8 Ağustos 2020 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Köpek Görmek İslami Rüya Tabiri

Rüyada Köpek Görmek İslami Rüya Tabiri

Rüyada Köpek Görmek İslami Rüya Tabiri

Rüyada Yatak Odasında Köpek Uyuduğunu Görmek

Rüyada yatak odasında uyuduğunu gördüğünüz köpek, sizi seven aile bireyi veya bireylerine tabir edilir.

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek: zevkine ve sefasına düşkün birine, insanın emredici nefsine, hal ve hareketi iyi olmayan bir alime delalet eder.

Rüyada köpeklerin boğuştuğunu ve birbirlerini yaraladığını görmek :
iki dostunuz akrabanız ya da size yakın olan iki kişinin kavga edeceğinin göstergesidir. Havlayan köpek kötü ve aşırı aç gözlü
insanın habercisidir.

Köpek Isırdığını Görmek

Köpek ısırması: veya tırmalaması düşmandan görülecek zarara veya hazırlanacağınıza delalet eder. Rüyada köpeğin elbise yırttığını görmek aklı başında olmayan bir kimsenin yapacağı dedikoduyu gösterir. Köpek yavrusu sevimli bir çocuğun evinize neşe getireceğinin göstergesidir.

Rüyada Ev Köpeği Görmek

Rüyada ev köpeği görmek kötü bir düşmanın canınızı yakmaya çalışacağına ama sizinle istişare sonrası bu huyundan vazgeçeceğine işarettir.

Ryada Av Köpeği Görmek

Av köpeği: elde edilecek kazanca, bu kazançtan çok mal elde edeceğinize, bir kenarlara güzel para koyacağınızın birikim yapacağınızın işaretçisidir.

Rüyada Köpek Öldürmek 

Köpek öldürmek: düşmanınızı yenip geleceğinize işarettir.

Rüyada Köpeklerle Birlikte Havladığını Görmek

Rüyada köpeklerle birlikte havladığını görmek: Rüyada köpeklerle birlikte havladığını gören kişi amacına ulaşmak için her yolu deneyecek ama bu işin içinde kötü işler olmayacak demektir.

Rüyada Av Köpeklerinin Ava Çıktığını Görmek

Av köpeklerinin ava çıkması, insanların birlikte yapacağı bir iş ve harekete yahut herkes için hayırlı gelişmelere işaret eder.

Rüyada Av Köpeklerinin Şehre Döndüğünü Görmek

Av köpeklerinin şehre dönmeleri: sessizlik ve işsizliğin belirtisidir.

Rüyada Köpek Eti Yediğini Görmek

Rüyada köpek eti yediğini görmek: Rüyada köpek eti yediğinizi gördüyseniz düşmanınızdan gelecek bir mal elde edersiniz veya ona galip gelirsiniz demektir.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada çoban köpeği görmek: ev halkını kötülüklerden koruyan ve komşularıyla iyi geçinen insanlarla karşılaşacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Köpeklerle Sohbet Ettiğini Görmek

Rüyada köpeklerle sohbet etmek: bir konu ile alakalı kendinizi gizlemeye çalıştığınıza işarettir.

Rüyada Köpeğin Bir Şeyler Yediğini Görmek

Köpeğin bir şeyler yemesi: Köpeğin bir şeyler yemesini görmek, malını başkasından kıskanan cimri ve açgözlü biriyle yorulur.

Rüyada Kıtmiri Görmek

Ashab-ı Kehf’in köpeğini görmek: Ashab-ı Kehf’in Kıtmir köpeğini rüyasında gören kişinin firar etmesine, korku ve hapsine işaret eder.

Rüyada Köpek Aldığını Görmek

Rüyada kendisine köpek aldığını görmek, rüyayı gören kişinin eşi, dostu ve arkadaşlarıyla güzel sohbetler etmesine ve diğer insanlarlada hoş muhabbetler etmesine yorumlanır.

