22 Eylül 2019 - Pazar
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Yanmak İslami Yorumları

Rüyada Yanmak İslami Yorumları

Rüyada Yanmak İslami Yorumları

Rüyada Ayaklarından Ateş Çıktığını Görmek

Rüyada ayaklarından ateş çıkması ve bu ateşten yanmadığını görmek, bu rüya kişinin hayatında sıkıntı yaratan olaylardan kurtulmasına ve kişinin geçmişte işlediği günahlardan veya yaptığı bir hatasını telaffi ettiğine Allah yoluna dönmesine tabir edilir.

Rüyada Yanmak Nedir?

Rüyada Yanmak Nedir, Rüyada yandığını görmek hayırlı rüyalar arasındadır. Rüya sahibinin ömrünü bahtiyar ve  huzurlu bir şekilde geçireceği müjdesini taşıyabilmektedir. Allah ın rızasını almaya, hak yolunda adalet ile mücadele etmeye, batıldan uzak durmaya,  hayırlı işler için hem malını mülkünü hem de ömrünü adamaya şeklinde tabir edilebilmektedir. Rüyasında yandığını görmek, hayatlarını İslamın esaslarına göre yaşayan, gönülleri Allah aşkıyla yanan, her zaman iyiliğin güzelliğin merhametin doğruluğun yolundan emin adımlarla giden mümin insanları tabir edebilmektir.

Rüyada Kazanda Yanmak

Rüyada kazanda yanmak, gören kişinin iki kişi arasında olan bir olayla alakalı ara buluculuk yapmasına ve istemedi halde kişiler arasındaki anlaşmazlık da taraf olacağına, bu taraflık sonucunda başının belaya gireceğine işaret eder.

Rüyada Ateşte Yakılmak

Rüyada ateşte yakıldığını gören kişinin,  sabırsızlıkla uzun zamandır bir iş hakkında beklediği olumlu haberin gelmeyeceğine, gelecek olsa bile bu gelen haberin hayırsız olacağına işarettir. Rüya sahibi için çok önemli olan bu beklediği haberin sonunun olumsuz gelmesi, kişinin işlerinin ve düzenine bozulmasına sebep olacağına, rüya sahibini beklentilerinin bitme aşamasına geleceğine işarettir. Uzak mesafeden gelecek olumsus haberlere işarettir.

Rüyada Sobada Yanmak

Rüyada sobada yanmak, bu rüya mevsiminde görülürse, kişinin umutlarının gerçekleşmesine rızkının bolluğuna ve kavuşacağı rahat içinde mutlu bir hayat süreceğine işarettir. Mevsim dığı sobada yanmak ise kişinin içini acıtacak haberlere ve kayıplara yorumlanır.

Rüyada Yanan Okla İnsan Öldürmek

Rüyada Yanan Okla İnsan Öldürmek, zihni açık bir kişinin yükselmesine ve sıkıtı, keder, yokluklardan uzaklaşmasına, inancının tam olmasına aynı zamanda bu rüya güçlü bir geleceğe, başarıya işaret eder.

Rüyada Evinin Yandığını Görmek

Rüyada Evinin Yandığını Gören kişinin, yaşayacağı büyük sıkıntı, ailesinin içindeki sorunlar, bu sorunlara zamanında yapılmayan müdahaleler sonucu, yaşanacak zor günlere işarettir, Düşülecek zorluktan kurtulmak için akıllıca hareket edilmesi ve olayları doğu tahlil etmesi durumunda bu olumsuzlukların kendi lehine döneceğine işarettir.

Rüyada Yanık Kol Görmek

Rüyada Yanık Kol, kısa zaman içinde sevdiğiniz birinden alınacak habere, bu rüya size, sevgi ve mutluluk getireceğine, içinizde yaşadığınız sıkıntı ve huzursuzluklardan kurtulacağınıza işarettir. İçinizdeki huzursuzluğun sona erip güzel günlerin huzurun başladığı bir gündesiniz. Hayatınızda yapacağınız yeniler sizin huzurlu ve mutlu sağlamanızı sağlayacak ve başladığınız işte başarıyı getireceğine tabir edilir. Rüyada Yanık Kol Görmek, yapılan hatalardan ders almaya, pişman olduğunuz konuları yapmamak için harcayacağınız çabaya, geçmişte yaptığınız yanlışlardan edindiğiniz tecrübeyle gelecekte yapmayacak, hayatınızı sıkıntısız bir şekilde sürüleceğine tabir edilir.

Rüyada Yandığını Görmek Yorumu

Rüyayı gören kişinin Allah ın emrettiği hak yolunda yapmayı düşündüğü ve planladığı hayırlı bir işi, vefat etmeden evvel yerine getirme onuruna ve sevincine sahip olacağı anlamı taşıyabilmektedir. Rüya sahibi düşündüğü ve eyleme geçirdiği bu hayırlı işin kendisine kısmet olması nedeniyle, bu fani hayatta gözleri açık ölmeyecek anlamı taşıyabilmektedir.

