu işler para ile ilgili olabileceği gibi manevi olarak önemsediğiniz şeyler de olabilir.

Rüyada Fırtınalı Denizde Yüzdüğünü Görmek

Fırtınalı bir denizde yüzdüğünüzü görmeniz; endişelerinizin yerini huzurun alacağının müjdecisidir.

Rüyada Fırtınalı Bir Denize Düşmek 

Fırtınalı bir denize düşmekcanınızı sıkacak bazı durumların başınıza geleceğine yorulur. Düştükten sonra ölmeniz, rüya her ne kadar olumsuzmuş gibi gözükse de size başınıza gelen bu can sıkıcı durumdan kurtulacağınızı müjdeler. Bu rüyanın bu şekilde tabir edilmesinin sebebi ise denizde boğularak ölen kimselerin cennetlik sayılmasıdır.

Bir diğer rüya tabirine göre ise; rüyada fırtınalı deniz görmek, yaşamınızın büsbütün farklılaşacağına işaret eder. Ardı ardına yaşanacak mevzuların ardından mutluluğa ereceksiniz demektir.

Rüyada Dingin Deniz Görmek

Rüyasında dingin bir deniz gören kimse, yakın zamanda büyük sevinçler yaşayacaktır. Amaçlarına muvaffak olacaktır.

Görüntüsüne göre rüyada deniz görmek

Rüyada Berrak Deniz Görmek

Dingin ve berrak bir deniz, adil davranacak bir başbakana işaret eder.

Rüyada Mavi Deniz Görmek

Rüyasında mavi, yeşil ya da turkuaz fakat ne renkte olursa olsun sakin ve güzel bir deniz görmek, kişinin tekamülünde büyük bir aşama kaydedeceğine yorulur. Yaşamınızdaki olaylara daha farklı bir gözden bakmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki her şeye çok daha başka bir anlam verebilirsiniz. Sizin için çok önemli gibi görünen konular bir anda boş ve gereksiz gelebilir. Canınızı sıkan, sizi üzen ve tasalandıran durumlar ve olaylar, bakış açınız değiştiğinden dolayı basit ve anlamsız görülebilir. Böyle bir rüya olgunlaşmanın ve içsel dinginliğin simgesidir.

Rüyada Mavi Deniz Görmek

Rüyanızda gördüğünüz deniz mavi ise hayatınıza yeni manalar katacak şekilde içsel tekamül yaşayacaksınız demektir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek rüya tabirlerine göre her zaman mutluluğu ifade eder. Denizin dalgalı olması sizi endişelendirmesin. Deniz dalgalı bile olsa gelecek mutluluğun simgesidir. Dalgalı deniz ise bazı zor dönemleri atlatacağınızı işaret eder. Bu sıkıntılı günlerde dik durarak sabırla bekleyin. Mutluluk hemen ardından hiç beklemediğiniz ve nasıl olacağını tahmin bile edemediğiniz şekilde gelecektir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise, denizin tatlı sulu olup dalgalı olması imana ermeye; acı sulu ve dalgalı olması ise küfre bulaşmaya işaret eder.

Rüyada Çalkantılı Deniz Görmek

Denizde çalkantılar olduğunu görmeniz önümüzdeki günlerde bir sıkıntı atlatacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Çirkin Deniz Görmek

Rüyanızda gördüğünüz deniz bulanık, çirkin ve size kendinizi iyi hissettirmeyen cinsten bir görüntüye sahip ise; bir konuda yargılanacağınız anlamına gelir. Çirkin bir denize düşerek suyun dibine doğru indiğini gören kimsenin başından olumsuz bir tecrübe geçer. Çirkin bir denizde yüzmek, sizi uğraştıracak bir işe gireceğinize fakat bu işten yüzünüzün akıyla çıkacağınıza delalet eder.

Rüyada Denize Dalmak 

Denize dalarak, deniz zeminine kadar inip sonra deniz yüzeyine çıkmanız kısmetinizin açılacağına yorulur. Rüyanızda denizin dibine inerek oradan bir istiridye çıkarmanız, hanenize ve size gelecek paraya ve satın alınacak eşyalara delalet eder.

Rüyada Deniz Canlılarıyla Konuşmak

Rüyada balıklar, deniz anaları, ahtapotlar gibi deniz canlılarıyla konuşmak, ülke yönetiminin gizli bilgilerinin açığa vurulacağına yorulur.

