8 Ağustos 2020 - Cumartesi
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Saklanmak İslami Yorumları

Rüyada Saklanmak İslami Yorumları

Rüyada Saklanmak İslami Yorumları

RÜYADA SAKLANMAK

Kirmani demiştir ki: Uykusunda bilmediği bir sebeple kaçtığını gören,bir kimse tövbe etmeye muvaffak olur. Ne yüzden kaçtığını ve saklandığını bilen,bir kimse ise korktuğu şeyden kurtulur.

Ibn-i Sirin diyor ki: Rüyasında bir hayvandan ya da bir adamdan kaçtığını gören; korkularından kurtulur. Emniyete kavuşur. Muzaffer olur.Bazı tabirciler bu rüyayı; üzüntüyle, bir kısmıda bir emri yerine getirmemekle yorumlamışlardır.
RÜYADA SAKLANMAK : arkadan iş çevirmek ve bazı şeylerin üzerini kapamaya çalışmak şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Gizlenmek
Rüyada Saklanmak İslami Yorumları

Rüyada saklandığını gören kişi kendine has kişiliği olan kimsedir ve toplumda farklı olarak görülür. Değişik ve kimseye benzemeyen tavırları ile renkli kişiliği ile kah alay konusu olur, kah dışlanır, horlanır, kah sevimli bulunur. Bu kişi hayatta ne kadar garip şey varsa yapar. Rüyada saklanmak böyle tuhaf kişiye ve onun uğraştığı tuhaf işlere işaret eder
Rüyasında Birinden Saklanmak:
Rüyasında bir kişiden saklandığını görmek rüyanın tam tersi şekilde tabir edilir. Rüya sahibi kötülüklerden ve kötü kişilerden uzak olacak anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda hak yolunu terk etmiş, onun buyruklarına karşı gelmiş bir kişinin hak yoluna dönmesine de işaret eder.
Rüyada Gizlenmek:
Rüyada gizlenmek, rüyanın durumuna göre değişir. Rüya sahibi bir mekana girip gizlendiğini görse sağlık ve sıhhat bulur, evlat sahibi olur. Rüya sahibi açık alanda gizlenmek için ve güvenli bir yer bulmak için yer ararsa çok güçlü, kuvvetli birinin gölgesinden bile faydalanmaya razı geleceğine yorumlanır.
Rüyada Korkmak:
Korku ile tabir edildiği gibi genelde musibetlere neden olacak kişilere işaret eder. Rüya sahibi yok yere başını derde sokacak anlamına ve kişilere bulaşacak, evinden barkından olacak, parasını kaptıracağına işaret eder.
Rüyada korktuğunu gören,bir kimse tüm kötü huylarından ve kendisini huzursuz eden düşüncelerden arınacak, ruhunda esenlik ve hafiflik hissedecek diye yorumlanır.
Rüya sahibi, artık huzura ve rahata erecek, şüphelerinden, kuşkularından, korkularından ve gereksiz kuruntularından da kurtulacağına yorumlanır.
Rüyada korkup kaçmak:
Rüyada saklandığını ve yüzünü gizlediğini gören kişinin bir kızı doğar . Yahut birinden korkar ve kaçar .

Ebu Said El – Vaize göre; bir odada gizlenerek herkesten yüzünü sakladığını görmek , felakete düşmekten korkarak kaçmaya ve gizlenmeye işaret
eder . Bir baska rivayete göre de: Bir eve girip saklandığını gören bir kimse , taziye edilir . Bir kimse rüyada saklanırsa eğer bir kız çocuğu olacağına yorumlanır .

Rüyada saklanmak , saklandığı şey üst kısmına işaret eder . Bundan dolayı kendisnin bir dağda saklandığını, görmek , kadri kıymeti durumda olan bir kimseye saygı ve dayanmakla tabir edilir .

Bir ağaca dayanarak saklandığını gören , alim bir kimseye meyleder . Rüyayı görenin hanımı gebe ise bir kız çocuğu dünyaya gelir . Bazen de saklanmak , ayrılığa ve berbat amelleri söylemeye işaret eder .
Sürpriz olacak ve hiç beklenmeyen güzel bir gelişmelere işaret eder. Bu vesileyle de rüya sahibinin yüzünün gülmesi anlamına da gelir. Rüya sahibi tamamen unutacağı kadar bağını kopardığı bir yerden ya da bir kişiden fayda görecektir.
Rüyanızda gizlendiğinizi veya yüzünüzü Gizlediğinizi görmeniz; bir kızınızın olacağına yada birinden korkup Kaçacağınıza da işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz’in yorumuna göre: Rüyanızda bir odada gizlenerek herkesten yüzünüzü sakladığınızı görmeniz; felakete maruz kalmaktan korkarak, kaçmaya ve gizlenmeye yorumlanır

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

9 Yorum

  1. güzel ve detaylı bir acıklama olmuş emeğinize saglık

  2. Ya ben rüyamda kanepenin arkasına saklamıştım ve sonra dışarda saman olan bir yerde uzanıp üzerime hıla. çekmiştim..
    Açıklar misiniz lütfen…

  3. hocam selamın aleyküm mülkü bizde olan bir dükkanda işletmesi bize ait deil arkadaşlarımı gezdirirken 4 kişi diger ikisinden saklanıyoruz ve sanki dükyanı biz almışız işletmesini ne anlama geliyor

  4. Ben bir araba ve bir çok kişiyle savaşmak için gidiyorum. Düşman yolumuzu kesiyor, yer kayıyor ve araç devriliyor. her kes koşmaya başlıyor. Bir düşman ben ve iki askeri kovalıyor. Yerleşim yerine gelince iksi bir tarafa ben ve arkamda bir düşman diyer tarafa ayrılıyoruz. ben hiç tanımadığım yaşlı bir çiftin evine saklanıyorum. Arkamdaki düşman o evde beni bulamıyor. Sonra arabadaki herkes bu eve geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.