13 Aralık 2019 - Cuma
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Karga Görmek İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Karga Görmek İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Karga Görmek İslami Rüya Tabirleri

Rüyada karga görmeyi farklı şekillerde yorumlamak mümkündür İslami  Rüya yorumcularından; Cabir Mağribi ve Ebu Sait El-Vaize göre rüyayı  yorumlamak rüyanın görülme şekli ve gören kişinin durumuyla alakalıdır. Bir rüyayı yorumlamak rüyayı gören kişinin ne şekilde anlattığıyla alakalıdır demişlerdi.

Rüyada Küçük Karga Görmek

Rüyada küçük bir karga görmek, kişinin yaşayacağı küçük bir sıkıntıya işaret eder. Rüya sahibinin yaşayacağı sorunun işaretçisi olan karga aynı zmanda kibirli, kendini beğenmiş huysuz bir insanın varlığıylada tabir olunur.

Rüyada Çiftleşen Karga Görmek

Rüyada çiftleşen karga görmek hayra alamet etmediği gibi şahitlik edilecek bir kötü olaya işaret eder. Bu rüya, şahit olduğu bir konuda sıkıntı yaşamasına yorumlanır.

Rüyada Su Borusu Tamir Eden Karga Görmek

Rüyada Su Borusu Tamir Eden Karga Görmek veya rüya sahibi kendisinin karga olduğunu ve su borusu tamir ettiğini görmüşse, kişinin kendi bozduğu süzeni yeniden tesis etmeye çalışmasına yorumlanır.

Rüyada Karga Görmek İslami Rüya Tabirleri
Rüyada Karga Görmek İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Karga Görmek
Rüyada karga görmek uğursuzluğun simgesidir. Karga sesi duysanız, bazı insanların önerilerini dikkate alıp zarara uğrayacağınızı simgesidir.

Rüyada Karga Sürüsü Görmek

Rüyada karga sürüsü görmek, rüya sahibinin çevresinde olan birkaç insanın çok da doğru olmadıklarına işaret eder. Rüya sahibin çevresinde olan insanların, çok konuşan ama boş konuşan kişiler olduğuna, laflarının hiçbir ehemmiyeti olmadığına işaret eder. Rüyada karga sürüsünün bir yerden uçarak geçtiğini görmek, yakın zamanda rüya sahibinin yakınının, vatani görevine gideceğine, kendi özel nedenlerinden dolayı asker ile karşılaşacağı bir yere gideceğine işarettir.

Rüyada Karga Sesi Duymak

Rüyada karga sesi işitmek eşinizle aranızda sorun yaşayacağınıza işarettir. Bu rüya kişinin çevresinde yükselen çatlak seslere ve farklı görüşte olan bu insanların rüya sahibini yanlış yorum ve yönlendirmelerle yanlışa sevk etmelerine, mal ve para kaybına uğramasına yorumlanır.

Karga öttüğünü görmek, malınıza zarar geleceğini işaret eder.
İbn-i şirin : Rüyada karga sözünde durmayan, fasık, inançsız ve yalancı kimseye işarettir diye yorumlamıştır.

Rüyada karga yakalamak veya birinin size karga verdiğini görmek,art niyetli biri tarafından aldatılmadığınıza işarettir.

Rüyada bir karganızın olduğunu görmek, kötü bir arkadaş edineceğinize işarettir.

Rüyada karga tutmak, sabırlı tahammüllü olmakla beraber kaba,yalancı biri ile cimri ve sözünde durmayan kimse ile gurbete gideceğine veye dost olduğunuz birinden ayrılacağınıza işrettir.

Rüyada karga avlamak, yoksulluk ve darlık görmeye işaret eder.

Rüyada karganın insanla konuşması, üzüntüden sonra sevinçle yorumlanır.

Rüyada karga hediye edilmesi, sevince, neşeye işaretidir.

Rüyada karga görmek, uzun ömre yorumlanır.

Rüyada karga yavrusu görmek, ayrı kaldığınız sevdiklerinize kavuşacağınıza işaret eder. Ayrıca yoksulluktan kurtulup zengin ocağınıza işaret eder.

Rüyada bir karga sahibi olduğunuzu görmek, aynı özellikte bir arkadaş sahibi olacağınıza yorumlanır.

Rüyada başkalarının rahat bir şekilde,karga yakaladığını görmek, doğru olmayan yollarla kazanç elde edeceğinizi işaret eder.

Rüyada karga derisi yüzmek, yabancı bir kadınla gayrimeşru bir ilişki yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada bir karga sürüsünün,belirli bir yerden uçarak geçiğini görmekgördüğünüz karga sayısınca o bölgede askerlerin toplanacağına işaret eder.

Rüyada karga öldürmek, ev halkının nüsü-bet edeceğini işaret eder.

Rüyada karga ile sohbet ettiğini gören, kimse bir takım haberler alacağına işaret eder.

Rüyada bir kadın karga görse, fesatçı yalancı bir erkekle tanıyacağına yorumlanır.

Şafak vakti rüyada karga görmek, evden bereketin kaybolacağına yorumlanır.

Rüyada karganın bir kere bağırdığını görmek, hayra yorumlanır.

Rüyada karganın öldüğünü görmek, toprağı gagaladığını görmek gurbette vefat eder.

Rüyada bir erkek karısının üstünde ve yatağın üstünde karga görmek, karısının başka bir erkeğe meyilli olduğuna işarettir.

Ebu Sait El-Vaize göre, rüyada alakarga, harama delalet eder.

