14 Temmuz 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Saç Kesmek

Rüyada Saç Kesmek

Rüyada Saç Kesmek

Rüyada Saçının Kesilmesine Üzülmek:

Rüya kesilen saça üzülmek, kişi için gitmeyi planladığı yolculuktan vazgeçileceğine veya rüya sahibinin beklemediği şekilde rencide edilerek onurunun kırılacağına yorumlanır.

Rüyada Saç Kesmek

Rüyada Saç Kesmek veya Rüyada sacının kesildiğini görmek ne anlama gelir.

Altı şekilde tabir olunur, kadın için onur, gurur, şeref erkek için ise haysiyet güzel ahlak ve hayırlı akıbete işaret eder.

Rüyada Uzun Saç

Rüyada saçının çok uzadığını gören bir erkek üzüntüsü ve kederi artar. Aynı rüyayı bir kadın görsel güzelliklerinin ve değerinin artacağına yorumlanır.

Rüyada Sağlıklı Saç Görmek

Rüyada saçınızı sağlıklı canlı görmek kuvvet kazanarak güçlendireceğiniz ve sağlam bir iradeye yorumlanır.

Rüyada Kendi Saçını Görmek

Rüyasında kendi saçını gören kimse iş hayatında muzaffer olacağına ve galip geleceğine işaret eder.

Rüyada Saçını Kesmek

Rüyasında saçlarını kestiğini gören kimse bir ceza ödeyeceğine yorumlanır. Ayrıca kestiğini sacın önünüze düştüğünü gördüğünüzde ise bir suçtan dolayı mahkemelik olacağınıza yorumlanır.

