14 Temmuz 2020 - Salı
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

 Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

Rüyada Şeytan Valak’ ı Görmek

Rüyada şeytan valak’ı görmek, kişinin kurduğu sıra dışı hayaline işarettir. Kişnin hiçbir zaman ulaşamayacağı bir arzusuna ve yaşayacağı sıra dışı süprize işarettir.

Rüyada İnsan Kılığına Girmiş Yakışıklı  Şeytan Görmek

Rüyada İnsan Kılığına Girmiş Yakışıklı  Şeytan gören, yakışıklılığı, tatlı dili ve şirin davranışlarıyla, rüya sahibini kandıracak, hataya süreükleyecek ve zarar verecek bir kişiye işaret eder.

Rüyada Şeytanı yanı başında Hissetmek

Rüyada yılanı görmeden yanın başında hissettiğini gören kişi, yapacağı bir işte yanlışa düşmek üzere olduğunu ve yanlışa yöneleceğine, düşünme aşamasında olan işin hatalı olduğunun farkında olduğuna işarettir.

Rüyada Cinler Hakkında Konuşmak

Rüyada Cinler Hakkında biri le konuşmak yapılacak bir işte veya konuda hataya yapmamak, kimseye zarar vermemek, ibadetlerimizi bırakarak şeytanı sevindirmemek için önceden bilen bir kişiden akıl ve daha çok bilgi edinmeye işarettir.

Rüyada Cin Padişahını (Hüddam) Görmek

İslami Rüya Yorumcularının Bazıları tarafından, dört veçhe ile yorumu yapılır: 1) Kötü  düşman , 2) Tamahkar zengin , 3)  Yaptığı İşleri ve amelleri kötü alim , g) İspiyoncu ve cahil adam.
# Olumsuz olarak hayatındaki sorunlarla ilgilenmeyip, psikolojik sorunlar yaşaması. Kimi Tabircilere göre, konuştuğunuz bir sözden ötrü ,  birinin vebal almaktır. Rüyayı gören kişi ticaretçi ise yalan söyleyeceğine işaret eder.
# Ünlü filozof İbnül Cevzî  rüya tabirin de: yolculuğa çıkmak için niyetlenen insanlar için, beklenmedik bir hastalanacağına yolculuğunu erteleneceğine tabir edilir. Salisen bazı rüya tabircileri görülen rüya için rüya sahibinin sıdk ve doğruluğuna delâlet eder.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada Kahkahayla Gülen Şeytan Görmek

Rüyada kişi şeytanı kahkaha atarak güldüğünü görmüşse, rüya sahibinin yakınlarında yüzüne gülen fakat fesat biriyle muhatab olacağına, bu yakınlaşmanın kendine getireceği kötülüklerin ve uğrayacağı zararların farkında olmayacağına yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Şeytanın Irzına Geçtiğini Görmek

Rüyada baştan aşağı kırmızı bir şeytanın tecavüzüne uğramak, gören kişinin korkularına ve istemediği bir durumla karşı karşıya kalmasına, şeytanın kırmızı oluşu, yaşanacak olaylarda, rüya sahibinin yaşayacağı korku ve heyecanının şiddetine işarettir.

Rüyada Cinin Musallat Olduğunu Görmek

Rüyada Cin Musallatı görmek hayırlı değildir. batıl inanç sahibi olduğuna, cin, fal, büyü işlerine ilgi duyup inandığına, inancı doğrultusunda bu işler uğraşmasına yorumlanır, kişinin nefsine yenik düşeceğine, istek ve arzularına yenik düşüp yanlışlar yapacağına, ruhen rahatsız olacağına ve çok sıkıntı yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Ailesi İle Görmek

Rüyada Cin Padişahını (Hüddam) Gören kişinin, kısmetinin açılacağına, Hüddam’ ı ailesi ile birlikte görmek: ailecek yaşanacak bir şansa veya şanssızlığa tabir edilir.

Her görülen rüyanın bir anlamı manası yoktur, Görülen rüya sizi korkutuyorsa, bu rüyayı sakın kimseye anlatmayın ki vuku bulmasın , bu gibi rüyaları gören kişi besmele çekmeyi ihmal etmesin, besmele. Kötü rüyalara karşı bir silahtır.

Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri
Rüyada Şeytan Görme İslami Tabiri

RÜYADA ŞEYTAN GÖRMEK

RÜYADA ŞEYTAN GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI : Şeytan biz insan oğlu için korkutucu bir figürdür. İnsan için şeytan kötü duygu ve kötü niyet anlamına gelir. Hatta birinin bir kötülük veya fenalık yapmasına şahit olsak o kişiye şeytan benzetmesinde bulunuruz. Şeytan bilinç altımızda kötü şeyleri ifade eder.

