24 Ocak 2020 - Cuma
Ana Sayfa / İslami Rüya Tabirleri / Rüyada Yanmak İslami Yorumları

Rüyada Yanmak İslami Yorumları

Rüyada Yanmak İslami Yorumları

Rüyada Ayaklarından Ateş Çıktığını Görmek

Rüyada ayaklarından ateş çıkması ve bu ateşten yanmadığını görmek, bu rüya kişinin hayatında sıkıntı yaratan olaylardan kurtulmasına ve kişinin geçmişte işlediği günahlardan veya yaptığı bir hatasını telaffi ettiğine Allah yoluna dönmesine tabir edilir.

Rüyada Yanmak Nedir?

Rüyada Yanmak Nedir, Rüyada yandığını görmek hayırlı rüyalar arasındadır. Rüya sahibinin ömrünü bahtiyar ve  huzurlu bir şekilde geçireceği müjdesini taşıyabilmektedir. Allah ın rızasını almaya, hak yolunda adalet ile mücadele etmeye, batıldan uzak durmaya,  hayırlı işler için hem malını mülkünü hem de ömrünü adamaya şeklinde tabir edilebilmektedir. Rüyasında yandığını görmek, hayatlarını İslamın esaslarına göre yaşayan, gönülleri Allah aşkıyla yanan, her zaman iyiliğin güzelliğin merhametin doğruluğun yolundan emin adımlarla giden mümin insanları tabir edebilmektir.

Rüyada Kazanda Yanmak

Rüyada kazanda yanmak, gören kişinin iki kişi arasında olan bir olayla alakalı ara buluculuk yapmasına ve istemedi halde kişiler arasındaki anlaşmazlık da taraf olacağına, bu taraflık sonucunda başının belaya gireceğine işaret eder.

Rüyada Ateşte Yakılmak

Rüyada ateşte yakıldığını gören kişinin,  sabırsızlıkla uzun zamandır bir iş hakkında beklediği olumlu haberin gelmeyeceğine, gelecek olsa bile bu gelen haberin hayırsız olacağına işarettir. Rüya sahibi için çok önemli olan bu beklediği haberin sonunun olumsuz gelmesi, kişinin işlerinin ve düzenine bozulmasına sebep olacağına, rüya sahibini beklentilerinin bitme aşamasına geleceğine işarettir. Uzak mesafeden gelecek olumsus haberlere işarettir.

Rüyada Sobada Yanmak

Rüyada sobada yanmak, bu rüya mevsiminde görülürse, kişinin umutlarının gerçekleşmesine rızkının bolluğuna ve kavuşacağı rahat içinde mutlu bir hayat süreceğine işarettir. Mevsim dığı sobada yanmak ise kişinin içini acıtacak haberlere ve kayıplara yorumlanır.

Rüyada Yanan Okla İnsan Öldürmek

Rüyada Yanan Okla İnsan Öldürmek, zihni açık bir kişinin yükselmesine ve sıkıtı, keder, yokluklardan uzaklaşmasına, inancının tam olmasına aynı zamanda bu rüya güçlü bir geleceğe, başarıya işaret eder.

Rüyada Evinin Yandığını Görmek

Rüyada Evinin Yandığını Gören kişinin, yaşayacağı büyük sıkıntı, ailesinin içindeki sorunlar, bu sorunlara zamanında yapılmayan müdahaleler sonucu, yaşanacak zor günlere işarettir, Düşülecek zorluktan kurtulmak için akıllıca hareket edilmesi ve olayları doğu tahlil etmesi durumunda bu olumsuzlukların kendi lehine döneceğine işarettir.

Rüyada Yanık Kol Görmek

Rüyada Yanık Kol, kısa zaman içinde sevdiğiniz birinden alınacak habere, bu rüya size, sevgi ve mutluluk getireceğine, içinizde yaşadığınız sıkıntı ve huzursuzluklardan kurtulacağınıza işarettir. İçinizdeki huzursuzluğun sona erip güzel günlerin huzurun başladığı bir gündesiniz. Hayatınızda yapacağınız yeniler sizin huzurlu ve mutlu sağlamanızı sağlayacak ve başladığınız işte başarıyı getireceğine tabir edilir. Rüyada Yanık Kol Görmek, yapılan hatalardan ders almaya, pişman olduğunuz konuları yapmamak için harcayacağınız çabaya, geçmişte yaptığınız yanlışlardan edindiğiniz tecrübeyle gelecekte yapmayacak, hayatınızı sıkıntısız bir şekilde sürüleceğine tabir edilir.

Rüyada Yandığını Görmek Yorumu

Rüyayı gören kişinin Allah ın emrettiği hak yolunda yapmayı düşündüğü ve planladığı hayırlı bir işi, vefat etmeden evvel yerine getirme onuruna ve sevincine sahip olacağı anlamı taşıyabilmektedir. Rüya sahibi düşündüğü ve eyleme geçirdiği bu hayırlı işin kendisine kısmet olması nedeniyle, bu fani hayatta gözleri açık ölmeyecek anlamı taşıyabilmektedir.

Rüyada Birinin Yandığını Görmek

Rüyasında birinin yanmış olduğunu görmek, pek hayırlı tabir edilmemektedir. Hayatında bir takım kötü olaylar yaşamaya, iftiraya maruz kalma tehlikesi ile karşılaşabilmeye, can sıkıcı moral bozucu haberler almaya şeklinde de tabir edilebilir. Büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü  yaşamak anlamına da gelebilmektedir.