Rüyada Çalışan Kişinin Saçının Kesildiğini Görmek

Rüyada çalışan bir kimse saçının kesildiğini görse görevinden ayrılır

Rüyada Saç Kesmek
Rüyada Saç Kesmek

Caferi Sadık (r.a) buyuruyorlar ki Rüyada sacını kesmek 4 türlü tabir olunur. Haç,Yolculuk,onur, gurur, şeref ve hassasiyet, makam,mertebeye ulaşmaktır. Rüyada saçını tıraş ettiğini gören devlet görevlisi iyi değildir.
Rüyada saçını kestirip boyatmak yeni hallere girmekte olduğunu bazende yeni başlangıçlar yapacağına işaret eder. Rüyada saç kesmek kadın için tertip erkek için ise kariyer bol rızk ve ticarette başarı ile yorumlanır. Rüya bir kadın kendi saçını tıraş ettiğini görmesi; veya kocasının yakın akrabalarından birinin vefat edeceğine yorumlanır. Rüyada bir kadın saçını kısmen tıraş ettiğini görse eşi ile kavga edeceğine veya bir musibete nail olacağına işarettir. Rüyada bir erkek sacını kazıtmış görse; ağırbaşlı, olgunluğa, tecrübeye, ve hatalardan arınacağına tedbirli davranarak işlerinde emin adımlar atacağına hayırlı ve uzun ömre işaret eder. Rüyada bir kadının kendini kel görmesi daha dikkatli bir yaşam sürmesi gerektiğini işaret eder. Rüyada bir kimsenin saçının beyazladığını görmesi; gelecekle alakalı endişeleri olduğuna ve bu durumdan kaynaklı çevresine güvensizlik duyduğuna ve bu kaygılardan dolayı bir süre üzüleceğinize işaret eder. Rüyada bir kadın sacını beyazlamış görse kocasının inancının dışına çıkmış olduğuna ve günah işleyeceğine işaret eder. Rüyada genç bir adam sacının beyazladığını görse hayra yorumlanmaz aksine fakirliğin habercisi olduğuna yorumlanır. Rüyada saçınızın ağardığını görmek tasaya eleme yorumlanır bazende ilim ve irfan olarak da yorumlanır. Rüyada bir kimse sacının döküldüğünü görse Anne ve Babası yüzünden üzüntü ve kedere boğulacağını işaret eder. Rüyada sacını gür ve canlı gören kimse mübarek aylarda değil ise günahlar için kefaret, borçlar için ödeme üzüntü ve kederin dalgalanacağına yorumlanır. Rüyada saç yıkamak sizi endişelendiren kafanızı kurcalayan sorunlardan arınacağınıza işarettir. Rüyada saçınızı yıkarken suyun kesik olduğunu fark etmeniz, temiz suyla başınızı yıkamanız sevinçli neşeli haberler alacağınıza işarettir. Rüyada saçınızı yıkayıp ipek gibi görmeniz sağlam iradeye ve kuvvet bazende hayırlı işle ile yorumlanır. Rüyada saçlarını toka ile toplayan kimse,mal, mülk servetinin artacağına işarettir. Rüyada toplu olan saçlarını salıveren kimse gereksiz yere para harcayacağına işarettir.
Rüyada Saç örmek: İyi ve mesut bir insanla evliliğe,yorumlanır
Rüyada Kakül: Eğer rüya sahibi evliyse Eşinin zengin olacağına,Rüyada Siyah saç: Güzel huylu ve gayet iyi bir ahlaklı bir hanıma işaret eder.
Rüyada Yumuşak saç: Çevreniz’de beğeni toplamaya ve yakınlarınızın tarafından kıskanmasına,
Rüyada Bakımlı saç: Uzaktan tanıdığınız bir akrabanızın hastalanacağına,işaret eder.
Rüyada Kızıl saç: Evlilik ile veya iyi bir mirasa kavuşmaya,nail olacağınıza işaret eder.
Rüyada Solgun saç; Ummadık bir yerden haber duyacağınıza,yorumlanır.
Rüyada Kıvırcık saç; Aklı selim ve bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kişiye,yorumlanmaktadır.
Rüyada sarı saç; Duyacağı bir haber ile üzülmeye işaret ettiği söylenir.
Rüyada saç dökülmesi; sorunların artmasına,Vücuttan saç çıkması; Saçın yeri baştır, baş dışında yerlerde saç çıkması,ile yorumlanmaktadır.
Ağızdan saç çıkması; biriyle tartışmaya, bundan dolayı üzüleceğinize yorumlanır.
Kulağından saç çıkması; bir haber almaya ve bu durumdan, yola çıkmaya,işaret eder.
Rüyada Postiş takmak; saçına bir şey takmak, aynı sene içinde şansını açılmasına,yorumlanır.
Yemekten saç çıkması; sofrada yemek yerken saç çıkması, beklemediği anda bir mirasa,nail olacağına işarettir
Saç jölesi; süslenmek için jöle sürdüğünü görmek, bir sevgiliye işaret eder..
Saç fırçası; elinde fırçayla saçını taramak, fırça görmek, uzun ömre, sağlığa işaret-ettiği yorumlanır.,
Saça kına yakmak; sağlık ve vücudunun zinde olmasına, ve bol enerjiye,işaret eder.
Saç koklamak; güzel saç kokusu hissetmek, uzun ömre ve yeni bir haya başlangıca,nail olacağına yorumlanır.
Saç Yıkamak; sorunlardan kurtulmaya, sıkıntılarından arınmaya,sevinç ile tabir olunur.
Saç Kurutmak; yeni bir dosta, ve iyi bir iş haberine, bazende bir yol için hazırlığa işaret eder,saçını kesmek veya kestirmek, ani bir karar ile yola çıkmaya işaret eder.

Rüyada saç boyatmak, rüyayı sahibi için, çalışma hayatında ya da ve sosyal yaşantısında insanlardan sakladığı bir sırrının var olduğuna, sakladığı bu sırdan büyük rahatsızlık duyduğuna bu sırdan dolayı büyük sıkıntılara yol açtığına, sırrını saklamak için büyük çaba harcadığına yorumlanır.

Rüyada saçını boyatan tanınan birsi ise: Bu tanınan kişinin Rüya sahibi hakkında  duyguları ve takındı tavra yorumlanır.

Rüyada Saçınızı Bağlayıp Kısa Kesmek

kısa kesmeniz elinize geçek olan rızkın bir bölümünü başkasına kendi isteğiniz le vereceğinize, hayır, yardım yapacağınıza yorumlanırken bu rüya aynı zamanda girmek istediğiniz bir uzun yolculuktan vazgeçip grup halinde daha akın bir yerlere gideceğinize de yorumlanır.

 

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

248 Yorum

  1. Rüyamda saclarimi duvarlari beyaz fayansla kapli bi banyoda aynanin onunde makasla kesiyordum. Normalde saclarim gercek hayattaki gibi omzumun asagidinda orta uzunluktaydi. Ruyamda saclarimi cene hizamda kesiyordum ve gayet duzgun bakimli oluyordu. Ama sonradan pisman olup niye kestim ki uzamasi icin kac ay beklemistim simdi yine beklemek zorunda kalicam keske ruya olsa diyordum ve sonra uyandim

    • Sevda hanım sizi zora sokan sevdiğiniz birinden bir müddet uzaklaşmanıza, çektiğiniz sıkıntılardan kurtulmanıza işarettir. Ancak bu rüya kendi huzurunuz için mesafe koyduğunuz kişiyi kaybetmekten duyacağınız üzüntüye işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.