26 Ocak 2020 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Deve Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada Deve Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada Deve Görmek Nasıl Yorumlanır

Riyada Devenin Birinin Kemiklerini Kırdığını Görmek 

Rüyada bir devenin, bir insanın üzerine çıkarak kemiklerini kırdığınız görmek, kişinin şahit olacağı büyük acılara ve yaşayacağı üzüntüye işaret eder.

Rüyada Deve Kesmek

Rüyada deve kesmek, kişinin yaşadığı bölgede hatırı sayılır nüfuslu ve sevilen birinin vefatına ve ölen kişinin mal ve varlığından faydalanmasına yorumlanır. Bu rüyayı bazı yorumcular, sevilen, hatırlı, karakter sahibi bir insanın saygınlığını ve itibarını kaybetmesine veya hak ettiği alakayı gösterilmemesi olarak tabir etmişlerdir.  Rüyada güçlü ve büyük bir deve kestiğini görmek,  gören kişinin hastalanması, sağlığında önemli bozulmalar olacağına veya malından birşeyler kaybedeceğine yorumlamışlardır. Kestiği deveyi yerde görmek, kısa zaman içinde yaşayacağı üzücü bir olay yaşanmasına ve can sıkıntısına tabir edilir. Rüyada başkasının deve kestiğini Görmek, iftira atmaya veya sucu olmadığı halde suç isnat etmeye, kişinin masum insanlara acı çektirmesine işarettir.

Rüyada Sarı Deve Görmek

Çekilecek büyük cefalar neticesinde edinilecek mala, çevresinde saygı duyulan iş ve meslek adabı iyi olan şerefe kavuşacağınıza, maddi olarak mala kavuşacağınıza, manevi olarak, huzuru bulacağınıza, emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alınmasına yorumlanır.

Rüyada Peygamber Efendimiz (sav) Gönderdiği  Deve Görmek

Rüyada Büyük Bir Devenin Yularını Tuttuğunu Görmek

Efendimiz (SAV) in gönderdiği deveyi görmek, o devenin gece yularını elinde tutmak, bunu soranlara müjdelemek, hayatınızda olacak güzelliklerin, başarının, sorunlarınıza bulunacak çözümlerin, kısaca hayatınız güzel günlerinde olmanızın müjdecisidir.

Rüyada Büyük Bir Devenin Yularını Tutmak, bu rüya hayırlı rüyadır, kişinin elinde tutuğu büyük bir kısmet, kalacak büyük miras, girişimde bulunduğu işte eline geçecek büyük kısmet, beklediği başarıyı yakalamak, bir mal almak, mülk edineceğine rivayet eder.

Rüyada Gökyüzünde Sürüyle Deve Görmek

Gökyüzünde sürüyle deve görmek, imanının güçlenmesine, hayırlı helal kazancının çokluğuna, aklına gelmeyecek bir yerden gelecek misafire, hayırlı toplantıya tabir edilir.

Rüyamda Deveden Koruğunu Görmek

Rüyamda Deveden Korkmak, kendi düşüncelerinizden korkmanıza işarettir, sıkıntı yaşamaktan, borçlanmaktan, hastalıktan, maddi zararlardan, kötü amelde, ölümden gibi gelecekte yaşanma ihtimali olan olaylardan korkup, korktuklarınızı yaşamamak için önlem almaya yönelmenize

Rüyada Eşya Yüklü Deve 

Rüyayı görenin Kazanılacak mal, para zenginlikle gelecek sıkıntı, üzüntü ve kedere, yakın gelecekte alınacak kötü haber işaretçisidir. Rüyada görülen yüklü deveye zara verdiğini gören:  Aldığı kötü haberin sonucunun olumlu sonuçlanacağına veya uzak bir memleketten gelecek düşman insan olarak tabir edilir.

Riyada Deveye Binip Havada Uçmak

Deveye Binip Havada Uç tuğunu gören kişinin, hayatında beklenmedik düşüşlerin olmasına, kayıpları ve uğradığı zararlardan kurtulmak için büyük mücadele vermesine işarettir.

