30 Mart 2023 - Perşembe
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Kovalandığını Görmek İslami Yorumu

Rüyada Kovalandığını Görmek İslami Yorumu

Rüyada Kovalandığını Görmek İslami Yorumu

Rüyada Tanımadığı Biri Tarafından Kovalanmak

Rüyada Tanımadığı Biri Tarafından Kovalanmak, rüyayı sahibinin, geçmişte yaşadığı hala etkileri süregelen duygu ve düşüncelerini anlatamadığına tabir edilir. Kişinin içinde bulunduğu zorlukları anlatamamasından kaynaklı: şüphe içinde, huzursuz olmasına işaret eder. Rüya sahibinin istemediği, yakın olmak istemediği, sevmediği insanların varlığına yorumlanır. Rüyada Kovalandığını görmek, kaçmak olarak yorumlanmaz, Rüyada şayet kovalayan kişi yakınınız, veya tanıdık bir kişi ise: o kişinin sizi sevdiğine yorumlanır ancak bazende bu rüyalar; sır olarak içinizde sakladığınız konularla yüzleşmekte kaçınmak olarak da yorumlanır.

Rüyada Bıçakla Kovalanmak 

Rüyada Bıçakla Kovalandığını gören kişinin;  mesai arkadaşlarından bazılarından rahatsı olacağına, bu iş çevresindeki  kişileri, düşmanı olarak görmeye işaret eder. Rüyada kovalandığınızı görmek hayatınızda beklenmedik olumusuzluklar, sorunların işaretçisidir.

Tövbeye, yanlışlardan ve günahlardan kurtulup Allah’ın emir ve ibadete yönelmeye,  yapılmış hatalardan pişmanlığa rivayet eder..
Rüyada Birinden Kaçmaya çalıştığınızı ama başaramadığınızı görmek:  sahtekar, dolandırıcı insanlardan dolayı yaşayacağınız sıkıntıya tabir edilir. Korkulan şeylerden kurtulmaya, akıllı davranışlarla yaşadığınız sıkıntılı durumdan kurtulmanıza,, korku duyulan işlerden ve kişilerde, olaylardan kurtulmaya tabir edilir.

 Rüyada kaplan tarafından kovalanmak

 Rüyada kaplan tarafından kovalan kovalandığını gören,  kişinin yaptığı bazı şeylerden zarara uğrayacağına işarettir. Güçlü bir insandan yardım göreceğine, kişiye iyilik ve doğrulukla yaklaşacağına tabir edilir. Edilecek tövbe ye, alınacak yardıma tabir edilir.

Rüyada Köpek Tarafından Kovalanmak

Rüyada Köpek Tarafından Kovalandığını gören kişinin, hayatında karşılaşacağı bütün olaylarda ve sorunlara, bilgisi doğrultusunda cesaretle yaklaşan, rahatına düşkün, cesur, cesaretli olacağına tabir edilir.

Kovalayan köpek dişi ise;  iyi olmayan aileden gelen kötü kadına işarettir.

Rüyada Hırsız Tarafından Kovalanmak

Rüyada Hırsız Tarafından Kovalandığını Gören kişi için,  hastalığa, düşmanlarının olacağına, rahatsız bir ruh haline tabir edilir.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

17 Yorum

 1. Rüyamda eşimin eniştesi tarafından kovalaniyordum bu kişiyle eşimin daha önce tartışmışlıgı var ve bu kişiler bize düşman ben kaçıyordum sürekli kovalıyordu hep peşimdeydi çok korktum tabiri nedir acaba şimdiden teşekkür ederim

  • Sevgili Rihan rüyanızda enişteniz tarafından kovalanmak, korku hissetmeniz, size ait bir sırrın peşinizi bırakmadığına sizde bu saklanılan sırdan zarar görmemek için kurtulma çabalarınız fakat size tavsiyem hayatta korkulacak hiç bir şeyin olmadığı size tehdit olara dönecek bir konuyla karşılaşırsanız, direk konuyu açık açık kendiniz konuşmanız.

 2. Rüyamda arabayla geziyordum bi kaç kıza baktigim sırada elinde bıçak ile olan birini gordum
  bende arabayla ondan kaçmaya çalıştım fakat kaçamadım o kişi bıçağı kalbime doğrulttu ve bana dedi ki seni bir daha burada görürsem kötü olur dedi ve beni bıraktı vurmadı bende yoluma devam ettim bunun anlamı nedir

  • Sevgili Ugur ozdemir rüyada bıçak görmek ayrılıga veya çalışmalarınızın sonucunda ailenizin rahat içinde yaşatmanıza işarettir. Sizin rüyanız ise elde edeceğiniz bir başarınızın önüne çıkacak bir engele, sizin bu engelden uzak durmanıza rahatınıza işarettir.

 3. Öncelikle ben 16 yasındayım. Ruyamda etute gitme saatimde bıcaklı biri tarafından kovalanıyordum sonra o durdu ve ben etüte gıtmeye hazırlandım.Bilmiyorum nasıl ama ben dersi gordüm coğrafyaydı hoca baslamıstı anlatmaya (hatta anlattığı konuyu da gördüm.) (Ama sanırım öyle bır konu yok.) Bır kaç arkadasım (pek sevmediğim iki kişi) gülüşüyorlardı.

  • Sevgili Berkay, sie güç vermeye çalışan birine işaret etsede sizin umursamazlığına ve bu durumdan zarar görmenize, çevrenizdeki kişilerin sizin düşeceğiniğz duruma svinmelerine işarettir.
   Tavsiye gereksiz şeylerle ugraşmamanız, el bir çalışırken sizin iki çalışmanızı, size tanınan imkanları, yararlı şekilde degerlendirmenizi, sorumluluğunuz olan şeyleri zamanında ve gerektiği gibi yapmanız tavsiyemdir.

 4. Rüyamda tanımadığım biri yabancı dil konuşuyor afkanlı biri beni kovalıyordu çok korktum bunun anlamı nedir ne yapmam gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.