14 Temmuz 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Koşmak ve Kaçmak ne Anlama Gelir

Rüyada Koşmak ve Kaçmak ne Anlama Gelir

 Rüyada Koşmak ve Kaçmak ne Anlama Gelir

RÜYADA KOŞMAK : Sıkıntı ve ıstırap verecek olaylarla işlerini aceleye getirme yada hırslı davranacağına işarettir. Koşmak kimi zaman acelecilik olarak yorumlansa da bazı İslami rüya yorumcularına göre de  kanaatkar insan olacağı şeklinde de tabir edilmiştir.

Rüyada Koşmak, ne anlama gelir, Kaçmak ne Anlama Gelir,, rüyada koşmak, rüyada kaçmak
Rüyada Koşmak ve Kaçmak ne Anlama Gelir

Rüyada koşarak bir yerden bir yere gitmek: rüya sahibinin çok üzüleceğine ve hüzünlü haberler alacağına dostlarından hoşnutsuz kalacağına işarettir.

Rüyada koşmak: itibarını kaybedeceğine işaret eder. Rüyada atlı olarak koşmak hırsa delalet eder.

Rüyada koşarken duran: kanaatkar bir insan olacağına işaret eder.

Kirmani’ye göre:

Rüyada koşan: çok istediği bir işin sonucunda muvaffak olacağına işaret eder.

Rüyada bir yarış için grup halinde koşmak: dostları tarafından kötü haber alınacağına işaret eder.

Rüyada koşan birini görmek: acele bir haber alacağına işaret eder.
Rüyada çıplak ayakla koştuğunu görmek, bir kimse amacına tez zamanda ulaşacağına işaret eder.

Rüyada koşmak,sağlık durumunun bozulacağına fakat bunu hafif olarak atlatacağına işaret eder.Aynı zamanda zengin olacağına amacına tez zamanda kavuşacağına işarettir.

Rüyada koşarken düştüğünüzü görmek: itibarınızın zedeleneceğini habercisidir.

Rüyada uzun bir yolda tek başına koştuğunu gömek, müjdeli bir haber alacağına işarettir.

Rüyada koşarken birden durduğunu gören, kimse hırsı ve tamahı bırakarak kanaatkar olacağına mutlu huzurlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada koşu alanı görmek,sevinç, ve zafere öğrenciler içinde ilme ve başarıya işaret eder.

Rüyada Kaçmak Nedir

Rüyada korkmak, birinden kaçmak, yangından, birinden korkmadan kaçmak, rüyanın görülüş şekline göre değişik şekillerde İslami rüya tabircileri tarafından yorumlanmaktadır. Aşağıda rüyada kaçmamak konusunu işlerken rüyada kaçmanın birçok şeklini, inceledik.

Rüyada Koşmak, ne anlama gelir, Kaçmak ne Anlama Gelir,, rüyada koşmak, rüyada kaçmak
Rüyada Koşmak ve Kaçmak ne Anlama Gelir

Rüyada Kaçmak

  Allah’a dönmek anlamına yorumlanır.

Rüyada bir kimse kaçdığını görse o kişinin herhangi bir korkusu var ise o korkudan tez zamanda korkusunu yeneceğine işaret eder.

Rüyada bir kimse korkmadan kaçığını görse o kimsenin yakında vefat edeceğine yorumlanır.

Rüyada tehlikeli bir durumdan kaçtığınızı görmek büyük bir endişe yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada bir arkadaşınızı tanıdığınızı hapisten kaçmak için yardımcı olmanız büyük bir tehlikenin çok yakında sizi bulacağına işaret eder.

Rüyada düşmandan kaçmakgüvende olacağınıza yorumlanır.Rüyada makam sahibi bir kimsenin kaçığını görmesi mevkisinin artacağına terfi alacağına işarettir.

Rüyada askerin kaçığını görmek galibiyetle sonuçlanacağına Kafirin hezimete uğrayacağına işaret eder.

Rüyada bir yerden kaçmaya çalıştığınızı görmek: bunu başaramamışsanız eğer sahtekar insanlardan zarar göreceğinize yorumlanır.

Rüyada bir kimse evden kaçığını görse: hayatında büyük değişiklikler olacağına yorumlanır.

Rüyasında koşarak kaçığını gören: kimsenin zekası ile zorlukları yeneceği anlamına gelir.

Rüyada bir başkasının kaçığını gören kimse ayrılık yaşayacağına yorumlanır. Bir kimse rüyasında evinden kaçığını görse büyük değişilikler yaşayacağına ve hayatına yeni bir yön verecektir.

