22 Ekim 2021 - Cuma
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Karaciğerinin Alındığını Görmek

Rüyada Karaciğerinin Alındığını Görmek

Rüyada Karaciğerinin Alındığını Görmek

Rüyada karaciğer görmek , Gönlü geniş insana ,zenginlik ve hayırlı evlat olarak yorumlanır.

Hamile bir bayan’ nın rüyasında karaciğer görmesi, hayırlı bir evlada işaret eder.

Karaciğerinin koptuğunu görmesi,  ise çocuğun ölümüne,

Karaciğerin yarılması ise,  çocuğun hasta doğacağına işaret eder.

Rüyada alınan kişinin yakın bir kişiden karaciğer aldığını görmek ise, o kişinin ilminden malından yararlanacağını gösterir.,

Karaciğer Pişirmek

Pişirenin çocuğu olacağına ve kendisinin de kazançlı bir işe başlayacağına işarettir.
Başka bir tabire göre ise rüyada karaciğer görmek, yiğitlik nam, şan olarak yorumlanır.

Rüya sahibi karaciğeri yediğini görmüşse şayet , büyük bir mirasa, birikmiş paraya yada toplu elde edilmiş bir mala işaret eder.

Karaciğer, evlat ve hayata dair iz anlamını taşır.

Karaciğerin üzerinde yağ olursa, kadınlar tarafından erişilecek maldır.

Rüyada ciğer yiyen kimse, çocuğundan dolayı mal ve kuvvete erişir.

Rüyada Karaciğerin kendisine acı verdiğini görüyorsa rüya sahibi, çocuğundan yada yakın akraba ilişkisi olan bir kişiden sıkıntılı bir haber alacağına işaret eder.

Bu arada karaciğer üzerinde görülen yara, kist yada leke, kişide ki fesatlık duygusunun yoğun olduğunu gösterir.

Rüyada birçok karaciğer görmek çeşitli ilimlere yorumlanır. Evinden veya odasından bir karaciğerin çıkarak havada uçtuğunu gören, ilim adamı ise, bilgisini unutur, memur ise işten çıkarılır, fakir bir kimse ise, bir zarara uğrar. Bu rüyayı görmek hiç de iyi değildir.

Ebu Said’il Vaiz’in yorumu

Ebu Said’il Vaiz’in yorumu ise bu konuyla ilgili :Karaciğerin rüyada görülmesi , olumsuz hallerden, maldan ,mülkten, ilimde veya evlatta ortaya çıkacak iyi veya kötü şeylere işaret eder demiştir.

Rüyasında Karaciğerinin Dışarı Çıktığını Görmek

Rüyasında karaciğerinin dışarı çıktığını görmek, onun (rüya sahibinin) bir zulme
uğrayacağının delilidir.Yahut evladının gurbete gideceğine, malının veyahut itibarının kaybolacağına rivayet, bu kötü olarak yorumlamıştır.

Rüyasında başka biri tarafından karaciğerinin çıkarıldığını görmek

Rüyasında başka biri tarafından karaciğerinin çıkarıldığını görmek, rüya sahibi kişi, o ciğerini çıkardığını gördüğü kişi tarafından bir zulme, bir zarara uğrayacağına işarettir şeklinde yorumlamıştır

Ebu Said. Başka bir rivayetinde ise

Bir kimsenin rüyada karaciğerinin koptuğunu ve bundan da büyük bir acı duyduğunu görmesi, iyi değildir. Onun bu rüyası, evladının ölümüne veya malını kaybedeceğine ve bundan dolayı büyük bir üzüntü ve sıkıntı yaşayacağına işaret eder.

Eğer karaciğeri koptuğu halde bir acı ve sızı duymadığını görse, o zaman yorum, onun evladının şehit düşeceğine, şehit olacağına işaretle yorumlanır denilmiştir. Veya rüya sahibi kişi, kendilerine bakmakla yükümlü olduğu kişiler için paralar sarf eder, mal harcar ve bu sebeple malı eksilir ve eksileceğine işaret eder denilmiştir.

Rüyada Birçok Karaciğer Görmek

Çeşitli ilimlere sahip olmaya işaret eder şeklinde yorumlanır.

Karaciğerin evinden veya odasından uçarak çıkıp gittiğini görmekİlminin uçtuğunu (unuttuğunu), çocuklarından birisini kaybedeceğine maaşlı, ücretli biri ise, işinden çıkarılacağına, fakir biri ise, bir zarara uğrayacağına işarettir. Bu rüya iyi bir rüya değildir demişlerdir rüya tabiri ve yorumcuları.

Rüyasında Karaciğer Yediğini Görmek

Rüyasında karaciğer yediğini görmek, iyi sayılmıştır. Mal ve zenginliktir.

Karaciğerin pişmişini yediğini görmek, helal maldır, çiğ ise, haram mala işarettir denilmiştir.
Rüyada karaciğerinin büyük olduğunun görülmesi ise, rüya sahibinin merhametli, yiğit ve kahraman bir adam olduğuna işaret eder.
Karaciğer’in kesildiğini görmek,  yakın çevresinden bir kişinin veya kendisinin vefatı ile yorumlanır.