Rüyada Köpek Isırdığı Halde Acımadığını Görmek

Rüyada köpeğin ısırdığını ancak acıtmadığını görmek:iyi bir arkadaşınızla sıkıntılar yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Köpek Uluması Görmek

Kişinin rüyasında köpeklerin kendisine uluduğunu veya havladığını gördüğünde isteklerinin gerçekleşeceğine ve güven içinde olacağına yorumlanır.

Rüyada Köpek Öldürdüğünü Görmek

Rüyada köpekleri öldürdüğünü gören, düşmanlarını yeneceğine yorumlanır.

Rüyada Çirkin Köpek Görmek

Rüyada çirkin köpek, bir düşmanınız olduğunun işaretidir.

Rüyada Sevimli Köpek Görmek

Eğer rüyada görülen köpek sevimli ve elinizi yalıyorsa, gerçek dostlara sahip olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Köpeğin Korkutup Kaçırdığını Görmek

Rüyada gördüğünüz köpek sizi korkutuyorsa ve kaçmanıza neden oluyorsa: bir adam ve onun sadık dostlarının bir araya gelip size zarar vermesi gibi bir durum söz konusu olur.

Rüyada Köpeğin Sldırdığını Görmek

Rüyada bir köpeğin kendisine saldırdığını fakat ısırmadığını görmek:, düşmanlarının kendisine diş
bilediklerine, fakat zararları dokunmayacağına işaret eder.

Rüyada Köpekin Saldırıp Elbiselerini Parçaladığını Görmek

Rüyada bir köpeğin kendisini ısırdığını ve elbiselerini parçaladığını görmek: işinde kendisine rakip olan kişiler tarafından sıkıştırılarak,
zarara uğratılacağına işarettir.

Rüyada Yanına Köpekin Gelmesi Havladığını Görmek

Bir köpeğin kendisinin yanına gelerek, ellerini yaladığını ve kısık sesle havladığını görmek: kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin artık vazgeçip yola geldiğine ve onunla anlaşmak istediklerine işaret eder.

Rüyada Saldıran Köpekleri Kovaladığını Görmek

Rüyada yolda giderken bir kaç köpeğin saldırısına uğrayıp, onlarla mücadeleedip, hepsini kaçırdığını görmek: evinde ev halkı tarafından kötü karşılanacağına fakat onları söylediği sözlerle inandıracağına işarettir.

Rüyada Köpeğin Yavrusunu Emzirdiğini Görmek

Rüyada dişi bir köpeğin yavrusunu emzirdiğini görmek: çocukları varsa, onlardan hayır göreceğine, bekarsa helal süt emmiş bir kadınla evleneceğine işarettir.

İslami açıdan rüya yorumları:

Abdülgani Nablusiye göre; Dişi köpek inatçı ve kötü kalpli ama zararı dokunmayacak bir kadındır. Rüyada bir dişi köpeğin bir erkek köpeği
kovaladığını görmek, böyle bir kadının zararına uğrayarak, halka rezil olacağına, iki köpeğin bir dişi köpeği takip ettiklerini görmek kötü yola düşmüş
bir kadınla bir erkeği elinden tutup onları hayırlı bir şekilde evlendireceğine delalet eder.

Rüyada bir çoban köpeği beslediğini görmek: düşmanları varsa kendisinden korktuklarına, veya ev halkının kendisi hakkında büyük saygıları
bulunduğuna işarettir.

Bir ev köpeği olduğunu ve onu bahçesinde veya caddede gezdirdiğini
görmek: o kimsenin keyfine düşkün ve merhametli bir kişi olduğuna işaret eder.

Av köpeği besleyen kimse: gösterişi seven bir kişi olarak tanımlanır.

Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören, içinde beslediği bütün arzularına kavuşacaktır.

Rüyada kendisinin birdenbire bir köpek olduğunu görmek, onun başkalarına karşı pek havalı ve pek mağrur davrandığına işarettir.

