14 Temmuz 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Kulakta Karınca Dolaşması

Rüyada kulak da karınca dolaşması, kişinin uzun zamandır beklediği bir habere ve o habere bağlı olarak kazancındaki bolluğa işarettir. Rüyada kulakda dolaşan karınca yeni bir aile bireyine de müjde haberine de yorumlanır.

Rüyada Karıncaya Ekmek Vermek

Rüyada karıncaya ekmek vermek, kişinin karşısına çıkan imkanları en iyi şekilde kullanacak fakat, durumunu düzeltmeyeceğine, ailesinin daha iyi yaşaması için doru adımlar atacak, ailesinin huzurlu, rahat bir yaşam sağlamasına rağmen kendi ağız tadının olmayacağına, yaşayacağı sıkıntılı günleri kendi çalışması ve azmi ile geride bırakacak, akıllı ve isabetli kararlarının sonucunu en iyi şekilde alacağına işarettir. Kişinin başarısını kıskanan insanlarla tartışarak, zorda kalacağına tabir edilir.

Rüyada Kolun Üstünde Yürüyen Karınca Görmek

Rüya sahibi için büyük bir kazanca, zengin bir eşle evliliğe, bolluğa, berekete ve kişi için hayatında maddi sıkıntı çekmeyeceğine Tabir edilir

Rüyada karınca görmek ve rüya yorumları

Rüya yorumcuları rüyada karınca görmeyi farklı şekillerde yorumlamışlar: rüyayı gören kişinin ev halkına ve akrabalarına yolculuklar, ayrılıklar, mal ve kazança delalet ettiği yorumlaması yapmıştır.

Rüyada karıncanın uçarak evden uzaklaşmasını gören kişi evinden birini gurbete yolcu edeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada bir çok karıncayı bir arada görmek kalabalık insan topluluklarına karışma, askere kalabalık asker topluluklarına, veya bol kazanca, bol rıska delalet ettiği biçiminde yorumlanır.

Rüyada karıncanın elinizin üstünde yürüdüğünü görmek: Elinize bol para geçeceğine ve o paraları elinizle tutacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyasında karıncaların uzaklaşması için çeşitli yollar deneyip karıncaları uzaklaştırmadığını gören kişi: sevmediği bir işten para kazanacağına delalet eder, şeklinde anlatılmış.

Rüyasında evinin duvarlarında karıncaların dolaştığını gördüyse ve karıncalardan tiksindiyse: reel hayatta vesvese yapacağı sorunları olacağına delalet eder….

Rüyasında bir yiyeceğin üstüne karıncaların toplandığını görmek: O gıda maddesinin fiyatının pahalılaşacağına delalet eder.

Rüyada karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara işaret eder.

Rüyada karıncaların ağzından burnundan geldiğini görmek. kişinin vefat edeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada atlı karınca görmek: yapılacak konulara kolay uyum sağlamak, konuya çözüm üreten, becerikli bir insana, sevinçli güzel haber alınacağına delalet eder.

Rüyada karınca yuvası görmek: yardımlaşarak bir işi tamamlayacağınız şeklinde yorumlanır. Evin içinde görülen karınca ise eş, dost çevrenizin genişleyeceğine delalettir.

Rüyada karınca yemek, evine karıncaların girdiğini görmek: bolluk berekete işaret eder.

Rüyada karıncanın konuştuğunu görmek: Rüyayı gören kişinin memuriyetinin olacağı manası taşır.

Rüyada karınca yakmak: çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın isteyerek kalbini kırmak, arkadaşınızı bilerek üzeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada karınca öldürmek: herhangi bir konuda bilinçsiz kara verip zarar göreceğinize dalalet eder.

Rüyada Karınca yuvası bozmak: Bilip bilmeden bir konu üzerinde çabuk kararlar alıp karar aldığının konu ile alakalı büyük zarara uğrayacağınıza delalet eder.

Rüya tabir eden Ebu Sait El-Vaiz`in karınca yorumları :

Rüyada Çok karınca görmek, askerle kıyaslanır. Karınca bulunması gerekmeyen bir yerde birçok karınca olduğunu görmek, orada oturanlar için iyi değildir. Bir rivayete göre, orası askerler tarafından işgal olunur. Cafer-i Sadik’a (ra) göre ; Rüyada karınca görmek, dört şekilde tabir olunur; ev halkı, akraba, yolculuk, mal ve nimet. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, görülen karınca zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur.

 

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

28 Yorum

 1. Ruyamda esim yeni is masa basinda bilgisarla 3kisidende tvıter musterisi teklifi aldim diyor bende seviniyorum birde aklimda diyorumki esimin bir isi olursa yerine ben bakarim gelen telefonlari cevaplarim

  • Sevim hanım eşinizin zor günlerine ve sizin eşinizin zor günleri atlatması için göstereceğiniz gayrete işarettir.

 2. Ruyamda komşumun evi hep karincalar sarmis ve komsumun ablasi gelip ben o karincalari yakacam diyor bende diyorumki evde yangin cikar dedim yaktirmamaya calistim

  • Sevgili Sevim rüyada arkadaşınıza evi basan karıncaları yaktırmamanız, veya yakmaması için gayret sarfetmeniz; komşunuzun birisi ile tartışıp arasının bozulmasını engelleyemek için gösterecdeğiniz çabaya işarettir.

 3. SELAMUN ALEYKÜM
  Ben ve 2 kişi daha Bi yerde oturduk sohbet ederken yanımda büyük Bi taş vardı tasla baktım icinde elmas gibi bişeyler vardı elime kücük Bi taş aldım ve büyük taşa vurdum büyük taş ikiye ayırdı sonra Bi kaç kez daha vurdum o büyük taş üç parca oldu o esnada büyük taşın icinden milyonlarca karınca cıktı karıncalar da yumartalarını kacırıyordu anlamı nedir acaba??

  • Sevgili Bayhoca rüyada çok karınca görmek, birtaşı vurduğunuzda 3 parçaya bölünmesi, taşın içinden çok sayıda karınca çıkması, kırdığınız büyük taşın içinde elmas gibi birşeyler olduğunuz görmeniz, 3 parçaya bölünecek miras, mal veya paraya işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.