Rüyada Birinin Yandığını Görmek

Rüyasında birinin yanmış olduğunu görmek, pek hayırlı tabir edilmemektedir. Hayatında bir takım kötü olaylar yaşamaya, iftiraya maruz kalma tehlikesi ile karşılaşabilmeye, can sıkıcı moral bozucu haberler almaya şeklinde de tabir edilebilir. Büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü  yaşamak anlamına da gelebilmektedir.

Rüyada Ateşte Yanmak Yorumu

Başka insanların malına, mülküne  ve namusuna göz koymaya, kısacası helalden uzaklaşıp harama meyletmeye şeklinde de yorumlanabilmektedir. Rüyayı gören bireyin Allah ın kulları için emrettiği hak yolundan ayrılması, Allah ın yasakladığı sakıncalı ve tehlikeli olan işleri yapması, sonucunda da harama bulaşıp günah işleyerek bir günahkar olarak ömrünü geçirmesi anlamı taşıyabilmektedir.

Rüyada Sıcak Su ile Yanmak Yorumu

Rüyayı gören insanın karamsarlığa kapanmasına, hayattan ve gelecekten beklentisini sıfırlamasına, ümitsizliğe kapılmasına, hayat sevincinin kaybolmasına ve kendi içinde bir dünya kurarak depresyona girmesine, sosyal çevresinden uzaklaşmasına sebep olacak bir haber almasına yahut buna benzer bir olay yaşamasına işaret edebilmektir.

Rüyada Ateş Görmek Yorumu

Rüyasında duman çıkmadan ateş görmek hayırlı rüyalar arasında tabir edilmektedir. Böyle bir rüya gören kişiler devlet kapısına yakınlaşa-bilmekte, sorunlu ve sıkıntılı olan işleri çözüme kavuşa-bilmekte, işleri hiç beklemedikleri şekilde kolaylaştırabilmektedir. Rüyasında ateşe atıldığı halde yanmadığını gören kişi devlet tarafından zarara uğrayabilir. Ateşin kendisini yaktığını görmesi ise arzu etmediği olaylarla karşılaşması anlamı taşıyabilmektedir. Rüyasında duman çıkan ateş görmek ise pek hayırlı değildir. Yetim malı ve haram yemeye işaret edebilmektedir. Avucunda yanan bir ateş görmek ise devlet tarafından göreceği hayır ve yardım olarak tabir edilmektedir.

 

Yazarımız admin

Türkiyenin en güzel islami sohbet , dini chat odalarına hoş geldiniz.

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Etrafı Gri Görmek

Rüyada Etrafı Gri Görmek Rüyada etrafı gri görmek, kişinin hayatında oluşan olumsuzluk, başarısılık, piskolojik sorunlar, …

57 Yorum

 1. Rüyamda kucağımda bir erkek çocuk vardı önümüzdeki sobayı itiyordu. Sobanın üstünde çaydanlık vardı çocuk sobayı ittiği sırada çaydanlık üzerine devrilecekti ki ben elimle çaydanlığı tuttum ve kaynar su elime döküldü sağ elimin yandığını gördüm. Daha sonra elime buz koydum elimde yanık izi vardı. Yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  • Sevgili Kübra erkek cocuk; hayır ve sevince tabir edilir, rüyada yanan soba kurtulmak istediğiniz bir sıkıntının üzüntüsüne, çocuğun sobayı itesi sizin onu kurtarmanız, rüyada kaynayan su dolu çaydanlık ve suyun sizin elinize dökülmesi elinizi yakması, o cocuğun size getirdiği bir laftan dolayı canınızın sıkılmasına, yapılan bir dedikodunun ucunun size dokunmasına, fakat bu asılsız laflardan kurtulmak için çaba sarfetmenize, ama yinede töhmet altında kalmanıza tabir edilir.

 2. Ruyada ayaklarından ateş çıkıyor ve sönüyordu ama acı hissetmiyordum

  • Muhammed bey ayaklarınızdan ateş çıkması ve sönmesi sizin bu ateşten yanmamanız acı hissetmemeniz, yaptığınız hatanızı fark edip hatanızı düzelttiğiniz bu hatadanızın yarattığı dedikodu veya sorgulamadan herhangi bir üzücü durum yaşamayacağınıza tövbe etmenize yorumlanır.
   Tavsiye; herhangi bir yanlış yaptıgınızda hatanızı fark ettiğiniz anda yapacağınız veya yaptığınız hatadan zarar görecek birileri varsa o kişileri uyarmanızı tavsiye ederim.

 3. Rüyada arabamın tamamen yanmış ve sönmüş olduğunu gördüm. Geriye sadece motoru kalmıştı. Ben de motoru elime alıp sigorta şirketinden parasını almaya gidiyordum.

  • Emrah bey rüyanız hayırlara çıksın hayrınıza olacak bir işin kısa sürede gerçekleşmesine, bir sorunun varlığı ve sizin bu sorundan kurtulmanıza, çevrenizde size laf söz söyleyen canınızı sıkan biriyle yüzleşmeye ve bu kişiyle anlaşma yollarını aramanıza ve sıkıntılardan kurtulup maddi yönden biraz rahatlamanıza tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.