Rüyada şeytan Görmek : nasıl yorumlanır. Şeytan,kötülüğe teşvik eden açıkça insanın düşmanı olarak bilinen, Hz Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasına,sebep olan sinsi bir düşmandır.

 

Rüyada görülen şeytanın bu etkisi neye göre yorumlanmıştır, sizler için araştırdık, şeytanın bir diğer adı da iblistir.
Rüyada şeytan görmeküç kağıtçı, içten pazarlıklı, haris bir düşmana işaret eder.

Rüyasında şeytan gören kişi,  bazen kötü huylu ve kıskanç biri olarak-da yorumlanır.

Rüyada görülen şeytan bazen iman etmiş mümin için güçsüz ve aciz bir duruma işaret eder.

Rüyada Şeytanla Vakit Geçirdiğini

Rüyada şeytanla vakit geçirdiğini gören kişi faiz yemeğe ve diğer kötü amellere yöneleceğini haberdar ettiği şeklinde’de yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Mutlu Görmek:

Rüyayı gören kişinin nefsine yenileceğini işaret eder.

Rüyada Şeytanla Konuşmak

Rüyada şeytanla konuşmak düşmanlarınızın aleyhinize çalıştığını haberdar eder. Bir başka rivayete göre, de Rüyada görülen şeytan, hilekar ve haris din düşmanlığına yorumlanır.

Rüyada şeytan görmek Bazen de ferahlık ve şehvete yalana yönelmek diye yorumlanır. Haram kazanç elde edeceğinize,de işaret ettiği söylenir.

Rüyada Şeytan Görmek

Rüyada şeytan görmek, hedeflediğiniz amaca ulaşmak yaptığınız kötülüklere ve hilelere son vermeniz anlamında uyarı olduğunda söylenir.

Rüyada Kendinin Şeytan Olduğunu Görmek

Bir kimse rüyada kendisini şeytan olmuş görse, o kimse daima şeytanın elinde olur,yada Allah’ın (C.C) rahmetinden uzak yaşar.

Rüyada Şeytan Öldürmek

Rüyada şeytanı öldüren kimse hilebaz ve hilekar insanlara ders vereceği olarak-da yorumlanır.

Rüyada Şeytanla Sohbet Etmek

Rüyada şeytanla sohbet etmek yalancı dost görünüşlü bir düşmanla karşılaşacağınıza işaret eder.

Rüyada Şeytanı Yenmek

Rüyada şeytanı eğer yenilgiye uğratırsanız, bir takım zorlukları yenilgileri aşacağınızı işaret eder.

Rüyada Şeytanı Uzaktan Görmek

Rüyada şeytanı uzaktan görmek zahmetli bir iş sonucunda yüksek miktarda mirasa yada paraya kavuşacağınızı işaret eder.

Rüyada Şeytanın Kendi Üzerine İndiğini Görmek

Rüyada şeytanın kendi üzerine indiğini gören bir kimse iftira, yalan ve günaha gireceğine yorumlanır.

Rüyada Şeytan Taşlamak

Rüyada şeytanı taşlamak hayırlı işlere adım atacağınızı ve bu işlerde başarılı olacağınıza yorumlanır.

Rüyada şeytanı taşlayan kişinin çok kısa zamanda borçlarından kurtulacağına ve sıkıntı çekmeyeceğine feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada şeytana atılan taşlar ödenecek borçları simgeler ve aynı zamanda şeytan düşmanı simgelediği için kısa bir süre içinde rüyayı gören kişinin düşmanını yenerek, hayırlı işler yapacağını müjdeler.

Rüyada Şeytan Kılığına Girmiş İnsan Görmek

Rüyada bir kimse şeytan kılığına girmiş bir insan görse rüyayı görenin bu kişi hakkında yanılmadığını anlasak bir olay yaşayacağını işaret eder. Yani kişi bu insan hakkında ne kadar olumlu düşünmeye gayret ensede içindeki şüpheleri ortaya çıkaracak bir olay yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dövdüğünü Görmek Nedir

Rüyada şeytanı dövdüğünü gören bir kimse defalarca affettiği bir kişinin yeniden kötülüğüne uğrayacağına işaret eder.

Ayrıca rüyada şeytanın tırnağını görmekte bu şekilde yorumlanır.