Rüyada Deve Görmek yorumlanır iken, deve hakkında kısa bir bilgi verelim Kuran da adı geçen hayvanlardan biri olan deve, eti, sütü, dersi ve taşımacılık da Adem oğluna faydası çoktur. Ancak deve kinci bir hayvan olarak da bilinir, onun içindir ki rüyada deve görmek, rüya yorumlayanlar tarafından ayrı ayrı değerlendirilir ve yorumlanır. Rüya alimleri, rüyada deve görmek, bir işte usta olmayan kişi rüyasında deve görürse ustası olmadığı işte büyük başarılar elde edeceği  şeklinde yorumlamıştır. Başka bir yoruma göre ise : rüyada deveyi yavrusuyla görmek: Bir evlat sahibi olmaya delalettir şeklinde yorumlamıştır. onun içindir ki deveyi ne şekilde gördüğünüze bağlıdır rüya yorumu.

Peygamberimizin devesi cennete gidecek hayvanlar içindedir. (Dürretü’n-Nâsihin, s.57.) de bildirilmiştir.

Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâmın Adbâ ismindeki devesi, vefat-ı Nebevîden sonra kederinden ne yedi, ne içti, tâ öldü. Hem o deve, Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ile mühim bir kıssayı konuştuğunu, Ebu İshak-ı İsferanî gibi bazı önemli imamlar söylemiştir. (Ali el-Kari, Şerhu’ş-Şifâ, 1:637.) bildirmiştir.

Rüyada Deve Beslemek

Rüyayı gören kişinin; gelirinin, şansının bol olacağı, işlerinin iyi gideceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Devenin ölmesi

Ölü devenin vücudundan kan  aktığını görmek, huzurlu bir yaşam,bol risk, yularından tutup bir deveyi götürdüğünü görmek, biriyle düşman olmaya, ovada veya çölde birçok deve görmek, hatırının sayılır olması demektir.

Rüyada Deve Kesmek

Rüyada Deve Kesmek:  o evin sahibinin vefat etmesine delalet eder. Evinde hastası olan kapısına bir devenin çöktüğünü görmek hasta vefatına delalet eder.

Rüyada Deve Sütü İçmek

erkek için başarı, hasta için şifa, kadın için çocuk ve miras demektir. Rüyada deve sütü içmek kolay kazanç ve hayırlı geçim ile haber edilir. Rüyada deve sütü görmek ise: temizlik ve saflık ve temiz bir kadın ile tabir edilir. Evli kimse rüyada deve sütü görmek ile alakalı tabir okuyorsa hamilelik ve müjde demektir.

Rüyada Deveye Binmek

Rüyada Deveye Binmek:Rüyada Deveye binmek hayır işlemeye ve her işte başarılı olmaya işarettir. Rüyada deveye binmek, Deve görmek, deveyle dolaşmak bereket, arzusuna kavuşmak diye tabir edilir.

Rüyada Zayıf Deve Görme

Rüyada zayıf deve görmek; İslami rüya tabiri alimlerine göre, malın azalmasına, maddi kayıplara ve işlerin durmasına, tüccar için zor geçime delalet eder.

Rüyada Cılız Deve Görmek 

Rüyada cılız deve görmek; sıkıntılı günler geçireceğine ve az para kazanacağına delalet eder.

Rüyada Deve Üstünde Gezmek

Rüyada deve üstünde gezmek; başarı ve saltanat demektir. Rüyada deveye binip gezdiğini gören kimse amacına kolayca erişir ve istediğini elde eder denilmiştir.

Rüyada Dişi Deve Görmek

Rüyada Dişi Deve Görmek; Bekarsa evlenir. Eğer o dişi devenin bir de yavrusu varsa aldığı kadının bir evladı vardır.

Rüyada Deve Sütü İçmek

erkek için başarı, hasta için şifa, kadın için çocuk ve miras demektir. Rüyada deve sütü içmek kolay kazanç ve hayırlı geçim ile tabir edilir.