Rüyada Denizde Gusül Abdesti Almak

Rüyasında denize girerek gusül abdesti aldığını gören kişinin maddi durumunda son derece büyük bir değişiklik meydana gelir. Kendi geçimini idame ettiremiyorsa bile bir anda büyük bir lükse kavuşur. Zengin ise, servetine servet katar.

Rüyada Denizde Yüzmek

Gezeceğinizin müjdecisidir. Böyle bir planınız olmasa bile gelişmeler sizin sürekli tatile çıkmanıza imkan sağlayabilir, rüyanızda denizde yüzdüğünüzü görmeniz, hanenizde ve iş hayatınızdaki mutluluğa işaret eder.

Rüyada Yüzerek Denizden Çıkmak

Yüzerek denizden çıkmak ise, tutuklu kimseler için tutukluluk halinin son bulacağına yorulur. Hapis durumu sadece fiziki olmak zorunda değildir. İçinden çıkamadığınız ilişkileriniz son bulabilir, borç altında kalmışsanız borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Dünyada sizi hapiste hissettiren şeyler ortadan kaybolur. Bu rüya hastalar için de kısa sürede şifa bulmaya delalet eder.

Rüyada Denizde Zor Yüzdüğünü Görmek

Denizde zor yüzdüğünü, yüzmek için çok çaba sarf-ettiğini görmek, meşakkatli bir işe başlar. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise rüya sahibinin hapse düşeceği ve avukatlarla uğraşacağı yönündedir.

Denizden Hazine Çıkarmak

Rüyanızda denizde hazine bulmanız ve denize dalarak bu hazineyi çıkartmanız, talihinizin artacağına ve çevreniz tarafından saygın bir kimse olacağınıza delalet eder.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

48 Yorum

 1. Rüyamda Yalova denizi kurumuştu, her yer kayalık kalmıştı. Ben de kayalardan birine takılıp düştüm anında deniz yükseldi ve ben yüzmeye çalıştım ama yüzdükçe geri gidiyordum. Yorumu nedir?

  • Esma hanım, rüyanızda Yalova denizinin kuruduğunu görmeniz, Yalovayı idare eden devlet büyüğünün ölümü veya idaresindeki aciziliğe, siyasi gücünün azalarak yönetimde boşluklara neden olacağına, düzenin bozulacağına tabir edilir. Rüyanızda bir kayaya takılıp düştüğünüzü ve deniz suyunun yükselmesi, sizin bu sulardan kurtulmaya çalışmanız fakat yüzdükçe geriye gitmeniz, bulunduğunuz ildeki kargaşaya ve sıkıntılara işarettir. Bu rüyayı sizi kendi haneniz içinde düşüne bilirsiniz.

 2. Rüyamda akrabalarımın fındık bahçesinde denize hayretle bakması üzerine Deniz’in taştığını söylediler kız kardeşimle bahçeye inerek denize bakmamla Deniz suyunun üzerimize geldiğini görerek kız kardeşimle bahçeden kaçarak eve girdiğimizi annemi uyandırmaya uğraştığımı deniz suyunun eve girdiğini gördüm… hayırdır inş.

  • Hakan bey bolluğun içinden çıkılması gereken bir sıkıntının varlığına, bu sıkıntının ailenizide üzeceğine, fakat sizin kardeşinizle birlikte anneniziden destek alıp yaşanılacak sıkıntıdan kurtulmaya tabir edilir.

 3. Rüyamda hafif sıcaklıkta masmavi bi suya girdim. Girdiğim anda mutlu huzurlu hissettim. Fakat sığ bi su olmasına rağmen ben antarktika dayız diye sanıyordum.

  • Sevgili Beniz hayatınızda sizi geçmişten gelen bugün devam eden bir darlıktan kurtulacağınza ve bir konuda sizin aydınlığa çıkmanıza işarettir hayırlı olsun.

 4. Rüyamda çok güzel masmavi berrak temiz bir deniz vardı. Suya girmeyecektim ama eşime suyun güzelliğini göstermek için girip az bişey ilerledim. Fotoğrafını çektim. Öyle güzeldi ki biraz oyalandım. Ama o denize başka biriyle gitmiştim kim hatırlamıyorum ama ünlü biri gibi. Söylesem eşime kıskanır diyorum hatta. Anlamı nedir ?

  • Sevgili Şeyda rüyada berrak denize tanımadığınız biriyle girmek; bir kişinin yardımıyla şuan içinde bulunacağınız sıkıntılı bir durumdan kurtulmanız veya alacağınız aydınlık bir habere işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.