Rüyada Şeytanın Evinize Girmesi Nedir

Şeytanın evinize girdiğinizi görseniz iki yüzlü fesat deyim yerinde ise hem insanların ekmeğini yiyen ve onlara ihanet eden bir insanın varlığına katlanmak zorunda kalacaklarını işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dua İle Kovmak Nedir

Rüyada şeytanı Dua ile kovmak kişinin öfkesine yenilmeden hezeyana kapılmadan, sabrını kaybetmeden, ettiği Dualarla, Allah’ ın yardımıyla ve izniyle bir düşmanlığı ortadan kaldırarak insanlarla arasındaki hasımlığı kaldıracağını anlamına gelir. Bu rüya sahibi akraba ve ailesi dostları için kazanmak anlamına gelir.

Rüyada Bir Çocuğun İçine Şeytan Girdiğini Görmek

Rüyada bir çocuğun içine şeytan girmesi Anne ve Babasına saygısızlığa işaret eder.Rüyada şeytanı düşman kabul eden kimsenin,mütedeyyin olduğuna ve Allah (C.C) in emirlerine uyacağına işaret eder.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

104 Yorum

 1. Rüyamda annemin kiligina seytan giriyor ama annem yanimda seytanda karsimda duruyor bana bakiyor ama içimi ürperterek bakiyor sonra babamin kiliginda gözüküyor bana ben anliyorum içimden nas suresini okumaya başliyorum farkediyor hemen ustume geliyir napiyorsun sen diyor agzimi acamiyorum ama icimden okuyorum sureyi sonra birden bagariyorum bismillah diye devam ediyorum uyandim sonra. Uyuyomuşum baktim ablam ayak ucumda annem falan uyuyodular uykuya daldim bi uyandim ablam yok. Sonra uyandim gerçekten. Bunun anlami nedir?

  • İnci hanım, Rüyada bir iş yerinde şeytan görmek, o iş yerinde gelişecek sürpriz bir gelişmeye işarettir. Rüyanızda nas suresini içinden okumanız sizin sakladığınız bir korkudan kurtulmanıza veya kendinizi, ailenizi bekleyen bir tehlikeyi fark edip o beladan Allah’a sığınmaya birazda anne ve babanızın imanında eksilmeye delalet eder.

 2. Rüyamda okuldaydim normal bir gündü sonra eve gittim uyudum uyandım ve sonra korku filmlerindeki şeytan valak gece boğazına şu ayın yine yapılan yıldızı çiziyordu ve boğazım açıyordu sonra ertesi gün okula gittim ve orda şeytan kovucular vardı bogazima baktı kadın olan dedi ki bu bişey değil ya ben yaparım bunla bir şey yapamazlar dedi ve güldü sonra bende dedimki bende zaten korkmuyordum dedim ve güldüm orada uyandım acaba anlamı nedir?

  • Arda bey, sizin rüyanızdandan da anlaşılacağı üzre, yapmak istediğiniz, ulaşmaya çalıştığınız, imkansız hayalleriniz olduğuna ve Rüyada film kahramanı olan şeytan velak’ı görmeniz, boynunuza yıldız çizmesi, gittiğiniz okulda şeytan kovucuların olması, size bir zarar verilemeyeceğini söylemesi, canınızı sıkan bir olaya, size destek olcak kişilerin varlığına, rüyada canınızın acıması, biraz üzünt yaşamanıza işarettir.

 3. Gece Rüyamda Yattığım odada şeytanı gördüm çok korktum sonra o kahkaha atmaya başladı bende çok kahkaha atmaya başladım euzu besmele çektim diye hatırlıyorum sonra rüya bitti bunun anlamı nedir

  • Sevgili Süleyman rüyada şeytanın kahkaha atması, sizin yapacağınız bir yanlışta işarettir. Yapılacak hatanıdan kaynaklı itibar kaybınıza işaret eder.

 4. Rüyamda bir oyun aracılığıyla evimize şeytan giriyordu. Ve bize musallat oluyordu. Tam olarak şeytanı görmeden uyandım fakat şeytan orada olduğuna dair işaretler veriyordu. Kapıları açmak vesaire. Bu rüya neye işaret eder?

 5. rüyamda şeytanın elinde bir bebek ve bir bıcak gördüm.ailem yanımdaydı.şeytan icin söyledikleri utanıyor yüzümüze bile bakamıyor dedıler.besme ve ayatel kürsi felak nas surelerını okudum.bir anda uyandm bu rüya neye delalet eder ?

  • Burak bey rüyanız hayra çıksın, bir girişim veya yapmaya çalıştığınız bir işte gelişecek ani bir gelişme, helala olan kazancınıza haram koymak isteyen birinin varlığına, sizin bu yanlış yola sapmayacağınıza tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.