Rüyada Evde Deve Görmek 

Rüyada Evde Deve Görmek; eğer hastaysa iyileşir, eğer biriyle davası varsa kazanır. Bir görüşe göre ailesi çalışmalarında hayra kavuşur.

İmam-ı Nablusi rüyada deve görmeyi şu şekilde tabir etmiştir; rüyada deve eti yemek emele ve murada ulaşmak, rüyada deve kesmek başarı,  deveye binmek bir ganimet yada miras, rüyada siyah deve görmek sır saklamaya, rüyada beyaz deve görmek sevinç,  rüyada develer görmek, bolluk ve berekete delalet eder şeklinde yorumlanmıştır.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Yatmak İslami Yorumları

Rüyada Yatmak İslami Yorumları Rüyada Yatmak  Rüyada Yabancı Bir Kimseyle Birlikte Yatmak Yabancı bir kimseyle …

78 Yorum

 1. Ruyamda yulari elimde olan buyuk bir deve gordum . karanlikta goruyorum deveyi ve cevremdeki insanlari o anda ruyamdaki arkadslarim bna deveyi kim verdi diyor bnde onlara peygamber efendimiz (sav) gonderdi diyorum devede selavat getiriyor.lutfen yorumlarmisiniz sevinirim simdiden tesekkur ederim.

  • Hayatınızda şuan yaşadığınız cümle sıkıntıların sonunda olmanıza, hayatın her alanında gördüğünüz hak etmediğiniz cümle sıkıntıların bitmesinden kaynaklı şükür ederek allahın hoşuna giden işler yapacağınıza tabir edilir.

 2. Yatakta yatarken pencereden arka bahcemizde bir deve gördüm anneme haber verdim on bahçede bir deve ve horoz vardı deve nerdeyse eve girecekti kovalamak isterken oturdu kalktı. Annem surasindan tut dedi. Tuttum ve dışarı çıkardım amcanlarim bahçesine koyacaktık kaçmasın diye tutarken bir daha oturdu sonra kalktı

  • Büyük bir kısmete, hayırlı rızka, gelecek bir mala, mirasa, kesilecek bir kurbana, aileniz içindeki mutluluğa, beklenilen bir mirasa, kapınıza kadar gelecek kısmeti almada tereddüt ermeye yakınlarınızla bölüşmeye yorumlanır.

 3. Rüyamda bir sarı renkli bir deve beni kovalıyor bende kaçıyorum.

  • Önünüze sunulan büyük bir gelir kapınızı kendi elinizle tembelliğiniz yüzünden kaçıracağınıza işaret eder.

 4. Rühyamda bir bahce Yolandan gidiyorum iki deve görüyorum hasta gibiler halsiz önce korkuyorum yolculuklar degisdirmek istiyorum sonra acaba Bunlar susuzlukdanmi Bu haldeler deyip yanimda bir kisi daha varmis cabuk su getir diyorum du veriyoruz ve bi ses duyuyorum gökyüzünden geliyor sanki „gülsüm“ diye sonra devam ediyor „onlara baska bir Sey ver „ diyor aclarmi acaba diyorum yemek veriyorum hayirdir Insallah cok etkilendim

  • Gülsüm hanım hayatınızda başlayacak güzel günlerin işaretçisi olan bu rüya sizin bu günlerde yapmak istediğiniz fakat başaramayacağınız bir konuda sizi memnun edecek bir sonucu yakalamanıza yorumlanır. Çekilecek sıkıntıların arkasından gelecek mutluluğunuza işarettir.

 5. Rüyada oğlumun deve kestiğini, sonra bu deveyi ortadan ikiye böldüğünü gördüm. Neden böyle kestin dedim öyle gerekiyordu dedi

  • Oğlunuzun yapacağı bir işte riske tek başına girmeyip birisiyle işin riskini bölüşmesine yorumlanır.
   Tavsiye. Oğlunuzun yapacağı işlerde kiminle çalıştığına dikkat etin mutlaka oğlunuzun birlikte hareket ettiği kişileri araştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.