Evvelce köpek olduğu halde, birdenbire insan olduğunu görmek, tövbe ve istiğfar etmeye ve Allah’n yasakladığı her şeyden el etek çekmesi
gerektirdiğine işaret eder.

Rüyasında bir köpeği keserek onun etini yediğini gören kimse, düşmanına galip olur, fakat eline haram mal geçer.

Süs köpeği beslemek, eşiyle arasının iyi olmadığına işaret eder.

Rüyasında bir süs köpeğini kucağında taşıdığını görmek, eşine ihanet ettiğine delalet eder.

Rüyasında köpek sütü içtiğini görmek, azılı bir düşmanı olduğuna ve ondan korktuğuna işaret eder.

Köpeğini tasmasından tutarak, sürüklercesine çekip götürdüğünü görmek, kendisine yardım için bazı kişilerin geleceğine işarettir.

Bazılarına göre; rüyada köpek görmek, düşmanlığında bile iyilik ve şefkat olan biri ile; dişi köpek görmek ise, huysuz ve sonunda bela olacak bir kadınla örnek olunur.

Rüyada siyah köpek eğer sizin köpeğiniz değilse, varlığından ve niyetinden endişe duyduğunuz bir insana, beyaz köpek ise tanımadığınız halde iyiliğinden ve sadakatinden emin olduğunuz bir insana işaret eder.

Rüyasında bir köpeğin üzerine durup dururken havladığını gören sonsuz, korkak bir düşmandan fena bir söz duyar ve ona karsı kin duyar.

Rüyada köpeğin kendisini ısırdığını ve etini dişinden bırakmadığını gören: düşmanından fena bir davranış görür. Köpeğin ağzının suyundan elbisesinin pislendiğini gören, düşmanından işiteceği sözden dolayı üzülür.

Rüyada elbisesini bir köpeğin kirlettiğini görmek: işlerinde eksiklik olduğuna işaret eder. Rüyada bir köpek sevgiyle kucağına atlıyorsa ve
üstünü kirletmesinden endişe duyuyorsa o zaman yapacağınız işten eminolamayacaksınız, tereddütte kalacaksınız demektir.

Rüyada köpek eti düşman malına, o etten yemek, düşmana üstün gelmeye delalet eder.

Kirmaniye görmek; Rüyasında bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldırırken gören, düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanını onun üzerine yollar. Köpeğe ekmek doğradığını görenin rızkı bol olur.

Uyumakta olan bir köpeği başı altına yastık gibi koyduğunu görmek, içlerinde önemsiz güçlükler olacağına ve düşmana inandığına delalet eder. Köpek sütü, korku ve düşmandan çekinmektir. Köpeğin kendinden kaçtığını görmek, düşmanın kendisinden kaçıp karşısına gelmekten çekindiğine işarettir.

Rüyasında bir köpek satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini görmek: nafaka hususunda akrabasından bazıları ile aralarında geçimsizlik ve ayrılık olup, sonradan hepsinin geçeceğine delalet eder.

Yatağına, veya yemek kabına, yahut eşyasından birine köpeğin işediğini görmek: karisi ile bir yabancı erkeğin veya kocası ile bir yabancı kadının gayri meşru ilişkide bulunduğuna işarettir. Bir köpeğin kendisine saldırdığını görmek, başkası için kötü söz söyleyen bir adama delildir.

Cafer-i Sadika göre; Rüyada köpek görmek dört şekilde tabir olunur. Alçak bir düşman, tamahkar bir adam, çirkin bir hizmetçi, cahil bir adam.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada köpeğin yeri eşelediğini ve oraya pislettiğini görmek günah işlemekte cesaretli, zevk ve sefaya düşkün bir kimseye işarettir.