Rüyada Ateşte Yanmak Yorumu

Başka insanların malına, mülküne  ve namusuna göz koymaya, kısacası helalden uzaklaşıp harama meyletmeye şeklinde de yorumlanabilmektedir. Rüyayı gören bireyin Allah ın kulları için emrettiği hak yolundan ayrılması, Allah ın yasakladığı sakıncalı ve tehlikeli olan işleri yapması, sonucunda da harama bulaşıp günah işleyerek bir günahkar olarak ömrünü geçirmesi anlamı taşıyabilmektedir.

Rüyada Sıcak Su ile Yanmak Yorumu

Rüyayı gören insanın karamsarlığa kapanmasına, hayattan ve gelecekten beklentisini sıfırlamasına, ümitsizliğe kapılmasına, hayat sevincinin kaybolmasına ve kendi içinde bir dünya kurarak depresyona girmesine, sosyal çevresinden uzaklaşmasına sebep olacak bir haber almasına yahut buna benzer bir olay yaşamasına işaret edebilmektir.

Rüyada Ateş Görmek Yorumu

Rüyasında duman çıkmadan ateş görmek hayırlı rüyalar arasında tabir edilmektedir. Böyle bir rüya gören kişiler devlet kapısına yakınlaşa-bilmekte, sorunlu ve sıkıntılı olan işleri çözüme kavuşa-bilmekte, işleri hiç beklemedikleri şekilde kolaylaştırabilmektedir. Rüyasında ateşe atıldığı halde yanmadığını gören kişi devlet tarafından zarara uğrayabilir. Ateşin kendisini yaktığını görmesi ise arzu etmediği olaylarla karşılaşması anlamı taşıyabilmektedir. Rüyasında duman çıkan ateş görmek ise pek hayırlı değildir. Yetim malı ve haram yemeye işaret edebilmektedir. Avucunda yanan bir ateş görmek ise devlet tarafından göreceği hayır ve yardım olarak tabir edilmektedir.

 

Yazarımız admin

İslami Rüya Yorumları

İlginizi Çekebilir..

islami ruya yorumlari

Rüyada Yatmak İslami Yorumları

Rüyada Yatmak İslami Yorumları Rüyada Yatmak  Rüyada Yabancı Bir Kimseyle Birlikte Yatmak Yabancı bir kimseyle …

73 Yorum

 1. Rüyamda Eski eşimi gördüm kaza yapmış ve birinci derece yanmış iki ayağı kopmuş. Ama yaşıyo. annesi yanındaydi ben onu o halde görünce şok oldum tabi ona soruyorum noldu benim neden haberim Yok bu hal ne diye
  Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden tşkler

 2. Rüyamda elleri,ve vucutları zincirle sarılmış insanların elektrik verilerek yandığını gördüm. Hatta yanmaktan çöp adam haline gelenler vardı ve yaşıyolardı. Ve nu çöp adamların elleri bağlıydı,kavga ediyolardı hayatta kln kurtulacaktı ben izliyodum olayı.tam aklımdan “ayaklarına vursa kırılır” diye geçirdim vurdu ve kırıldı. Sonra ben orda yüksek sesle “bu adam nasıl iyileşicek,iyileşmez ki bu!” Diye bağırdım. Bu rüyadan öncede uzun yıllardır arkadaşım olan birini gördüm. Bu şahıs erkek. Ve rüyamda bi iş yeri tarzı biyerdeyiz. Hemen akabinde bu ilk anlattığımı gördüm. Sanırım yanan kişileri izlerken arkadaşım yanımdaydı. Fakat emin değilim.

  • Rüyada birilerine elektrik verilerek yakıldığını görmek, hayırla yorumlandığı gibi, şer-rede yorumlanır. Rüyayı gören siz olduğunuza göre, sizin hayatınızdaki bir acı veya size ve arkadaşınıza başkası tarafından yapılan haksızlığın ve haksızlık eden kişilerin yakınzamanda cezalarını bulacaklarına, sizin aklanmanıza işarettir.

 3. Rüyamda bi anda sobanın önündeyim bi anda soba patlıyor ama bişe gözükmüyor sanki çin çarpmışa dondün gerçek hayattada sallandım bi an gözlerimi kapadım hemen yanıma babanemle babam geldi ben çırlıyorum Allahu Ekber diye babanemlerde bana abdest aldırıyo ruyadan çok korktum. Veuyanır uyanmaz ağladım

  • rüyanız hayırlara vesile olur inşallah AMİN. sıkıntılarınızdan ve duygusal boşlugunuzdan kurtulmanıza, hayatınızı etkileyen sürüncemede kalan bir sorunun hayırla sonuçlanacağına işarettir.

 4. Rüyamda ölmem sanıp yanimdaki arabayi patlatiyorum ates banada sicriyo yanmaya basliyorum atesleri goruyorum sonra birden kalbim yerinden oynuyo bunu gercekmis gibi hissettim öldügümü anladim ve korkudan uyandim

  • Yonca hanım, bir konuda kendinize olan güveniniz sizin yanlış karalar almanıza sebep olacağına ve bu kararınızdan zarar görmenize işaret eder.

 5. rüyamda 3 kişiyi vutuyorum evin önünde ve arkası insan kalabalığı var bana gülüyorlar sonra hepsi ateş olup yanmaya başlıyor anlam veremiyorum o 3 kişide kalabalıktan gülerelk gelenler

  • Ercan bey rüyanda 3 kişiyi vurmanız, bu üçkişinin vuruldukları halde gülmeleri, kalabalıktan gelen üç kişinin yandıkları halde gülmeleri, hayra tabir edilir, sizin birilerini zordurumlarından kurtaracağınıza bu insanların sıkıntılarını berteraf edip hayata dönmelerine sizin iç huzurunuza tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.