14 Temmuz 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Kulakta Karınca Dolaşması

Rüyada kulak da karınca dolaşması, kişinin uzun zamandır beklediği bir habere ve o habere bağlı olarak kazancındaki bolluğa işarettir. Rüyada kulakda dolaşan karınca yeni bir aile bireyine de müjde haberine de yorumlanır.

Rüyada Karıncaya Ekmek Vermek

Rüyada karıncaya ekmek vermek, kişinin karşısına çıkan imkanları en iyi şekilde kullanacak fakat, durumunu düzeltmeyeceğine, ailesinin daha iyi yaşaması için doru adımlar atacak, ailesinin huzurlu, rahat bir yaşam sağlamasına rağmen kendi ağız tadının olmayacağına, yaşayacağı sıkıntılı günleri kendi çalışması ve azmi ile geride bırakacak, akıllı ve isabetli kararlarının sonucunu en iyi şekilde alacağına işarettir. Kişinin başarısını kıskanan insanlarla tartışarak, zorda kalacağına tabir edilir.

Rüyada Kolun Üstünde Yürüyen Karınca Görmek

Rüya sahibi için büyük bir kazanca, zengin bir eşle evliliğe, bolluğa, berekete ve kişi için hayatında maddi sıkıntı çekmeyeceğine Tabir edilir

Rüyada karınca görmek ve rüya yorumları

Rüya yorumcuları rüyada karınca görmeyi farklı şekillerde yorumlamışlar: rüyayı gören kişinin ev halkına ve akrabalarına yolculuklar, ayrılıklar, mal ve kazança delalet ettiği yorumlaması yapmıştır.

Rüyada karıncanın uçarak evden uzaklaşmasını gören kişi evinden birini gurbete yolcu edeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada bir çok karıncayı bir arada görmek kalabalık insan topluluklarına karışma, askere kalabalık asker topluluklarına, veya bol kazanca, bol rıska delalet ettiği biçiminde yorumlanır.

Rüyada karıncanın elinizin üstünde yürüdüğünü görmek: Elinize bol para geçeceğine ve o paraları elinizle tutacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyasında karıncaların uzaklaşması için çeşitli yollar deneyip karıncaları uzaklaştırmadığını gören kişi: sevmediği bir işten para kazanacağına delalet eder, şeklinde anlatılmış.

Rüyasında evinin duvarlarında karıncaların dolaştığını gördüyse ve karıncalardan tiksindiyse: reel hayatta vesvese yapacağı sorunları olacağına delalet eder….

Rüyasında bir yiyeceğin üstüne karıncaların toplandığını görmek: O gıda maddesinin fiyatının pahalılaşacağına delalet eder.

Rüyada karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara işaret eder.

Rüyada karıncaların ağzından burnundan geldiğini görmek. kişinin vefat edeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada atlı karınca görmek: yapılacak konulara kolay uyum sağlamak, konuya çözüm üreten, becerikli bir insana, sevinçli güzel haber alınacağına delalet eder.

Rüyada karınca yuvası görmek: yardımlaşarak bir işi tamamlayacağınız şeklinde yorumlanır. Evin içinde görülen karınca ise eş, dost çevrenizin genişleyeceğine delalettir.

Rüyada karınca yemek, evine karıncaların girdiğini görmek: bolluk berekete işaret eder.

Rüyada karıncanın konuştuğunu görmek: Rüyayı gören kişinin memuriyetinin olacağı manası taşır.

Rüyada karınca yakmak: çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın isteyerek kalbini kırmak, arkadaşınızı bilerek üzeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada karınca öldürmek: herhangi bir konuda bilinçsiz kara verip zarar göreceğinize dalalet eder.

Rüyada Karınca yuvası bozmak: Bilip bilmeden bir konu üzerinde çabuk kararlar alıp karar aldığının konu ile alakalı büyük zarara uğrayacağınıza delalet eder.

Rüya tabir eden Ebu Sait El-Vaiz`in karınca yorumları :

Rüyada Çok karınca görmek, askerle kıyaslanır. Karınca bulunması gerekmeyen bir yerde birçok karınca olduğunu görmek, orada oturanlar için iyi değildir. Bir rivayete göre, orası askerler tarafından işgal olunur. Cafer-i Sadik’a (ra) göre ; Rüyada karınca görmek, dört şekilde tabir olunur; ev halkı, akraba, yolculuk, mal ve nimet. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, görülen karınca zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur.

 

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

28 Yorum

 1. Merhaba rüyamda ekmeği ısırıp ağzıma sayısız ca karınca doldunu görüp bağırıp agzimi elimle temizleyip sonra abim yanıma geldini gördüm
  Sonrasında uyandim

  • Rüyada karınca yemek, bolluk ve bereketle yorumların, rüyada karıncaları yememek, sizin bolluk ve bereketi geri çevirmenize rızkınızın bir kısmından vazgeçmenize tabir olunur.

 2. Rüyamda evin önünde sigara içerken taşların üzerinde gezen karıncaları farketmeyip sigaramı söndürdüm karıncaların yandığını gördüm daha sonra karincalarin yandığı yer sıcak alev gibi oldu ve simsiyah bir köpek geldi ve o yanmâkta olan yerden su içti boğazının yanarak can vermeye çalıştığını gördüm sebep olduğum için çok üzüldüm uyandım rüyama lütfen bir yorum yapın

  • Rüyada bilmeden karınca yakmak, sizin farkında olmadan bir dostunuzu kırmanıza işarettir, Rüyada ölen karıncaların yerinde siyah su çıkması ve bir köpeğin o sudan içip ölmesi, dostunuzun sizi bir düşmanınızdan koruyacağına ve o düşmanı sizin hayatınızdan sonsuza dek uzaklaştıacağına, sizi çektiğiniz sıkıntılardan kurtaracağına yorumlanır.

 3. Merhaba.Rüyamda ellerimde ve ayaklarımda kavga eden tartışan siyah iri karıncalar gördüm.bana bir zararı yoktu.nasil yorumlanır acaba

 4. Merhaba,rüyamda evin heryerinde karınca sürüsü olduğunu gördüm,elimin üstünde de geziyodu,ama zararsizdi,küçük siyah karıncalardı,nasıl yorumlanır?

  • Aida Rüyada evin heryerindeki siyah, zararsız karınca sürüsünü görmek ve elinizi üstünde gezdirmeniz, evinize gelecek rızkın bolluğuna tabir edilir.

 5. Selâmün aleyküm ben rüyamda çiğ pişmemiş yeşil mercimek paketinin içinde bir sürü karınca gördüm ve paketi olduğu gibi çöpe attım.

  • Sevgili Selma rüyada karınca görmek, hırsınıza ve çalışkanlığınıza yorumlanır, Rüyada yeşil mercimek görmek ise sağlığınıza, şifa bulmaya üzüntü yaşamayacağınıza işarettir, bu başlıklar altında size gelen rızkın kıymetini bilmediğinize ve aşırı hırsınız sebebi ile sağlığınızın bozulmasına tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.