İslami Rüya yorumcusu Kirmaniye göre:

bir kimse rüyasında bilmediği bir sebepten kaçığını görse: ‘Tövbe’ etmeye muvaffak olur.

Rüyada kaçığı sebebi bilen kimse saklandığını gören, korkularını yenerek işinde başarılı olacağına yorumlanır.

Rüyasında tanımadığı bir adamdan veya bir hayvandan kaçan kimse, korkularını yenerek emniyete kavuşup muzaffer olur ve çok önemli bir emri yerine getireceğine yorumlanır.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

158 Yorum

 1. Ruyamda esimle birlikte elele tutusup kosuyoruz birinden kaviyoruz sanirim.bir adamdan kaciyormusuz noldugunu bilmiyorum hadi kos diyor sonra ben kosarken yere dusuyorum sonra tekrar devam ettikmi kacmaya bilmiyorum ama kostugumuz yer pazar alani gibi bi yerdi bunu hatirliyorum.yorumlarsaniz sevinirim

  • Yapacağınız bir yanlıştan dolayı kaybedeceğiniz itibarınıza ve bu durumun sizi ve eşinizi etkileyeceğine, yapılan yanlışın sonucunda uğradığınız zararları fark edip durumunuzu toparlamanıza ve daha fazla zarara uğramadan hatanızı düzelteceğinize işarettir.

 2. genel olarak ruyalarimda hep ayni seyleri goruyorum.tehlikeli durumlardan tehlikeli insanlardan kaciyorum hep.sonundada yakalanmiyorum. yillardir hep buna benzer ruyalar goruyorum yorumlarmisiniz .

  • Rüyada kaçmak, tehlikeli bir durumu fark edip uzaklaşmaya işaret eder. Rüyada tehlikeli durumlardan kaçarken yakalanmak, sizin azda olasa göreceğiniz zara olarak işaret eder. Çalıştığınız iş, yaşadığınız çevre, dostlarınız, aileniz v.s kişilerle zaman zaman soranlar yaşaya bilirsiniz ve bu sorunlar sonucu maddi manevi azda olsa zarar görebilirsiniz.

 3. Selam… rüyamda oglum ve çok uzun zamandır tanıdığım bir kız arkadaşımla bana gidiyoruz. Yolda bişeyler oluyor ve biz 2 adamdan korkarak kaçmaya başlıyoruz. Yorumlarsanız sevinirim. Hayırlı günler

  • Cennet hanım, oğlunuz, kız arkadaşınız ve sisin tanımadığınız 2 adamdan kaçmanız, sizi endişelendirecek önemli bir olayın gerçekleşmesine ve bu olay herne ise seni, çocuğunu ve arkadaşınıda etkileyeceğine, sizin arkadaşınız ve çocuğunuzu korumak için göstereceğiniz çabaya tabir edilir.

 4. Rüyamda tanimadigim birilerinden kaciyordum.
  Koşmama rağmen belirli bir yere gelince tekrar başa dönüyordum.
  Kaçarken bir gölün içine de girdim. Lütfen yorumlarmisiniz

  • Sema hanım Rüyada tanımadığınız birinden kaçarken yeniden başa dönmeniz, rüyada kaçarken bir gölün içine girmeniz, yaşadığınız korkularınızın var olduğuna bu korkularınızıdan bir an çnce kurtulup, aydınlığa çıkmanıza tabir edilir.
   Tavsiye; sizi korkutan veya sizin korktuğunuz herne ise bir an önce o korkunuzla yüzleşin böylece ruhende rahatlayacaksınız. Şayet korktuğunuz yaptığınız bir hatanda dolayı ise sonunda ölüm yok bunu açık açık konuşun, şayet sizi korkutan birinden göre bileceğiniz bir zarala ilgiliyse ailenizle paylaşın v.s

 5. Merhaba, rüyamda sevdiğim erkeğe yetişmek için çok uzun bir yolda konuşuyordum yetişemiyordum, bulamıyordum. Sürekli farklı mekanlarda onu arıyordum ağlıyordum ama gözyaşım yoktu. Arkasından ismini bağırarak koşuyordum hepsinde yakalayamiyordum.. nasıl yorumlarsiniz

  • Sevgili Almin, seydiğiniz erkegi aramanız, bulamamanız, arkasından koşmanız, rüyada gözyaşı dökmeden aglamak, farklı mekanlarda aramanız, duygularınızda yaşayacağınız bir kargaşaya fakat bu kargaşanın sizi fazlada üzmeyeceğine, şüphe veya kıskançlık gibi duygulardan sıyrlmanıza tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.