Rüyada evin içinde karga gezindiğini görmek, evinden eşyası kayıp olacağına yorumlanır. Ayrıca evine hırsız gireceğine işaret eder.

Rüyada bir kimse evinin üstünde karga görürse, eşi tarafından ihanete uğrar.

Bir kimse rüyada elinde karga tutuğunu görse, işinde ihanete uğrar.

Rüyada kendisi için karga avladığını görmek, batıl ve esassız yoldan mal elde edeceğine işarettir.

Rüyada bir kimse karga bulup gizlese, nefsinize uyacağınıza ve harama el uzatacağınıza işaret eder.

Cabir Mağribi : Bir kimse rüyada karga tedavi ettiğini görse bir hırsıza veya art niyetli birine nasihat edeceğine işaret eder.

Rüyada karga öldürmek, bir yanlış anlamanın telafi edileceğine işaret eder. Rüyada uzaktan karga sesi duymak kötü haber duyacağınıza işaret eder.

Rüyada çok sayıda karga gören bir kimse, yabancı bir kadın tarafından iftiraya uğrayacağına işaret eder.

Rüyada kargaları korkutmaya çalışırsanız, çok önemli bir tehlikeyi atlatacağınıza işaret eder.Rüyada 4 defa karganın bağırdığını görmek hüzne işaret ettiği gibi 3 defa bağırdığını duymak,sevinçli haber alacağına işaret eder.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Yatmak İslami Yorumları

Rüyada Yatmak İslami Yorumları Rüyada Yatmak  Rüyada Yabancı Bir Kimseyle Birlikte Yatmak Yabancı bir kimseyle …

60 Yorum

 1. Küçük bi karga vardı evimize girmeye calisiyordu onu evden çıkarttıktan sonra kapıyı kitliyodum açtığımda birden çok karga ile gelmişti ve öyle girmeye calisiyordu bağırarak onları kovuyodum her seferinde birdaha geliyorlardi en son kovdugumda pencerenin önünde böyle kendilerini savunmak ya da pencereyi kapatmak için siralanmislardi ama pencereye baktığımda güvercin gibi bir kuş oluyordu karga değildi yani sonrasında uyandım

  • Aycella hanım, rüyada görülen küçük karga, yaşanacak küçük bir sıkıntıya işarettir. Rüyada çok karganın yeniden evinize gelmesi, önemsemediğiniz küçük sorunun luzumsuz büyümesine işaret eder. Ancak rüyada görülen kargaların güvercin olması, yaşanan şerden hayır çıkmasına yorumlanır.

 2. Rüyamda ölen muhabbet kuşumla beraber gelen 1 karga gördüm ikisi arkadaşlardı.Ve tam hatırlayamıyorum ama bir sebepten kuşumun ve karganın ayağını iple bağlıyordum.Ilk kuşumun ayağınıdaki ipi kesip daha sonra karganın ayağındaki ipi kesiyordum.Ardından uyandım rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

  • Betül hanım, muhabbet kuşu ve karganın bir arada olması ve sizin ayaklarını bağlamanız güvenmediğiniz birinden gelecek zararın farkında olduğunuzu ve yakın gördüğünüz birini de o zarar gelecek dediğiniz kişiden haber almak için kullanacağınıza işarettir. Ayaklarındaki ipleri kesmeniz ise o kötü kişiye gereken dersi vereceğinize işarettir.

 3. Hocam rüyamda iki tane yavru karga besliyorum sonra yem vermeyi unutup zayifladiklarini görüyorum sonra birini salıp digerini besleye başlıyorum . İş kurcagim bayramdan sonra böyle bı rüya görmek tohaf geldi yorumunuzu bekliyorum inşallah

  • Hilmi Yavuz bey, rüyanızın işaret ettiği varsa evlatlarınızdan birinin rahatının iyi olmadığına işarettir. Yapacağınız işte yaşayacağınız sıkıntıların olmasına işarettir.
   Tavsiye: kuracağınız işte dikkatli olun edeceğiniz kar veya zararınızı iyi hesaplayın, yardım eden biri varsa o kişiyede dikkat edin, şayet evlendirmek üzere olduğunuz bir akrabanız, çocuğunuz varsa o kişiyide iyi araştırın.

 4. Merhabalar, rüyamda evimizin balkonuna (verandasına) karga gelmiş annem onu kovalamaya çalışıyordu ben de anneme yardıma gitdim . Kargaya el kol yaparak gitmesini sağlamak istedim ama karga daha da sinirlendi bana verandadakı şeylere zarar vermeye başladı , annemden beni vermesini istedi , daha sonra veranda kapısının camında kendisi kadar delik açdı ama içeri girmedi . Daha sonra annemden bir kağıtda not buldum : kargadan 2-3 ay muhlet istedim seni vermemek için bir kaç araştırma için Seudiye Arabistanına filan gitmemiz gerek ..
  not: normalde kargalardan aşırı ürkerim korkarım , hatta fobim var . O yüzden aşırı rahatsız oldum .

  • Leyla hanım rüyanızdan sizi panik, telaşlı, korkuları olan, içinde birçok konuda kaygıyaşayan birisiniz. Rüyanızdaki karga hayırlı ömüre, evinize gelip giden ancak aradaki mesafeyi koruduğunuz birinden alınacak habere, üzüntüye ancak, sıkıntı ve üzüntü arkasından gelecek rahatlık ve ferahlığa tabir edilir.
   Tavsiye; hayatta insanı çaresiz bırakan çok olaylar yaşana bilir fakat sizin bu çaresizliklere teslim olmamanız, tefekkül içinde olmanızı tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.