22 Eylül 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Hapsedilmek Yorumları

Rüyada Hapsedilmek Yorumları

Rüyada Hapsedilmek Yorumları

Rüyada Hapsedilmek Yorumları,hapishanede olduğunu görmek bir çok şekilde yorumlanabilir. Öncelikle hapishanenin kelime anlamını düşünecek olursak sıkıntı, bunalım. çaresizlik olarak gözlemlenmektedir. Bazı din alimlerine göre ise rüyada hapse girmek , büyük sıkıntılardan kurtulmayı işaret etmektedir. Bu konuda çeşitli fikir ayrılıkları mevcuttur.

Rüyada Hapishane’de Olduğunu Görmek 

Rüya sahibi dini bir konu yüzünden hapishanede olduğunu görürse,bu dünya üzerinde bir borca veya sıkıntıya gireceğini işaret etmektedir. Siyasi suçluların bulunduğu hapishanede olduğunu görmek, bulunduğu ortamda kötülük görecek ve can sıkıcı bir durumla karşılaşacağına işaret eder.
Rüyada görülen hapishane, genelde dünya alemi olarak yorumlanmaktadır. Bekar birisinin hapishanede olduğunu görmesi,dünya aleminde huzur bozan, meşakkatli ,ve şiddet eğilimi olan bir hanımla karşılaşacağının işaretidir. Bu rüyayı gören evli ise, kişiyi tasarruf
ve hareketten men eden hastalığa, gururlanmaya, batıl ve boş şeylere itimat edip aldanmaya, bazen de cehenneme işaret eder.

Rüyada Hapisten Çıktığını Görmek 

Uzun süren sıkıntılı bir dönemden kurtulacağına işarettir.Hasta ise şifa bulacağına , borçlu ise, umulmadık bir yerden gelecek olan rızk anlamına gelir.

Rüyada Eve Hapsedilmek

Devamlı yanlış insanlarla arkadaşlık edildiğine ve bu sebeple rüya sahibinin zor durumda kaldığına tabir edilir. Aynı zamanda kişinin aile yaşantısında, arkasından çevrilecek kötü işlere, kişinin masumane davranışları sebebiyle zarar göreceğine yorumlanır. Kişi rüyasında eve hapsedilmiş ise, temiz kalpli olan rüya sahibinin, karşısına açık gözlü insanların çıkacağına, çalışma ortamında hak ederek geldiği mevkiden uzaklaştırılmasına veya uzaklaştırılması için çabalayan insanların varlığına yorumlanır.

Rüyada Odaya Hapis Edildiğini Görmek

Rüya gören kişi kendini toparlayarak kötüye giden yaşantısını yeni baştan planlayıp yönlendireceğine bazen de ,rüya sahibi hayalini kurduğu yaşantıya kavuşacağına, uzun süredir istediği bir türlü Kavuşamadığı mutluluğa, huzura, mülk veya eşya ya kavuşacağına işret.

Rüyada Bilmedik Bir Yere Hapsedilmek

Rüyada bilmediği bir yere hapsedildiğini gören, yaşadığı sıkıntılı günler sebebiyle acı çekeceğine, üzüleceğine yorumlanır. Kişinin yakın bir arkadaşı kötü günlerinde yanında olacağına, destek vereceğine, rüya sahibi bu destek ve yakın ilgi ile yeniden normale döneceğine, çektiği sıkıntılı günlerinden sonra yüzünün güleceğine, yardımcı olan arkadaşına minnet, saygı duyacağına işaret eder.

Rüyada Mağaraya Hapsedilmek

Rüyayı gören kişinin hiç hak etmediği, bilgisi dışında bir suçlamayla zor günler yaşayacağına, hayatının alt üst ocağına, çırpındıkça batacağına, kendisine atılan iftira ile özel hayatı, aile yaşantısı, iş hayatı uzun süre kötü geçeceğine, Ancak rüyada gördüğü mağaraya ışık sızıyorsa, zorda olsa bu durumdan kurtulacağına yorumlanır.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

14 Yorum

  1. Rüyamda kötü bir adamın evine hapsoluyorum ve adamın karısıda var. Adam ikimize işkenceler çektiriyor. Sonra kuzenim gelip beni oradan kurtarıyor. Bu ne anlama gelir?

    • Pembe hanım rüyanızın işaret ettiği herhangi bir durum yok sadece günlük vesvese veya etkinsinde kaldığınız birşeyden etkilendiğinize tabir edilir.

  2. Rüyamda arkadaşlarım ile beraber kaçırıldığımızı gördüm toprağa oyuklar açılıp bizi de oraya hapsettiler. En sonunda oradan çıkmayı şekilde başarıyoruz fakat geride 1 kişi kalıyor bu ne anlama geliyor?

    • Seren hanım, sizinde bilsiğiniz bir gerçegi gizlemek isteyen birilerinin varlığına ve haklınında yanında olmanıza gerçege şahitlik edecek üç kişiye bir kişinin bu gerçegi saklayacağına işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.