Rüyada ayırt etmeksizin her türlü ciğer yediğini görmek, yakın akrabası yada çocuklarının tarafından elde edeceği mal-mülk olarak yorumlanır.

Ciğerin pişirilerek yemek, umulmayan bir yerden elde edilecek servete işaret eder.

Bu arada rüyada görülen ciğerin üstünde ki yara rüya sahibinin hastalığına işaret eder. Hayra yorulmaz.
Bir kişi eğer rüyasında karaciğerinin kendisine acı verdiğini görüyorsa, o kişinin çocuğu ya da sevdiği birinden kendisine bir üzüntü ve keder  yaşatacağına dair yorumlar vardır.

Ebu Salim’in rivayetlerine göre ise rüyada ciğer görmek 

Karaciğerin parlak, sağlam, temiz, sağlıklı olması,  hayır ile yorumlanır. Evlat, yolculuk, helalrızk, servet ve kazanılmış itibar olarak yorumlanır.

Lakin rüyada ciğer kopuyorsa bu evladının vefatına işaret eder.

Karaciğerin yaralandığını görmek ise, oğlu hastalanır, yaranın iyileştiğini de görürse, çocuk iyileşir ve sağlığına kavuşur şeklinde yorumlanmıştır.

Defne’ nin Rüyası

Rüyamda karaciğerimi aldılar geri takacak-mısınız dedim takacağız dediler takmadılar. Uyandığımda bile ağrısını hissettim baya.

Defne’ nin Rüyasının Yorumu

Sizi birlerinin kandırılacağınıza ve bu yanılğınız sonucunda çok acı, üzüntü yaşayacağınıza yorumlanır.

 

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

16 Yorum

 1. Rüyamda karaciğerim kavga sonucu koptu va sonrada yerine diktiler ağrı hissediyordum.

  • Rüyada Karaciğerin kopması ve yeniden yerine dikilmesi, sizin yaşayacağınız bir acıya ve zaman içinde üzüldüğünüz yakınınızın durumunun düzeleceğine sizinde rahatlamanıza işarettir.

 2. Rüyamda karaciğerimin yarısını nakil için birisine satıyorum, ameliyat oluyoruz fakat ameliyat sonrasında hiçbir acı ağrı hissetmiyorum.

  • Rüyada kara çigerinizin yarısını birine vermeniz, sevdiğiniz bir kişinin, sıkıntı ve dertlerine ortak olmanıza, ailenizden olan o kişiye yardım etmenize işarettir.

  • Rüyamda karaciğer pisiriliyordu bende cigeri cay ile yerim dedim ve öyle yeeim

   • Sevinç hanım, ciğeri pişiren kişinin hayırlı bir evlat sahibi olmasına veya yaşamında iz bırakacak birşeyler yaşamasına, rüyada cigeri pişmik yemeniz, birikmiş bir mal veya toplu bir kısmetin elinize geçmesine işarettir.

 3. Merhabalar rüyamda doğuştan karaciğerimin olmadığını, bu zamana kadar karaciğersiz yaşadığımı söylediler. Doktor röntgen de de gösterdi ve acilen ameliyatla karaciğer eklenmesini söyledi. Bende bu zamana kadar böyle yaşamışsam yine yaşayabilirim diye düşünürken uyandım.

  • Nisa hanım, doğuştan karaciğersiz olmanız o şekilde yaşadığınızı ögrenmeniz ve bu güne kadar böyle yaşadığınızı düşünmeniz, sizin gerçekçi bir kişi olduğunuza, boş hayallere kapılmayıp, birilerinden kalacak mala, mirasa meyil etmeyeceğinize işaret eder.

 4. Ruyamda kara ciyerimden 1 parca kesib aldilar babam bunun muayeneye gideceyini soyledi ve doktorlar calmasin deye kendisi kesdi uyandigimdada acisini hissetdim

  • Leyla hanım hayrolsun, alacağınız üzüntülü bir habere işarettir ama babanız yaşıyorsa herdaim yanınızda olmasına, şayet babanız vefat etmişse yakın birinin acı haberine tabir edilir.

   • Tesekkurler

    • rica ederim Leyla hanım.

     • Ruyamda karacigerimin elimde oldugunu gördüm kanlı kanliydi daha sonra rüyadan uyanip tekrar uydugumda gelinlik giymiş aynanın karşısinda kendime bakiyordum

     • Sevgili Ecrin, Rüyada karaciğerinin elinde olduğunu görmek, sevdiğiniz birinden alacağınız üzücü habere işarettir.Rüyada gelinlik giyimek aynada kendine bakmak ise, bekarsanız evliliğe veya iyi niyetli dosluk edineceğinize, temiz bir haber almanıza şeklinde tabir edilir.

 5. Rüyamda ablamla yatakta yatiyordum sonra bir aci hissedip kalktim karaciğerim düşmüş heryerim ve yatak kan olmuştu daha sonra ablam temizlememe yardim ederken uyandim.

  • Sevgili Eda rüyada kara cigerin düşmesi, rüyada hertarafın kan olması ve rüyada acı hissetmek, sevdiğiniz birinin hastalığına ve sizin bu hastalığa çok üzülmenize, ailenizin destegiyle üzüntülü günleri atlatacağınıza işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.