12 Ekim 2019 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Hızır Aleyhisselamı Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada Hızır Aleyhisselamı Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada Hızır Aleyhisselamı Nasıl Yorumlanır

Rüyalar çok çeşitlidir insanlar uyurken gördükleri şeylere rüya derler. Bu rüyaların gelecek ten haber verdiği ,yada yaşanacak bir olaya delalet ettiği varsayılır. Şüphesiz gelecekten bir tek Allah haberdardır. ALLAH bazı kullarına rüyalarında gelecekte olacak, yaşanacak olaylardan haberdar eder. Aynı rüyayı gören iki insanın rüyalarının yorumu aynı olmaya bilir. Rüyayı tabirleyen yoran kişinin yorumu ve rüyayı gören kişinin durumuyla alakalıdır. Her rüya gelecekten haber etmez. Rüyamızda dinimizce kuran da adının geçtiği  Hızır Aleyselam` ı  görenler için rüya tabircileri neler söylemiş bakalım.

Rüyada Hızır Aeyhisselamın Türbesini Görmek

Rüyada hızır aleyhisselamın türbesini görmek, yeni kısmetlere kavuşacağına, kuracağı yeni arkadaşlıklara, ibadetlerini bırakmayacağına, yaşayacağı sıkıntılara, kendine ait yeni bir yuva kuracağına, günlük hayatında çevresi tarafından sevilen sayılan birisi olacağına, itibarının artmasına, kuracağı bir işte veya kurulu işi varsa bol kazanca kavuşmasına, rahat içinde sıkıntısız bir yaşama kavuşmasına, iş ve özel hayatında doğru karalar alacağına işaret eder.

Rüyada Hızır Aleyselam`ı Görmek gelecekte neye delalet eder

Rüyada Hızır Aleyhisselamı görmek,kısa sürede, sıkıntı ve kederlerden kurtulacağınızın delaletidir. Hızır Aleyhisselam insanların en darda kaldıklarında yarımlarına koşan bir zati muhterem olduğu için bu nedenle rüyasında Hızır Aleyhisselam`ı görmek, dardan yoktan, sıkıntıdan kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hz. Hızır’ ın kendisine yardım ettiğini GÖRMEK: Rüyasında Hz. Hızır’ ın  kendisine yardım ettiğini görmek ise rüya tabircileri tarafından rüyayı gören şahsın daha iyi imkanlara kavuşup bazı isteklerine sahip olur. İyi niyetli bir erkekten yardım görmeye ve o erkeğin desteğiyle bir takım arzu ve isteklerini elde eder. şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hz Hızır A.s Işık Olarak Suyun İçinde Görmek: 

Yaşantınızdaki sıkıntıların, sorunların çözüme kavuşacağı günlerin sona bulup aydınlık günlerin başlayacağının işaretçisidir. Kimki rüyasında Hz Hızır a.s bir ışık olarak suyun içinde görmüşse, yaşantısında ferah, aydınlık yolların açılacağına tabir olunur.

Yaşanmış bir Hızır rüyası

Rüyamda evimizin penceresinde oturuyordum annemde evde yoktu, bir adam ve yanında 4 komşu ile avludan içeri girdiler, bana kapıyı açmamı söyledi komşumuz, bende açamam annem evde yok dedim. Hz. Hızır olduğu söylenen zat bana: kızım in aşağıya ben Hz. Hızır’ım dedi. Avluya çıktım kusura bakmayın dünya hali kötü birileri ola bilir dedim.

Hz. Hızır’ın elini öpmek için eğildim, o arada da  Hz. Hızır’ın başparmakla, işaret parmağı arasında kemik olmadığını, elini öperken kontrol edebileceğimi düşündüm.  Hz. Hızır’ın benim yüzüme bakarak ben Hızır`ım dedi ve güldü, bende elini öptüm, bana dileğimi sordu, bende din iman zenginliği isterim dedim. Bana sorulan bu soru  Hz. Hızır’ın tarafından 3 kez yenilendi bende aynı cevabı verdim: din iman zenginliği diyerek.  Hz. Hızır elini başıma koyarak : dileğin zaten sende var , ben sana iyi bir gelecek, güzel bir yuva, rızk bolluğu diliyorum Allah’tan dedi ve 4 komşumuzla çıktılar avludan.

Rüyanın Yorumunu kendi kendime yaptım çok huzurlu ve mutlu günlerim başladı dedim kendi kendime. Ogün bugün dür rüyamın yorumunu kendim yaptım, yaşadığım her güzel yada kötü olay karşısında.

Allah beni darda koymayacağının müjdesini  Hz. Hızır’ı rüyama göndererek verdi, DİYE YORUMLADIM BEN.

Valide: Varında gidenlerden olmadım hiç bir zaman, Yokunda yardım etmek prensibimdir.

Ayselam

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Yatmak İslami Yorumları

Rüyada Yatmak İslami Yorumları Rüyada Yatmak  Rüyada Yabancı Bir Kimseyle Birlikte Yatmak Yabancı bir kimseyle …

60 Yorum

  1. Rüyamda biri bana “İslam eyle genç adam” diyor ve o an uyanıyorum uyanırken ise o kişinin Hz. Hızır olduğu düşüncesi sarıyor beni ve heyecanlanarak uyanıyorum.Ve kalbimde bu kişinin Hz.Hızır olduğuna dair çok büyük bir his var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.