22 Ekim 2021 - Cuma
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Yaban Domuzu Görmek İslami Yorumu

Rüyada Yaban Domuzu Görmek İslami Yorumu

Rüyada Yaban Domuzu Görmek İslami Yorumu

İslami yorumcuların bazılarının Rüyada Yaban Domuzu Görmekle ilgili yorumlarını siler için araştırdık ve bu yorumcuların açıklamalarını da Rüyada Yaban Domuzu Görmek İslami Yorumu başlık altında detaylarına yer verdik.

Rüyada Yaban Domuzu Görmek Tabiri

Rüyada yaban domuzu görmek, fikirlerde uyuşmazlıklara , tartışmalara , sonuca ulaşmayan sorunlara , sorun yaşayan tarafların kırgınlığın devam etmesine ve kızgınlığın zaman içerisinde daha da çoğalmasına delalet eder. Rüyayı gören bireyin bir takım insanlarla hayat görüşlerinin , inanç sistemlerinin ve fikirlerinin zıt düşeceğine,  ortak bir noktada buluşamayacaklarına işaret eder aynı zamanda. Kişilerin birbirlerinin görüşlerine saygı duymaması, çözüme kavuşamayan sıkıntıların gittikçe düğüm olan bir durum alması manasına da gelmektedir.

Rüyada Yaban Domuzu Öldürmek 

Rüyada yaban domuzu öldürmek, hayırları müjdeleyen rüyalar içerisindedir. Rüyayı gören bireyin hayatında karşısına çıkacak olan hayırlı, uğurlu, bereketli olaylar yaşayacağına ya da haberler alacağına işaret eder. Dertlerin ve üzüntülerin son bulacağı rüya sahibinin huzur, mutluluk yaşayacağı ve reel hayatında da sorunsuz bir şekilde devam edeceği manasına gelir.

Rüyada Yaban Domuzu Yemek 

Rüyada yaban domuzu yemek, rüyayı gören insanın etrafındaki art niyetli ve kötü niyetli bakışlı bir takım insanlar varlığına işaret eder. Bu rüya, kötü davranışları ve fikirleri bulunan kişilere ve o kişilerden kaynaklanabilecek sıkıntılara işaret edebilmektedir.

Rüyada Yaban Domuzu Yavrusu Görmek 

Rüyada yaban domuzu yavrusu görmek, rüyayı gören kişinin kendisine en yakın gördüğü kişiler tarafından gelecek zarara işaret eder. Rüya sahibinin arasında kan bağı bulunduğu yakınlarının kendisini sıkıntıya uğratacağına, hiç ummadığı yakıştıramadığı bir takım işler yaparak rüya sahibini kıracaklarına, sıkıntıya düşüreceklerine işaret edilir.

Rüyada Yaban Domuzu Yakalamak 

Rüyada yaban domuzu yakalamak, seyahat anlamı taşımaktadır. Rüya sahibinin çok dileyerek ve içi kıpır kıpır bir halde çıkacağı yola ve gittiği yerde huzur bularak güzel vakit geçireceğine delalet eder.

Rüyada Yaban Ördeği Görmek 

Rüyada yaban ördeği görmek, davranışları ve tavırları pek benimsenmeyen bulunduğu çevrede kendisine ve ailesine hoş olmayan sözler getiren,  bu sözler yüzünden ailesi üzülen bir kişinin varlığına yorumlanır. Genellikle bu bireyin de bir kadın olduğunu düşünülür.

Rüyada Yaban Ördeği Yakalamak 

Rüyada yaban ördeği yakalamak, güzel bir karar alıp bu kararın rüya sahibi için hayırlı olacağına, aldığı bu hayırlı ve güzel kararı da çevresindeki insanlarla paylaşacağına delalet eder.

Rüyada Yaban Domuzu Beslemek 

Rüyada yaban domuzu beslemek, size iyi niyetli yaklaşıp arkanızdan art niyetli işler yapan, yüzünüze gülüp arkanızdan iş çeviren bir takım insanlar olduğu anlamı taşımaktadır.

Rüyada Yaban Domuzu Sürüsü Görmek 

Rüyada yaban domuzu sürüsü görmek, etrafınızda art niyetli insan sayısının fazlaca olduğuna ve bu insanlarla yakınlaşmamanız samimi olmamanız gerektiğine işaret eder.

İslami Yorumculara Göre

Rüyada Domuz Görmek İslami Tabiri

Allame Meclisî:

Domuz görmek;

Cimri bir kişiyle dostluk kuracağınıza ve bu dostluk sırasında o kişiden daha çok soğuyacağınıza…

Domuz eti yemek;

Helal olmayan kötü mal sahibi olacağınıza,

Domuz sürüsüne çobanlık ettiğinİ görmek;

asaleti olmayan ve bayağı insanlara liderlik edeceğinize,

Domuz yavrusu görmek;

Kısmetinizin açılacağına ve yolunuzun aydınlanacağına,

Domuz öldürmek;

Dostunuz olmayan kişilere karşı üstünlük sağlayacağınıza,
Bir domuz saldırısına maruz kaldığınız ve ona yenildiğinizi görmek; ziyana uğrayacağınıza İşaret etmektedir.

