15 Temmuz 2019 - Pazartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Hapsedilmek Yorumları

Rüyada Hapsedilmek Yorumları

Rüyada Hapsedilmek Yorumları

Rüyada Hapsedilmek Yorumları,hapishanede olduğunu görmek bir çok şekilde yorumlanabilir. Öncelikle hapishanenin kelime anlamını düşünecek olursak sıkıntı, bunalım. çaresizlik olarak gözlemlenmektedir. Bazı din alimlerine göre ise rüyada hapse girmek , büyük sıkıntılardan kurtulmayı işaret etmektedir. Bu konuda çeşitli fikir ayrılıkları mevcuttur.

Rüyada Hapishane’de Olduğunu Görmek 

Rüya sahibi dini bir konu yüzünden hapishanede olduğunu görürse,bu dünya üzerinde bir borca veya sıkıntıya gireceğini işaret etmektedir. Siyasi suçluların bulunduğu hapishanede olduğunu görmek, bulunduğu ortamda kötülük görecek ve can sıkıcı bir durumla karşılaşacağına işaret eder.
Rüyada görülen hapishane, genelde dünya alemi olarak yorumlanmaktadır. Bekar birisinin hapishanede olduğunu görmesi,dünya aleminde huzur bozan, meşakkatli ,ve şiddet eğilimi olan bir hanımla karşılaşacağının işaretidir. Bu rüyayı gören evli ise, kişiyi tasarruf
ve hareketten men eden hastalığa, gururlanmaya, batıl ve boş şeylere itimat edip aldanmaya, bazen de cehenneme işaret eder.

Rüyada Hapisten Çıktığını Görmek 

Uzun süren sıkıntılı bir dönemden kurtulacağına işarettir.Hasta ise şifa bulacağına , borçlu ise, umulmadık bir yerden gelecek olan rızk anlamına gelir.

Rüyada Eve Hapsedilmek

Devamlı yanlış insanlarla arkadaşlık edildiğine ve bu sebeple rüya sahibinin zor durumda kaldığına tabir edilir. Aynı zamanda kişinin aile yaşantısında, arkasından çevrilecek kötü işlere, kişinin masumane davranışları sebebiyle zarar göreceğine yorumlanır. Kişi rüyasında eve hapsedilmiş ise, temiz kalpli olan rüya sahibinin, karşısına açık gözlü insanların çıkacağına, çalışma ortamında hak ederek geldiği mevkiden uzaklaştırılmasına veya uzaklaştırılması için çabalayan insanların varlığına yorumlanır.

Rüyada Odaya Hapis Edildiğini Görmek

Rüya gören kişi kendini toparlayarak kötüye giden yaşantısını yeni baştan planlayıp yönlendireceğine bazen de ,rüya sahibi hayalini kurduğu yaşantıya kavuşacağına, uzun süredir istediği bir türlü Kavuşamadığı mutluluğa, huzura, mülk veya eşya ya kavuşacağına işret.

Rüyada Bilmedik Bir Yere Hapsedilmek

Rüyada bilmediği bir yere hapsedildiğini gören, yaşadığı sıkıntılı günler sebebiyle acı çekeceğine, üzüleceğine yorumlanır. Kişinin yakın bir arkadaşı kötü günlerinde yanında olacağına, destek vereceğine, rüya sahibi bu destek ve yakın ilgi ile yeniden normale döneceğine, çektiği sıkıntılı günlerinden sonra yüzünün güleceğine, yardımcı olan arkadaşına minnet, saygı duyacağına işaret eder.

Rüyada Mağaraya Hapsedilmek

Rüyayı gören kişinin hiç hak etmediği, bilgisi dışında bir suçlamayla zor günler yaşayacağına, hayatının alt üst ocağına, çırpındıkça batacağına, kendisine atılan iftira ile özel hayatı, aile yaşantısı, iş hayatı uzun süre kötü geçeceğine, Ancak rüyada gördüğü mağaraya ışık sızıyorsa, zorda olsa bu durumdan kurtulacağına yorumlanır.

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

islamruzgari rüya

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada Şehit Görmek Rüyada şehit görmek, insanın yaşadığı toplum içindeki seçkinlik ve saygınlığının artacağına, tanıyan …

10 Yorum

 1. Rüyada uzaktan akrabam olan bekar bir erkeğin beni boynumdan öpmesi

 2. Rüyamda kuzenimle beraber bir okula hapsedildik. Hapseden kişi başta güvenlik iken sonra amcam ve babam oldu. Ben kaçmayı başardım kuzenim kayboldu.

  • Sude gamze hanım kurtulacağınız büyük sıkıntıların ardında, yaşayacağınız aile birliğine ve mutluluğunuza yorumlanır.

 3. Rüyamda bilmediğim bir yere hapsediliyordum. Ve yanımda rüyamda ailem dediğim ama gerçekte ailemden olmayan kişiler vardı. Ben bir türlü kaçmayı başaramıyordum

  • Sevda sizin tanımadığınız fakat sevdiğiniz birileri ile ilgili başınızın dara gireceğine uzun zaman bu sıkıntı ve darlıktan kurtulamayacağınıza, çözüm yolu bulmayacağınıza yorumlanır.

   Önerimiz: başınız dara girdiğinde kesinlikle ailenize durumunu anlatın, bir işe girişmeden mutlaka bilen birilerinden yardım alın sorun, kesinlikle herkese güvenmeyin, aşırı güven duyan birisiniz, bu sizin kolay yanılmanıza ve zarar görmenize sebep olabilir.

 4. Rüyamda yerin altında bir yere hapsediliyordum sadece tuvalet ve banyosu olan bir oda. Kapı parmaklıklı aralıklı sadece oradan ışık geliyor. Ailem ve sevdiğim kişi her gün beni ziyarete geliyor ama yalvarmamama rağmen beni orada bırakıp gidiyorlar. Kapalı alan fobim olduğu için nefes almakta zorlanırken ağlayarak uyandım. Bu arada kapının parmaklıklarından birisi bana arkamda iz bırakmam için bir şeyler atıyordu ve yolluyordu. Bir çocuk ya da bir kedi gibi hatırlıyorum.

  • Geçmişte bugüne süre gelen bir sorun veya sıkıntınızın varlığına, bu sıkıntının ailenizi ve sizi ilgilendiren bir şey olduğuna, aileniz kötü etkilemesinden korktuğunuz bu sırrı veya rahatsız olduğunuz bu konu her ne ise bir an önce söylemenize yardımcı olacak, sizin tanıdınız fakat kendini gizleyen bir kişinin yardımını alarak, saklanılan sırrın gün yüzüne çıkartmanıza ve omuzlarınızdaki bu yükten kurtulmanıza tabir edilir.

 5. Ruyamda devlet baskani ile konuştum bana gulumsedi yüzü bembeyaZdi tam gidecekken üzerime kapiyi kapatti acmata çalıştım araladim geri kapandı uzerime.allah rizasi icin cevap bekliyorum

  • Fatma hanım Rüyada devlet başkanı, görmek, hayırlı olacak, durumunuzda ki yükselmeye, rüyada devlet başkanı tarafından hapsedilmek, yaşayacağınız bir sıkıntı veya geçmişten bugüne devam eden bir dava sonucunda kurtulmanıza işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.