Eğer köpek ulur, hırlı davranırsa: o adi kimsenin haddi asarak fena ve tamahkar olduğuna işarettir. Bir kimse rüyada kendisini bir köpek
ısırdığını veya tırmaladığını görse, o kimseye hissettiği acı kadar düşmanından bir zara erişir. Bazen de bu rüya sahibinin hastalanması şeklinde yorumlanır.

Bir kimse rüyada bir köpeğin yüzdüğünü görse: dostlarından ona bir sürpriz yapılacak ve onun kalbini ılıtacak bir gelişme olacak demektir.
Bir kimse rüyasında köpeğin üstüne işediğini görse elbisesini onun hakkında akılsız bir adam ileri geri gıybet eder. Rüyada evinizin önünde bahçesinde ya da kapısında kafeslerde barakalarında bir kaç tane köpeği bir arada görmek korunmaya ihtiyaç duyduğunuz bir şeylerden
korktuğunuz anlamına gelir.

Rüyada küçük bir süs köpeğini kucağınızda gezdirdiğinizi görmek:
alıp da göstermekten çok memnun olacağınız maddi bir eşyanız olacak demektir. Eğer dişi ev köpeklerinin ürüdüklerini görse kötü kimselerden erişecek zarar ve hileye işarettir.

Ev köpeklerinin hasta olduğunu görse: hastalığa, zarara ve evin bazı eşyalarının gitmesine işarettir. Köpekler, güvenlik kuvvetlerinin
çocuk ve yardımcısıyla tabir edilir. Av köpeği, izzet, yücelik ve rızıktır. Av köpeği ile avlandığını gören kişi amacına ulaşmak için yandaş edinecek şeklinde yorumlanır. Rüyada köpekle sohbet etmek “Ashab-i Kehf” in meşhur kıssasına binaen gizlenmeye işarettir. Dişi köpeğin doğurduğunu görmek neslini çok ve kocasını koruyan bir kadına işarettir.

Rüyada ölmüş bir köpek görmek: Allah (C.C.)in rahmetinden ümidini kesmeye ve yalancılığa işarettir. Eğer köpek sevimli ve elinizi yalıyorsa, bebek bakıcısı olarak anılan köpeklerden işe şansınızın açık olacağına işarettir.

Rüyada havlayan bir köpek sürekli size bir şeyler anlatmaya çalışıyorsa: yakın dostlarınızın tavsiyelerini dikkate almanız
gerektiğinin işaretidir. Rüyada köpeğin sırtında ata biner gibi bindiğini görmek bir yolculuk için veya bir iş için yeteceğinden az miktarda rızık veya sermaye ile yola çıkacaksınız demektir.

Rüyada bir köpek ile bir kedinin veya başka bir olmayacak canlının çiftleştiğini görmek: kötü bir ortaklık yapacağınız anlamına gelir.

Rüyada köpek ile bebeği yan yana oynarken veya uyurken görmek: bebeğinizi ya da işinizi ya da sırrınızı emanet edecek güvenilir
insanlar arayışı içerisinde olduğunuzun göstergesidir.

Rüyada bir köpek sürüsünün mahallede saldırgan bir şekilde bir yerden bir yere koştuğunu görmek: etrafta yerli yersiz celallenen
birilerinin ortalığı karıştıracağı anlamına gelir, bu tarz karmaşalara karşı dikkatli olmak bunlara prim vermemek gerekir.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

54 Yorum

  1. yavru kopek saldirmasin ben kactim arkami dondugumde kopek domuz olmustu elime zincir gecti saldiriyi durdurdum domuzun rengi beyz bordoydu zahmet olmasa bunuda ogrene bilirmiyim

    • Sevgili okurumuz rüyada küçük köpek saldırması, canınızı sıkacak küçük bir sıkıntı yaşamanıza, küçük köpeğin rengi beyaz bordo olan bir domuza dönüşmesi bu küçük düşmanın size karşı haram bir hile kurmasına, sizin bu düşmanı bertaraf etmenize tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.