İbn-i Şîrîn:

Yaban domuzu görmek; kuvvetli, mal ve mülkü çok olan ama aşağılık ve karaktersiz bir kişiye; evcil domuz görmek ise kalbi geniş fakat kötü, dinsiz ve kavgacı birisine.
Dağılmalarını önlemek için domuzların hepsini bir yere  kapadığınız görmek; çok sayıda helal olmayan mal mülk sahibi olacağınıza İşarettir.

Kirmanî:

Domuz kovaladığınızı görmek; dünya hayatınızın güzel olduğuna, ama ahiret hayatınızın pek güzel olmadığına,
Domuz yavrusu görmek;  kedere,
Domuz sütü içmek; içtiğiniz süt miktarı kadar birikimleriniz konusunda zarara ve derde girmenize,
Domuz eti yemek; harama meyletmeye,
Domuzları bir yerden başka bir yere götürdüğünüzü görmek; dünyevi yaşamınızın hayırlı, ahiret yaşamınızın pek iyi olmayacağına,
Domuzların arasında dolaştığınızı görmek; zalimlik yaparak sahip olacağınız bir mal için neşe duyacağınıza,
Domuzların arasında oturduğunuzu görmek; düşmanınıza karşı zafer kazanacağınıza ve düşmanınızdan üstün olacağınıza,
Bir domuzun arkanızdan girip önünüzden çıktığını görmek; olmasını dilediğiniz pek hoş olmayan bir amacınızın gerçekleşeceğine,
Birinin size domuz postu verdiğini görmek; helal olmayan bir mal bulacağınıza,
Domuzlara çobanlık yaptığınızı görmek; hayırsız bir topluluğa din liderliği yapacağınıza işaret etmektedir.

Çağdaş Ulema:

Domuz görmek; şanslı olmaya,
Domuz kesmek; birisini kandırarak parasal gelir elde edeceğinize, bunun sonucunda da vicdanınızın rahat olmayacağına ve umduğumuz yararı göremeyeceğinize,
Domuz yavrusu görmek; başarılı olacağınıza,
Yaban domuzu görmek; sıkıntı çekerek emek vererek sabrederek sahip olduğunuz şeyleri minik bir hata nedeniyle kaybedeceğinize işaret etmektedir.

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada Bulaşık Yıkamak Rüyada bulaşık yıkamak, rüyada evde bulaşık yıkadığını görmek, rüyada, rüyada mutfakta bulaşık …

10 Yorum

 1. Selamün aleyküm
  Rüyamda sanırım kurban bayramı öncesi,kamyondan dana veya buzağı ve iki tanede beyaz iri domuz indiriliyor.Güya devlet artık domuzuda serbest kılmış.Gordüğumde bu beni rahatsız ediyor.Hayvamları indirilen yerden baska yere götürmemiz gerekiyormuş.Sokak gibi biryerden yola gidiyoruz,arkamdaki domuzu biri koyun gibi ayaklarından tutuyor,Biride benim agzımda tasıyorum ağzım kapalıydı.Bu rüya beni çok rahatsız etti.Acaba bilmeden haram birsey mi yaptım namaz kılan biriyim böyle şeylere dikkat ederim.Yorumlarsaniz cok sevinirim.Selametle…

 2. merhabalar,rüyamda yabani bi domuz yatakodamın penceresinden sürekli beni gözetliyor ben de bunu farkedince beylik silahımın sapıyla pencereye yaklaşıp ağzını yüzünü silahın sapıyla vura vura parçalıyorum o da dayanamayıp kaçıyor ordan,yorumlayabilirmisiniz?

  • Sevgili Göksel size karşı kötü düşünceli ve sizi gözetleyen birinden gelecek büyük bir şerden kurtulmanıza tabir edilir.

 3. Rüyamda evin içinde siyah ve büyük bir domuzu traş makinesi ile traş ediyordum. Kardeşim de bana yardım ediyordu. Domuz gayet uysal ve büyüktü. Ben traş ettikçe domuz sanki İnsana dönüyordu sonra uyandım anlamı nedir sizce

  • Sevgili Omar rüyada domuzu traş makinasıyla traş etmek ve siz traş ettikçe domuzun insana dönüşmesi, çevrenizde size dost görünen fakat amacı kötü olan, kalbi kara, fitne ve tamamen kendi çıkarları için kardeşinizi size karşı kullanan bir insanın varlığına tabir edilir.

 4. Rüyamda eşimin kalbini domuz seklinde gördüm acaba ne olabilir lütfen cevap verirseniz çok sevinirim

  • Kamil bey rüyada eşinizin kalbini domuz olarak görmeniz eşinizin iyiliğinden veya sadakatinden şüphe ettiğinize işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.